Altın rengi saten boya var mı?

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
arkadaşlar, bugünlerde eşeğin kulağına su kaçırdım biliyorum, sürekli evlerden bahsediyorum, yok yeni gelin evi yok laminant parke falan ama yine bir sorum olacak....

altın rengi ya da ışıltılı sarı bir saten boya var mı? biliyormusunuz? nette bulamadım....fazla da arayamadım çünkü çok zor bulmak.....eğer bilen varsa paylaşırsa sevinirim....belki de tamamen hayal ürünüdür....ama bir yerde konusu geçmişti....

ayrıca, koyu kahverengi koltuklar ve açık renk (bej) yemek odası için hangi rengi önerirsiniz..?

Son düzenleme:
boya bilmiyorum ama simli spreyler var yapı marketlerde istediğin renk üzerine gümüş altın tonlarında spreyler simli spreyler vardı uygulayan arkadaşlar vardı kk da

varcanım decoart dıye ben yaptırdım buyuk yapımarketvar sarı hemde efeklı boya denıyo adına altınsarısı grısı var cok guzel ben cok memlun kaldım bıraz pahalı dıyer boylardan ama deyıyor

efekt boyalar var mesela krem üzerine altın yaldız rengini efekt olarak özel fırçalarla ustalar uyguluyor.....sana tavsiyem dekoratif duvar kağıtlarını kullanman çeşit çeşitler....bir duvar kağıt bir duvar boya şeklinde uygulanabilir...tavsiye ederim çok şıklar....ama sakın dekorasyonculardan sorma
topuna 250 ytl diyebiliyorlar ....git bildiğimiz duvar kağıdı satan kocaaaa dükkanlara desenli istiyorum de envayi renk ve seçenek var ...bir düşün derim.....=)

arkadaşlar, peki koyu kahverengi koltuklarım ve açık renk yemek odam var, başka hangi renkleri önerirsiniz...kum rengi diye bir renk önerdi arkadaşım...mobilyayı çok güzel gösteriyormuş...
.
imageskumhb9.jpg

canım bizim ev kum beji renginde boyalı.. çok güzel duruyor bence evi aydınlık gösteriyor.. kahve mobilyalar ortaya çıkıyor.. fakat açık renk yemek odasında nasıl durur bilmiyorum açıkçası.. mobilyalar açık renk olunca fonu genelde biraz da olsa koyu yapıyolar dekorasyon sitelerinde.. mobilyanın kendini belli etmesi açısından..

canım bizim ev kum beji renginde boyalı.. çok güzel duruyor bence evi aydınlık gösteriyor.. kahve mobilyalar ortaya çıkıyor.. fakat açık renk yemek odasında nasıl durur bilmiyorum açıkçası.. mobilyalar açık renk olunca fonu genelde biraz da olsa koyu yapıyolar dekorasyon sitelerinde.. mobilyanın kendini belli etmesi açısından..

bana da arkadaşım tavsiye etti, koyu renkler ortaya çıkıyor dedi ama dediğim gibi yemek odası açık renk...o yüzden de kullananlardan dinlemek istedim....

benim koltuklarım fıstık yeşili kenarları siyah deri, boyası da karamel...
mobilyalarım da açık renk (akçaağaç) ,boyası da leylak çiçeği gayet güzel duruyor..
mesela sende salonunu kum beji,yemek odanı da biraz daha canlı bir renge boyayabilirsin...hem mobilyaların ,hemde koltuklaın kendini göstermiş olur..bir de ışıltılı boya istersen,büyük yap marketlerde boyanın içine sim katıyorlar...özellikle akşamları ev ışıl ışıl oluyor..

benim koltuklarım fıstık yeşili kenarları siyah deri, boyası da karamel...
mobilyalarım da açık renk (akçaağaç) ,boyası da leylak çiçeği gayet güzel duruyor..
mesela sende salonunu kum beji,yemek odanı da biraz daha canlı bir renge boyayabilirsin...hem mobilyaların ,hemde koltuklaın kendini göstermiş olur..bir de ışıltılı boya istersen,büyük yap marketlerde boyanın içine sim katıyorlar...özellikle akşamları ev ışıl ışıl oluyor..

benim aklımda da efektli boya var ama olmazsa kum beji düşünüyorum ama benim ayrı bir yemek odam yok....yemek odası mobilyalarıyla koltuklar salonda olacak...kum beji için koyu rengi ortaya çıkarır dediler ama açık renk mobilya için nasıl olur bilemiyorum..o yüzden kullanan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum

Yemek odası takımını koyacağın duvarı koyu renk koltukların olduğu 3 duvarı ise açık renk boyayabilirsin. Böylece hem odaya renk katmış olursun hem de iki takımın da kendini gösterir. Mesela koltukların olduğu tarafı kumbejine boyarsan yemek takımının olduğu tarafı da yeşil üstüne altın efektli boyayla boyayabilirsin .Koltukların üstne de yeşilli altılı kremli yasyıklar atarsan süpper olur....

Yemek odası takımını koyacağın duvarı koyu renk koltukların olduğu 3 duvarı ise açık renk boyayabilirsin. Böylece hem odaya renk katmış olursun hem de iki takımın da kendini gösterir. Mesela koltukların olduğu tarafı kumbejine boyarsan yemek takımının olduğu tarafı da yeşil üstüne altın efektli boyayla boyayabilirsin .Koltukların üstne de yeşilli altılı kremli yasyıklar atarsan süpper olur....

kumbeji aklıma iyice yattı ama çift renk konusunu biraz daha düşünmem gerek....öyle salonda çok büyük değil,hani geniş olsa yemek odası takımının konulacağı yer biraz bağımsız olsa kesin düşünebilirdim ama dümdüz salon nasıl olur bilmiyorum?

ooffff o kadar yazdım resim ekledim net gitti Allahta sitenin sorunlarını göz önünde bulundurarak kopyala demiştim ama bakalım resimler çıkarmı bu şekilde mesjaımı kopyalıyorum:

salonun şeklini görsem daha da yardımcı olabilirim belki ama ben olsam şöyle birşey düşünürdüm.mademki kanepelerin renginden ötürü duvarı açık ton düşünüyorsun ki bu güzel olur ve fakat mobilyalar açık renkse onları koydugun tarafın duvarlarına kanepeninde tonunu içeren bir desenle duvar kagıdı uygulayabilirsin.mesela yani slaonun bi kısmı düz renk bir kısmı desenli kagıt...

misal:

bu gibi desenleri içeren bir kagıt salona çok uygun:

illa bu desen değil tabi ben kafanda rahatca canlandırabilmen için kahveli tonlarda bir model ekledim.

mesela kanepelerin kahve-pembeyse sağdaki gibi birşey düşünebilirsin.

desen sevmiyorsan şöyle bir şey düşünebilirsin.

yada:

bu da benim en begendigim desenden tabi sen eşyanın rengine göre tercihini yaparsın gene :

tühh ya :)) neyse canım madem daha çok var bende kendi evime geçecegim için sitelerde dolanıyorum sıklıkla sana eklerim sonra gene tamam mı...
koaly gelsinnnnnn a.s.

canım bugün gene dekorasyon işlerinde dolanırken sana ekledigim resimlerden bi kaçını gördüm buldukça eklicem üstteki mesajımla birleştirirsin artık resimleri :KK70:

designer_wallpaper.jpg

mesela burdak kahve gibi tonları kahvesi koltuklarını içinde açık tonu mobilyalarını içeren renklerden olabilir.

X