Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

slm annem 1 yıl önce safrakesesi ameliyatı oldu kapalı sorunsuz oldu iyi çok şükür ama bugün grip için gittik filmde ciğerde leke gördü tomogrofi çekildi sonucu salı günü içim içime sığmıyor aklıma safrası alındığı içinmi leke görünüyorki die düşündüm bi bilgisi olan varsA ltfn cv yazabilirmi bir yıl önce ameliyat öncesi filmde bişi yoktu allah korusun korkuyorum çok

Benimle aynı durum da olan var mı ? 3 yıl önce safra kesem alındı. zor bir ameliyat geçirdim.gecmişti iyiydim.ta ki 3 ay öncesine kadar.. Sırtım da sağ tarafta agrı olmaya başladı. Tabi geçmişte yaşadığım agrı gibi olunca korktum. çeken bilir dayanılacak bir ağrı değil.gecer diye bekledim ama geçmedi ara ara oldu iki kere acile gittim. Gaz hazımsızlık dediler usg kan tahliller yapıldı bişey çıkmadı. Iltihap pankreatit yok.Genel cerraha yine de görünün dediler gittim. Gastroentrologa gittim.Endoskopi yine usg kan tahlilleri akciğer filmi kalp grafiği hiç bişey çıkmadı. Bir hafta geciyo oh iyiyim demeden tekrar bir agrı şişkinlik gaz hazımsızlık. Rejime başladım biraz rahatlamıştım tekrar başladı. Ayrıca iki gündür safra kesesi yerinde de baya agrı var sırtıma baya vuruyor. Bulamadılar stres dedi Dr lar. Ama benim bu ağrım rahatsızlığım hiç de stres değil.. Ne yapacağımı bilmiyorum.benim gibi olan var mı? :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benimle aynı durum da olan var mı ? 3 yıl önce safra kesem alındı. zor bir ameliyat geçirdim.gecmişti iyiydim.ta ki 3 ay öncesine kadar.. Sırtım da sağ tarafta agrı olmaya başladı. Tabi geçmişte yaşadığım agrı gibi olunca korktum. çeken bilir dayanılacak bir ağrı değil.gecer diye bekledim ama geçmedi ara ara oldu iki kere acile gittim. Gaz hazımsızlık dediler usg kan tahliller yapıldı bişey çıkmadı. Iltihap pankreatit yok.Genel cerraha yine de görünün dediler gittim. Gastroentrologa gittim.Endoskopi yine usg kan tahlilleri akciğer filmi kalp grafiği hiç bişey çıkmadı. Bir hafta geciyo oh iyiyim demeden tekrar bir agrı şişkinlik gaz hazımsızlık. Rejime başladım biraz rahatlamıştım tekrar başladı. Ayrıca iki gündür safra kesesi yerinde de baya agrı var sırtıma baya vuruyor. Bulamadılar stres dedi Dr lar. Ama benim bu ağrım rahatsızlığım hiç de stres değil.. Ne yapacağımı bilmiyorum.benim gibi olan var mı? :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Geçmiş olsun son durum nedir tekrar dr a gittiniz mi?

bende yarın 6. ayım dolduğu için kontrole gidiyorum . Bakalım vucut tamamen alışmış mı safra kesesiz yaşamaya :KK9:

Merhaba ben size annem için danışıcaktım 1hafta sonra annem safra kesesini aldırıcak taş olduğu için ameliyata gidecek yani ameliyattan ve özellikle narkozdan çok korkuyor ameliyat olanlarımız varsa kısa bi bilgi verir misiniz annenin rahatlaması açısından şimdiden çok teşekkürler :)

Merhaba ben size annem için danışıcaktım 1hafta sonra annem safra kesesini aldırıcak taş olduğu için ameliyata gidecek yani ameliyattan ve özellikle narkozdan çok korkuyor ameliyat olanlarımız varsa kısa bi bilgi verir misiniz annenin rahatlaması açısından şimdiden çok teşekkürler :)
Merhaba bende 20 Haziran da oldum korkağın tekiyimdir dualar okuya okuya girdim ameliyata çok şükür ki 1,5 saat sürdü ve kolaylıkla ağrısın sızısız atlattım kapalı oldum 1 gün yattım sabah yürüyerek çıktım evde yatmadım bile çok geçmiş olsun size de şu an yeni yeni yiyorum kızartmayı yumurtayı bile :))

eğer sigara kullanmıyorsa anneniz narkozu çok sorun etmesin derim .sigara kullananlar sürekli kusarak geçirdi ameliyat sonrası geceyi.

