Progestan nasil kullanilir

cigdem1680

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
48
2
Arkadaşlar daha önce progestan hapini kullunan varsa nasil kullandiklarini yazabilirler mi? Ben doktora sormayi unuttm ve kullanmam lazim

canım ben regl olmam için verdı dr gunde 3defa tok karnına sana ne için vermıştı

ne icin kullanicagin önemli ben 3 gün öcesine kadar kullandim vajina yoluyla (yutulunca yan etkileri cok fazla oluyo diye) günde 3 defa...bence doktorunu ara yada bi eczaneye falan sor onlar bilir....

bana hamile kalmayı kolaylaştırması için verildi,günde 2 tane.arkadaşların da söylediği gibi ne için kullandığın önemli,doktoruna danışmalısın.

bende adet düzensizliği için ve bebek için gittim doktora progestan verdi sabah 1 akşam iki ağız yoluyla alıyorum ama ilaç bitmeden adet oldum acaba devam edicemmi ilaca bilgisi olan varmı

bende adet düzensizliği için ve bebek için gittim doktora progestan verdi sabah 1 akşam iki ağız yoluyla alıyorum ama ilaç bitmeden adet oldum acaba devam edicemmi ilaca bilgisi olan varmı
eger adet olduysan devam etmene gerek yok.hamile degilsin demektir.benimde testim negatif ciktigini ögrendigim gün biraktim hemen..sonucta hormon ilaci pekte faydali bisey degil

canım ben asılama yaptırdım doktorum ertesı gununde baslamak uzerene progestan kapsul basladı sabah oglen aksam 2 ser tane vajınadan kullandım dusuk tehlıkesını onluyoorr

çigdem hanım progesteron yükselmesi için verildiyse adet olduktan 15 gün kullanacaksınız ve adet olunca keseceksiniz sabah akşam tok karnına

merhaba;

bende progestanın 200 ml vajinal yolla alabilirsin dedi.. Ama ilaçın propektüsüne baktım ağız yoluyla diyor 11 haftalık hamileyim rahimin içinde kanama gördü o yüzden verdi.şimdi ben napıyımmm:KK43: çalışıyorumda uyku hali baş dönmesi yapar dedi...o yüzden vajineden al dedi ama nasıl alıcam ki ben onu öfff hiç sevmiyorum ilaç kullnamayı.. yardımcı olursanız çok sevinirim...

progestan tablet olanı günde 3 tane 2 si akşam biri sabah içiyorsunuz 10 gün
sonrasında 4-5 gün içinde regl başlar

bişey sorucam,ben progestan kullanıyorum ama hap bitmeden yani daha on gün kullanmadan adet oluyorum.bilgisi olan varmı acaba?

merhaba;

bende progestanın 200 ml vajinal yolla alabilirsin dedi.. Ama ilaçın propektüsüne baktım ağız yoluyla diyor 11 haftalık hamileyim rahimin içinde kanama gördü o yüzden verdi.şimdi ben napıyımmm:KK43: çalışıyorumda uyku hali baş dönmesi yapar dedi...o yüzden vajineden al dedi ama nasıl alıcam ki ben onu öfff hiç sevmiyorum ilaç kullnamayı.. yardımcı olursanız çok sevinirim...

Benimde senin gibi hamileyken kanamam ve düsük tehlikesi vardi doktorum progestan verdi. günde 3 defa 2er tane vajinadan kullandim hemde hamileliyimin 6.ayina kadar düsügü önlemek amacli hormon ilaci... Zor ama ihmal etme canim koyduktan sonra en az 1 saat uzan yat kalkma saglikli hamilelik gecirirsin insallah...

X