Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok dökülüyor.:(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gxuxlixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
14
0
38
lütfen yardım edin saçlarım döküldü halada dökülüyo yeni saçda çıkmıyo dölkülenlerin yerine. yaşım daha 21 napıyım yeni saç çıkması için?? lütfen yardım edin bana :KK43:senağlama

hormonal olabilir hipotiroidi olabilir deride hastalık olabilir kansızlık olabilir diyet yapıyorsan vitamin eksikliği olabilir ihmal etmeden hemen bir cildiyeye git

cnm bunlar için yani dökülen saçlar için çok fazla şey var ama en doğrusu sen ilk önce dr git hemen herkesin dediğini uygulama bu durumda çok geçmiş olsun.

evet hemen bı doktora gorun. bi kan tahliliyle çıkıyor sebebi. önemli yada önemsiz bişeyde olabilir. heee sonucu bızede yazmayı unutma:)

canım çinko eksikliğinden de saç dökülüyor ve hapı var takviyeyle toparlanıyor ama eğerki avuç dolusu dökülüyosa o zaman kansızlığada bağlı olabiliyor. hormonal olma ihtimalide yüksek eğerki sadece üst kısımlarda dökülme varsa hormonal olma olasılığı yüksek hatta öle bi hastalık adıda var bence ilk işin doktora gidip hemen tahlil yaptırmak olsun... geçmiş olsun buarada

canım felaket tellalcısı gibi olmayım ama birden dökülmeyebaşlayan saçların nedenlerınden biri de guatr mış,dayımın kızıda bu konudan şikayetçiydi ve başka bır nedenden dolayı gıttıgı doktor farketmıs bogazını ve sonra arastırınca cıktı amelıyatını oldu şimdi bi prob yok o konuda da arastırabılrsın bence bi fikir olsun sadece geçmiş olsn

canım felaket tellalcısı gibi olmayım ama birden dökülmeyebaşlayan saçların nedenlerınden biri de guatr mış,dayımın kızıda bu konudan şikayetçiydi ve başka bır nedenden dolayı gıttıgı doktor farketmıs bogazını ve sonra arastırınca cıktı amelıyatını oldu şimdi bi prob yok o konuda da arastırabılrsın bence bi fikir olsun sadece geçmiş olsn

burcin cok haklisin katiliorum bende migdem icin gitmistim guatir cikti 1,5yil hap kullandim acayip döküldü hic sac die bisey kalmadi artik disari insan icine cikmaya cekinir oldum bende neler yaptiysam geri gelmedi gelmioda halende ciksin die cabaliorum bu arada kuzeninin guatiri icmiydi dismiydi bazi guatir tehlikeli oluo ameliyat acisindan???

bu arada sanada cok gecmis olsun canim en kisa zamanda bi doktora git belki nedeni cikar ortaya

bende yıllardır dökülen saçlarımla uğraşıyorum benimde aileden gelen bir guatrım var maalesef.uzun yıllar ilaç kullandım tedavi gördüm zorlu bi süreç herşey o minicik ilaca bağlı.saçlarım döküldü,kimi zaman hızla kilo aldım bazen çok hızlı zayıfladım,sinirlerime hakim olamadığım çok oldu durup durup ağlama krizlerine yol açtı ama son 9aydır tüm tahlillerim temiz..guatr olduğu zamanki kadar şiddetli olmasada dermatologun onaylayacağı kadar ciddi bir dökülmem var hala.herşeyi denedim şimdi son çare olarak rogaine ve medobiotin kullanıyorum.daha çok yeni başladım ama dökülmede bi azalma olmaya başladı gibi..
güliş sende iyi bir dermatolog bul ve düzenli kontrollere git.bu benim 5.doktorum.1yıldır beraber uğraşıyoruz.zor oldu ama en azından bana umut olacak bi yöntem tutturduk şimdilik..her ne kullanıyorsan en az3 ay sabret.çünkü saçlar 3aydan önce tepki vermiyor maalesef tedaviye..

canim saclarin uzunsa kestir belki cansizlasti o yüzden böyle oluyor ne zamandan beri dökülüyor..alternatif tiptan arastir bisyler belki daha iyi olur senin icin..acaba sac kiran olabilir mi yani cilt doktrunada git,arkadaslarin dedigi gibi guatrinada baktir insallah eski sagligina kavusursun..

ben doktora gittim kan testi fln yapıldı herşey normal... bebanteen fln bi karışım verdi ama işe yaramadı şu ısırgan otu işe yararmı sizce napıyım??? :KK43:

X