hamilelikte genital siğil

patasana17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
26
2
Kızlar hamilelikte genital siğili olanlar varmı içinizde? Neler yapmak gerekiyor? Doktorlar zararı yok sadece normal doğum yapamazsın diyorlar. Sizler ve bebeğiniz nasıl? Çörek otunun bi zararı olur mu gebelikte?

merhaba cnm bende 3 ay önce çıktı bu siğğiller malesef ben cildiye doktoruna gittim ve onları makasla keserek aldı biraz acılı bi yöntem oldu açıkçası şimdi yine tekrarlar diye korkuyorum normal doğum yapmak istiyorum çünkü senin acıyolarmı şuanda benim acımamıştı hiç ama şimdi sivilce gibi bişiler çıktı ve acıyo acaba yine mi tekrarladı doktoruma göstericem normla doğumu yasakladıkları doğru onlar varken ama çörek otunu anlamadım cnm

Balla karışrırılıp yenen çörek otu bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Genital siğile de çok iyi geliyor. Yayılmıyor. Ama gebelikte kullanılıp kullanılmayacağını bilmiyorum.

Kızlar hamilelikte genital siğili olanlar varmı içinizde? Neler yapmak gerekiyor? Doktorlar zararı yok sadece normal doğum yapamazsın diyorlar. Sizler ve bebeğiniz nasıl? Çörek otunun bi zararı olur mu gebelikte?

bende bundan 2 sene evvel çıktı bu sigiller yakıldıktan sonra tekrarlamadı ama tekrarlama olsılığı yüksekmiş yakıldıktan 1 sene sonra hamile kaldım dr tabi başka rahatsızlıklarımda vardı ama o yüzden sezeryan yapıldı yani bu tarz sgiller çıktımı direk sezeryan ile dogumu gerçeklerştiriyorlar bebege bi zararı yok bu sglillerin canım inşalah saglıklı bi lşekilde kavuşursun bebeğinea.s.

arkadaşlar sitede okuyucuyum ve paylaşımlar çok güzel. bu siğil konusunu bugün internette dolaşırken farkettim. şimdi tam olarak nerede çıkıyor? bacakta çıkar mımesela?bacak derken bacağın vücutla birleştiği yer gibi... nerede olursa önem arz eder?nasıl birşeydir? vücutta çıkanları biliyorum onlar gibi mi sivilce gibi mi? ayırt edilebiliyor mu? deneyimi olanlardan öğrenmesi daha iyi oluyor. herkese iyi geceler...

Eger böyle bir rahatsizliginiz varsa ve doktorunuz normal dogumu yasakliyorsa diretmeyin derim çünki bebek için bir çok zarari olabiliyor. Hap ilaç vs.. ile geçer mi hiç bir bilgim yok geçmi$ olsun ama ben olsam doktorumu dinlerdim.

Gebelik açısından HPV enfeksiyonunun önemi daha farklıdır:

Gebelik döneminden önce varolan ya da gebelikte yeni çıkan kondilom kitlelerinin aşırı büyümesi bazen doğum kanalının tıkanmasına neden olur ve vajinal yolla normal doğum imkansız hale gelir.

Diğer bir istenmeyen durum da bebeğin doğum eylemi esnasında doğum kanalından geçerken kanaldaki HPV'yi kapması sonucu meydana gelir. Virüsün bulaşması bebeğinin larinksinde (ses tellerinin bulunduğu organ) papillomlar (ufak kitleler) oluşmasına neden olabilir

arkadaşlar sitede okuyucuyum ve paylaşımlar çok güzel. bu siğil konusunu bugün internette dolaşırken farkettim. şimdi tam olarak nerede çıkıyor? bacakta çıkar mımesela?bacak derken bacağın vücutla birleştiği yer gibi... nerede olursa önem arz eder?nasıl birşeydir? vücutta çıkanları biliyorum onlar gibi mi sivilce gibi mi? ayırt edilebiliyor mu? deneyimi olanlardan öğrenmesi daha iyi oluyor. herkese iyi geceler...

Siğil sivilce gibi değil.. Karnabahar görünümünde.. Bacak ve vücudun birleştiği yer değil direkt genital bölgede olanlardan bahsediyor arkadaşlar. Sivilceden net bir şekilde ayırt ediliyor. Et gibi bir parça..

bunlar eşlerinizden bulasıyor biliyorsunuz dimi kızlar ?

Arkadasım normal doğum için engel ,o virüs doğum sırasında bebeğe bulasabiliyor cünkü .geçmiş olsun.

ya ne zamandır kafamı kurcalıyor bu konu dr umda arkadaşım ve erkek oldugundandolayı muhtemelen bakması gerekecegini düşünerek soramıyorum başka dr ada keza benzeri sebepten çatal fobimden dolayı gitmek istemiyorum nasıl desem genital kenarlarında bir kaç tane agrılı içi dolu iri sivilce gibi zaman zaman agrılı bişeymidir bu sigil?zaten dogumum sezeryan olucak ama arkadaşlar yakmaktan kesmekten falan bahsetmiş korktum biraz kendiliginden geçsin diye bekliyorum ama bakalım yoksa gitmelimiyim ....takipteyim...

ya ne zamandır kafamı kurcalıyor bu konu dr umda arkadaşım ve erkek oldugundandolayı muhtemelen bakması gerekecegini düşünerek soramıyorum başka dr ada keza benzeri sebepten çatal fobimden dolayı gitmek istemiyorum nasıl desem genital kenarlarında bir kaç tane agrılı içi dolu iri sivilce gibi zaman zaman agrılı bişeymidir bu sigil?zaten dogumum sezeryan olucak ama arkadaşlar yakmaktan kesmekten falan bahsetmiş korktum biraz kendiliginden geçsin diye bekliyorum ama bakalım yoksa gitmelimiyim ....takipteyim...