Merhaba kızlr..Daha öncede yazmıştım safra kesemde taş var diye..Tatilde çok rahatsızlandım ve ameliyat olucam artık diye doktora gittim..Ama şimdide karaciğer enzimlerim çok yüksek çıkıyo ve bu yüzden ameliyatada alamıyorlar ve farklı şeylerde çıktı şimdi karaciğerden biyopsi alıp bakıcaklar eğer ottomin hepatit falan değilsem safra ameliyatı olabilecekmişim eğer öyle bişiy çıkarsada 2 yıl ilaç tedavisi olmalıymışım.. biraz moralim bozuk açıkçası tesadüfen çıkan bişey ama umarım bunu yükselten safra kesesi taşıdırda biran evvel ameliyatımı olabilirim..Sizdende benim gibi bir durum yaşıyan varmı?Varsa yazabilirmi lütfen?

arkadaşlar herkese geçmiş olsun..benim de eşim bu sorundan muzdarip ama biz karar veremiyoruz.. ameliyatını özelde olan arkadaşlar hangi hastanede oldular acaba? doktor ve hastane tecrübelerinizi öğrenebilirmiyim..devlette ameliyat sırası çok olur diye düşünemiyoruz..:KK43:

Merhaba kızlr..Daha öncede yazmıştım safra kesemde taş var diye..Tatilde çok rahatsızlandım ve ameliyat olucam artık diye doktora gittim..Ama şimdide karaciğer enzimlerim çok yüksek çıkıyo ve bu yüzden ameliyatada alamıyorlar ve farklı şeylerde çıktı şimdi karaciğerden biyopsi alıp bakıcaklar eğer ottomin hepatit falan değilsem safra ameliyatı olabilecekmişim eğer öyle bişiy çıkarsada 2 yıl ilaç tedavisi olmalıymışım.. biraz moralim bozuk açıkçası tesadüfen çıkan bişey ama umarım bunu yükselten safra kesesi taşıdırda biran evvel ameliyatımı olabilirim..Sizdende benim gibi bir durum yaşıyan varmı?Varsa yazabilirmi lütfen?

geçmiş olsun son durumun nedir acaba. Bende midem ağrıyor diye acile gittim bikaçkez genel cerraha yonlendirdiler safra kesemde taş varmış. Senin gibi karaciğer enzimlerim çok yüksek çıkıyordu ve sarılık başlamıştı buyukçe birtaş duşmuş ve pankreasın kanalını tıkamış pankreatit başlamış dediler. Yatıştan bir gun sonra ercp işlemi yapıldı ve kanal açıldı uç-dört gün değerlerin duşmesini bekleyip safra kesesini aldılar. Bir hafta olucak neredeyse ameliyat olalı baya Bi iltihap varmış kesede ve karın içinde halen ağrılarım var tabi ataklarla kıyaslanamaz bile.

Merhaba arkadaşlar bende 5 gün önce kapali safa kesesi ameliyatı oldum 2.5 cm taş ve iltihap vardı aldılar tamamen keseyi
Ilk 2 gün yataktan kalkmak da yatmakda yurume de zorlandım ama 3 gündür de şükür iyiyim 2 güne dikişleri aldırcam.

Merhaba arkadaşlar bende 5 gün önce kapali safa kesesi ameliyatı oldum 2.5 cm taş ve iltihap vardı aldılar tamamen keseyi
Ilk 2 gün yataktan kalkmak da yatmakda yurume de zorlandım ama 3 gündür de şükür iyiyim 2 güne dikişleri aldırcam.
geçmiş olsun : )

hanımlar bende 6 aydır safra kesesiyle uğraşıyorum,kızlarım küçük olduğu için öğrendiğimden beri bununla yaşamaya çalışıyorum (yaşamak denirse), ne ağrılar ne acılar çektim ve (İNŞALLAH yanlış tahmin ediyorumdur) sonunda galiba sarılık oldum :KK43: size sorum şu sütten geçer mi sarılık kızlarıma baktım öyle bi bilgi bulamadım lütfen bir an önce cvp verin kafam çok karışık, hepinize teşekkür ederim.

