Emziren anneler

EmirkanVeEymenin Annesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2007
656
6
Kızlar ben ben bebişmi emziriyorum ama göğüs uçlarım acayip çok acıyor hala sizinkilerde acıyormu krem kullanıyorum ama o bile fayda etmiyor. Ne yapıcam bilmiyorum bu acılar ne zaman biter bi fikriniz varmı? Sizin göğüs uçlarınızda acıyormu ?

canım ben sadece gecelerı emzırıyorum gundu hıc almıyor sagıp verıyorum bende ama bende ilk bır hafta acıdı hamıleyken krem kullanmıstım faydasını gordum acıkcası sımdı ole bır problem yok karbonatlı su dene bıde bana ıı gelmıstı

benımde acıyor ezgıbo cunku ela tutup cekmeye basladı resmen sunduruyoo oyun oynuyo...bırde kuvevtlı cekıyo ondan oluyor sanırım ...bebegın cok kuvevtlı cekıyorsa ondandırr..benımde cok acıyor cunku sızım sızım sızlıyorr

önceden bu kadarr fazla acımıyordu benimkide oyun oynamaya başladı o yüzden acıyor sağıp biberonla verdim onuda almadı biberondan hiç hoşlanmıyor bölede ben çok acı çekiyorum ama oğlumu emzirmekte istiyorum bilmiyorum ne yapcaz

canım ben sadece gecelerı emzırıyorum gundu hıc almıyor sagıp verıyorum bende ama bende ilk bır hafta acıdı hamıleyken krem kullanmıstım faydasını gordum acıkcası sımdı ole bır problem yok karbonatlı su dene bıde bana ıı gelmıstı

hafsaacıgım bebegın hala emmıyor mu benım kızım cok sukur tekrar emmeye basladı bence ara ara dene.cocugun emmesı farklıdır.ha bu arada ıncır ve ısırgan otu sutu cok arttırıyor deneyın derım.ıkı ıncırı bolup 2su bardagı suyla kaynatıp ıcıyorum deneyın derım

hafsaacıgım bebegın hala emmıyor mu benım kızım cok sukur tekrar emmeye basladı bence ara ara dene.cocugun emmesı farklıdır.ha bu arada ıncır ve ısırgan otu sutu cok arttırıyor deneyın derım.ıkı ıncırı bolup 2su bardagı suyla kaynatıp ıcıyorum deneyın derım

evet canım hala almıyor canı isteyınce alıyor ne yapcam bılıyorum her 2 saate bır sagıyorum 100 cc cıkıyor onu içiriyorum 1 seferde mama verıyorum ne yapıyım ya bu cocukte bole buyuyecek

Benim allajha şükür hiç acimadi göğüslerim acidini denecek kadar acim olmadi yani..ama asil dişleri çikinca gör diyor tanidiklarim ozaman dişleriyle isirip bide gülerlermiş. Senin şimdide n böyleyse ozaman lar halini düşünemiyorum canimm..inşallah en kisa zamanda geçer doktoruna felan sormadinmi belki bir çaresi vardir..

Benim allajha şükür hiç acimadi göğüslerim acidini denecek kadar acim olmadi yani..ama asil dişleri çikinca gör diyor tanidiklarim ozaman dişleriyle isirip bide gülerlermiş. Senin şimdide n böyleyse ozaman lar halini düşünemiyorum canimm..inşallah en kisa zamanda geçer doktoruna felan sormadinmi belki bir çaresi vardir..

daha önceleri bu kadar acımıyordu son zamanlarda memeyle oynamaya başladı ondan beri acıyor doktoruma sorucam tabi ama bide size sorayım dedim dişi çıkınca yandım ben zaten napcam bilmiyorum.

bizimki sol tarafı daha çok tercih ediyor emmek için. solda daha çok vakit geçirmesinden olsa gerek, sol tarafım daha çok acıyor. emziremiyorum diyen annelere, memeyi almak istemediğinde hemen diğer tarafı da vermeye çalışmanızı öneririm. çünkü sanırım bi taraf diğerinden tuzlu-acımsı oluyor. eğer nedeni buysa hiç olmazsa bi tarafı emzirebilirsiniz. ama ikisini de istemezse ben zorlamıyorum, uyku bastırıp da huzursuzlanmaya başladığında tekrar deniyorum, bu defa alıyor ve uyuyor. bi süre sonra meme arayarak uyanıyor, o zamanda uyanıkken almadığı sağ tarafı veriyorum. çoğu zaman farketmeden emiyor. uyanık olduğu zamanları genele oynayarak geçirmek istiyor artık. emme işi uyku halini bekliyor.

Bir dönem benim de çok acıdı. gözlerimden yaşlar akarak,ağlayarak meme verdim. krem de kullanıyordum üstelik. daha sonra bir kocakarı ilacı öğrendim ve çok acıyan meme ucuna uyguladım. 3-4 saatte iyileşti meme ucum.. ezgibo sen de yap bunu mutlaka. zararsız ve çok etkili... balmumunu eritip içi çıkartılmış yarım cevizin içine doldur. tamamen dolsun içi. dayanacak kadar soğuyunca serçe parmağınla meme ucun için ortasına bir oyuk aç ve bu kabuğu meme ucuna koy. emzircen zaman karbonatlı suyla sil ve tekrar koy. inanki çok kısa zamanda sonucunu alacaksın. böyle 1-2 gün uygula. acısı tamamen geçecektir. bunu teyzemin kızı uygulamış yıllar önce ki meme ucu nerdeyse düşmeş üzereymiş. bir kaç saat içinde düzelmiş meme ucu...

Bir dönem benim de çok acıdı. gözlerimden yaşlar akarak,ağlayarak meme verdim. krem de kullanıyordum üstelik. daha sonra bir kocakarı ilacı öğrendim ve çok acıyan meme ucuna uyguladım. 3-4 saatte iyileşti meme ucum.. ezgibo sen de yap bunu mutlaka. zararsız ve çok etkili... balmumunu eritip içi çıkartılmış yarım cevizin içine doldur. tamamen dolsun içi. dayanacak kadar soğuyunca serçe parmağınla meme ucun için ortasına bir oyuk aç ve bu kabuğu meme ucuna koy. emzircen zaman karbonatlı suyla sil ve tekrar koy. inanki çok kısa zamanda sonucunu alacaksın. böyle 1-2 gün uygula. acısı tamamen geçecektir. bunu teyzemin kızı uygulamış yıllar önce ki meme ucu nerdeyse düşmeş üzereymiş. bir kaç saat içinde düzelmiş meme ucu...

canım çok sağol mutlaka deneyeceğim inşallah bendede işe yarar.........

X