Midenizi bulandırmayacaksa google a "genital siğil" yazın ve görsellere bakın.

bende iki gün önce özel hastanedeydim. 1,5-2 sene öncesinde çıkan siğillerimi ilaç sürerek geçirmiştim bir adet kalmıştı toplu iğne başı kadar. geçen ay o toplu iğne başı kadar olan siğil nerdeyse kurşun kalemlerin üstündeki silgiler kadar oldu. özel hastenedeki doktorum gebelikte müdahale edemiyeceğini ve kesinlikle sezeryan olmam gerektiğini söyledi.yıkıldım. bu hafta devlet hastanesinden bir doktora daha göstereceğim.

Konu güncelmii hala bilemiyorum ama benim durumumda olan varsa umarım cevap verir. 4 sene önce ilk kez siğil çıkmıştı ve ben yaktırmıştım bidaha tekrar etmedi. Tam bağışıklığım bu virüsü yendi diye sevinirken elime yine bişeyler geldi doktorum kondilom olduğunu söydi 33 haftalık hamileyim 4 Ocak gününe randevu verdi. Lokal anestezi ile tedavi edicem dedi sanırım yakacak. Öyle yani biraz moralim bozuk ama beterin beteri var. Benim yanı şeyi yaşayan biriyle konuşursam iyi gelir diye düşündüm

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

perihan kardeşim seninde kurtulmana sevindim tavsiye ettim sana inanmamıştın bence 15 gün gibi kısa süre içinde doğal tedavi uzmanı mehmet özkan bey hakkını veriyor siğil olanlara tekrar tavsiye edeyim googleden doğal tedavi uzmanı mehmet özkan yazarsanız ulaşabilirsiniz kısa sürede kesin çözüm oluyor bilgilerinize arkadaşlar çekmeyin boşuna bu rahatsızlığı allah korusun kanser bile yapıyormuş selamlar

Konu oldukça eski kalmış ama bir umut yazıyorum :) Hamilelikte vücuttaki benleriniz büyüdü mü ? Öyle normal et beni olası benler et benine dönüştü mü ? Genital bölgemde var bir şey ya hayırlısı bakalım. Önceden ben var mıydı emin olamıyorum o yüzden içim içimi yiyor şimdi siğil mi ben mi diye :KK43:

Konu oldukça eski kalmış ama bir umut yazıyorum :) Hamilelikte vücuttaki benleriniz büyüdü mü ? Öyle normal et beni olası benler et benine dönüştü mü ? Genital bölgemde var bir şey ya hayırlısı bakalım. Önceden ben var mıydı emin olamıyorum o yüzden içim içimi yiyor şimdi siğil mi ben mi diye :KK43:

Evet canim vucudumdaki benler buyudu,ufak benlerim et bene donustu.koltukaltimda nokta kadar et benim vardi gecen gun dikkatimi gecti kocaman olmus.. Genital bolgede de et benlerim cikti .. Bugun lokal anestezi ile yaktirdim.. Umarim cikmazlar. Normal dogum istiyordum ama benleri aldirmis olsam bile sanirim bebegimi riske atamicam,sezeryan tercih edicem..Allah yardimcimiz olsun

Evet canim vucudumdaki benler buyudu,ufak benlerim et bene donustu.koltukaltimda nokta kadar et benim vardi gecen gun dikkatimi gecti kocaman olmus.. Genital bolgede de et benlerim cikti .. Bugun lokal anestezi ile yaktirdim.. Umarim cikmazlar. Normal dogum istiyordum ama benleri aldirmis olsam bile sanirim bebegimi riske atamicam,sezeryan tercih edicem..Allah yardimcimiz olsun

Bende doktora gittim hormonlarımızdan kaynaklanan benler olurmuş oyle önemsiz ben bu da dedi siğil olsa vajinanın iç taraflarında olur falan dedi içim rahatladı. Ben çikolata kistini aldırmak için sezeryan olucam o sırada almasınıda isteyeceğim o beni umarım alır.

Evet hormonlar yuzunden bu problemleri yasayan bayanlar var ogrendim ben de,dogumdan sonra benlerin dokuldugunu de duydum.. Umarim kolaylikla halledersin sen de.. Cok gecmis olsun.Allah bi avazda kavustursun dilerim.. atne atne

hamileliğimde şu an genital siğil var 1 tane doktor kalp atışlarını duyunca yakalım dedi insanın içi rahat etmiyor ama en iyisi muayene olmak 1 yıldır var korkmuyorum çok şükür normalliğini kabullendim bebeğimi üzmemek için yani varsa da eğer canınızı sıkmayın yalnız değilsiniz

Canim oncelikle Allah bi avazda kavustursun..Sigil oldugu zaman zorunlu olarak sezeryan oluyor benim bildigm bu eger istersen doktorunla konusabilirsin kesin cevap icin..Ben hamileligimin 7.ayinda yaktirmistim ama hormonlardan tekrar ciktilar ve sezeryanla dogum sirasinda doktorum yine aldi onlari...Dogumgan sonrada bi daha cikmadi..Tekrar cikacaklarini bilseydim ve zornlu sezeryan olacagimi bilseydim bosuna lokal anestezi alip yaktirmazdim... Y yakamozeinstein

X