hanımlar bende 6 aydır safra kesesiyle uğraşıyorum,kızlarım küçük olduğu için öğrendiğimden beri bununla yaşamaya çalışıyorum (yaşamak denirse), ne ağrılar ne acılar çektim ve (İNŞALLAH yanlış tahmin ediyorumdur) sonunda galiba sarılık oldum :KK43: size sorum şu sütten geçer mi sarılık kızlarıma baktım öyle bi bilgi bulamadım lütfen bir an önce cvp verin kafam çok karışık, hepinize teşekkür ederim.
Geçebilir sütünüzden bir an önce tedavi olun bence

Slm. Forumu hep hamilelik ve bebeklerimle ilgili kullanıuordum.malesef geçen hafta safra kesemde taş olduğunı öğrendim. Taşlar 7 mm ve 3. 4 adet. Ameliyat olmam gerektiğini söyledi dr lar. 8 dr gittim. Netten araştırdım.7 aylık bebeğim var.ek gıdaya başladım ama çoğunlukla anne sütü alıyor.gerçi bir haftadır bu duruma üzülmekten sütüm azaldı sanırım. Sezeryanla oldu iki doğumum da.acaba kapalı ameliyat olabilir miyim.dr lar olur diyor ama yapışıklık varsa açığa geçilebilir diyor.çok korkuyorum. Sezeryanlarım da çok kolay geçmedi. Aynı sıkıntıları yaşıycam oturup kalkmak zor. Bebeğimi kucağıma alamıycam. Şu anda deli gibi çırpınıyor gözlerimin içine bakıyor kucağıma alayım diye. Ameliyat olunca o kadar ilgilenemiycem.bi de emziremezsem çok üzülürüm.inş emmeyi bırakmaz. Ağrım bir kez oldu ve çok şiddetli değildi. Ameliyatın risklerini okudum safranın karın içine akması.taşların kanala dmkülmesi gibi. Endişelerim çok.Allah herkesin yardımcısı olsun. Allahım doğru kararlar almayı nasip etsn.

selam kızlar
bende seneelrdır mıde agrıları yasıyordum kac kere doktora gıttm acıllık oldum ama kımse sorunu cozemedı
mıde ılacları ıcıp duruyordum .
takı 3 hafta oncekı ataklara kadar , safra kesemde tas oldugunu ogrendım . acıl amelıyat dedıler bu agrılar farklıydı boslugum ve sırtım cok agrıyordu mıdem degıldı ve kalpte carpıntı oluyordu ve ates. ve sıtlamanma ve kusma. bu sekılde 4-5 gun gecırdım guc bela daha sonra amelıyat oldum . ben ameliyatımı acıbadem maslakta oldum , 3 yerden delık acıldı , ve gobekten gırerken fıtıgı fark edıp onuda almıslar gobek delıgımde kesı vardı bıraz buyukce acıkcası cok kolay degıldı amelıyat sonrası yanı ben daha basıt beklıyordum ama cok agrılarım oldu (fıtıgada baglı sanırım). 2 gun aksam eve cıktım ama oturup kalkmak tuvalete gıtmek aynı sezeryan gıbı dıyebılırım sıze.
5-6 gun sonra tek basıma dısarı cıkar oldum , 8 gun bandajları kendım actım dıkıslerım alınmadı , 10 gun kontrole gıttım ve normal beslenmeye gerı dondum suanda herseyı yıyorum sıgarayı bıraktım ve asıtlı seyler yemıyorum buna ragmen cok gazım var ne yesem ıshalım dıyebılırım sıkayet etmıyorum asla 5 gundur oruc tutuyorum hatta (15 hazıranda amelıyat oldum) onceden hıc tutamıyordum cunku mıdem cok agrıyordu . oyle yanı cok guzel memnunum amelıyatı olduguma zaten baskada cıkar yol kalmamıstı bende bır suru sayıda kucuk tas cıkarıldı baska organlara ıltıhap bulastırma ıhtımalı oluyormus bu kucuk tasların kanalı tıkayarak o zaman cıddıyelısıyormus durum o sebeble bence hıc durmayın amelıyat olun derım ve doktoru ıyı secın cunku komplikasyonu olan bır amelıyatmıs bu.

neyse benım agır kaldırmam yasak 3 ay kadar , hamıle kalmayı dusunuyordum sanırım 3 ay sonra hamıle kalabılırmısım , onun dısında kasıntı oluyor suanda yara yerlerınde ve oralara hıc bakmıyorum , yuksel bel suan ıcın gıyemıyorum . yenı yenı yan yatmaya basladım
boyle yanı

Hastaneye yatışımı yapmışken, hatta kan tahlillerimi vermişken doktorumu arayıp erteledim ameliyatı. En büyüğü 7.2 mm çok sayıda taş var safra kesemde. Yabancı forumları okudum saatlerce, yüzlerce hatta binlerce kişi zeytinyağı, limon ve magnezyum sülfat içerek acısız ağrısız kurtulmuş bu taşlarından. Doğal yöntemleri denemeden ameliyat olmamaya karar verdim. Çünkü sonradan pişman olabilirim. İngilizce bilenler gallstone flush yazarak aratabilirler. Doktorum 5mm'ye kadar olan taşlarda denenebilinir bu yöntem ama sen risk almış olacaksın dedi. Taşın kanalda sıkışıp kalma ihtimali de var çünkü.taşları yüzde sekseni kolesterol taşı yüzde 20 si de pigment taşı oluyormuş. Eğer bendeki taşlar kolesterol taşı ise kolayca kanaldan geçip ince bağırsağa inebilirler. Çünkü doktorum da kolesterol taşlarının sert olmadığını , dokununca dağılabilen formda olduğunu söyledi. Asıl sorunu pigment taşları oluşturuyor. Ama bir kere takıldı aklıma yapmazsam rahat edemiyeceğim. Safra kesesi hayati bir organ olmasa da bir organ sonuçta ve orda olmasının bir nedeni olmalı diye düşünüyorum.
Sadece magnezyum sülfatı bulamadık hala. Yurtdışında marketlerde, eczanelerde satılan şeyi burda neredeyse hiçkimse bilmiyor. Aktarlarda satılanlara da güvenemedim, endüstriyel tipini satıyorlar çünkü. Bakalım yarın Kadıköyde deneyimli eczacılarda bulmaya çalışacak babam.
Bir an önce deneyip olumlu - olumsuz sonuçları yazarım inşallah. :nazar:
Selam , siz bu Mesajı yazalı uzun zaman olmuş ,yine de şansımı denemek istedim.bende de 6 mm safrakesesi Taşı var ve doktor ameliyat dedi.Doğal yöntemlerI denemek istiyorum ama Taşların safra kesesini tıkama ihtimalinden korkuyorum.Siz magnezyum sülfatı denendiniz mı ,faydası oldu mu?belki de ameliyat olmuşsunuzdur ?

Safra kesemin tam ustunde minik bir puturtu var ve bastirinca aciyor .bel agrim var sindirim problemlerim oldum olasi var ve karnim hep sis.bu minik puturtuyle karsilasan var mi benim gibi?.safra kesemde problem olabilir diye duaunuyorum haftaya doktora gidecegim .Allah herkese acil sifalar versin

Arkadaşlar merhaba
benim ablamı dün acile kaldırdık orda tetkikler ve tahliller ultrason sonucu safra kesesinde taş çıktı bunun için genel cerrahiye yönlendirildi muhtemelen ameliyat olucak ama korkuyorum ben biraz araştırdım okudum ama tedirginliğim geçmiyor bu riskli bir ameliyatmı safra kesesinin olmaması ilerde sorun yaratır mı yada burda yıllar öncesinden amaeliyat olmuş kişiler var mı bana yardım edebilirmisiniz hayatımda çevremde kimse ameliyata girmedi bu ilk olucak oyüüsden çok korkuyorum .( :KK43: ablam evli ve çocuğu da yok ilerde ameliyattan sonra çocuk olma riski etkiliyor mu ?Allah herkese şifa versin herşeyin başı sağlık...

X