Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

Arkadaşlar merhaba
benim ablamı dün acile kaldırdık orda tetkikler ve tahliller ultrason sonucu safra kesesinde taş çıktı bunun için genel cerrahiye yönlendirildi muhtemelen ameliyat olucak ama korkuyorum ben biraz araştırdım okudum ama tedirginliğim geçmiyor bu riskli bir ameliyatmı safra kesesinin olmaması ilerde sorun yaratır mı yada burda yıllar öncesinden amaeliyat olmuş kişiler var mı bana yardım edebilirmisiniz hayatımda çevremde kimse ameliyata girmedi bu ilk olucak oyüüsden çok korkuyorum .( :KK43: ablam evli ve çocuğu da yok ilerde ameliyattan sonra çocuk olma riski etkiliyor mu ?Allah herkese şifa versin herşeyin başı sağlık...
cnm ben 9-10 ay önce safra kesemi aldırdım taştan dolayı.Kesinlikle riskli değil çocuk olmasıyla hiç alakası yok bende evlendikten 3 ay sonra ameliyat oldum .geçmiş olsun şimdiden

Merhaba arkadaşlar, eşimin safra kesesinde taş var ve bu hafta içinde ameliyat için gün alacağız.danışman istediğim konu şu; ağrısı olduğu bir gün doktora gitmişti ve o doktor ameliyat önermiş. Sizce başka bir doktora görünmesine gerek var mı? 4 yıl önce de minik bir taş vardı ve ameliyat için erken denmişti. Bu aralar şikayetleri oldukça fazlalaştı ve ameliyat olmaya karar verdi ama doktor ve hastane konusunda seçici olmalı mıyız bilemiyorum.

Merhaba arkadaşlar, eşimin safra kesesinde taş var ve bu hafta içinde ameliyat için gün alacağız.danışman istediğim konu şu; ağrısı olduğu bir gün doktora gitmişti ve o doktor ameliyat önermiş. Sizce başka bir doktora görünmesine gerek var mı? 4 yıl önce de minik bir taş vardı ve ameliyat için erken denmişti. Bu aralar şikayetleri oldukça fazlalaştı ve ameliyat olmaya karar verdi ama doktor ve hastane konusunda seçici olmalı mıyız bilemiyorum.

öncelikle geçmiş olsun .Farklı doktorlara gitmeye gerek oldugunu düşünmüyorum cnm.çunku hepsi aynı şeyi söylüyorlar.Devlette mi yoksa özel hastanede mi ameliyat düşünüyor eşin?

Merhaba arkadaslar 2 yil once bende safra kesemi aldirdim bu aralar sag gogus alti olan karin bolgemde ara sira agrilar oluyor suzde de boyle agrilar ara ara oldu mu acaba ameliyat yerimmi agriyor usutmemi yagli yememi nedir anlayamadim.bu ameliyati gecirenlere sormak istedim..tesekkurler...bu arada bu ameliyati olacak olupta korkanlara sunu soyleyebilorim benim ameliyatim cok rahat gecti hic bi problem olmadi isinin ehli bir doktora ameliyat olun

Merhaba arkadaslar 2 yil once bende safra kesemi aldirdim bu aralar sag gogus alti olan karin bolgemde ara sira agrilar oluyor suzde de boyle agrilar ara ara oldu mu acaba ameliyat yerimmi agriyor usutmemi yagli yememi nedir anlayamadim.bu ameliyati gecirenlere sormak istedim..tesekkurler...bu arada bu ameliyati olacak olupta korkanlara sunu soyleyebilorim benim ameliyatim cok rahat gecti hic bi problem olmadi isinin ehli bir doktora ameliyat olun
Bende de oluyor aynı yerde ağrılar ama gidipte sormaya utanıyorum doktora olmayan organ ağrır mı der diye :KK30:

Arkadaslar karnin sag ust tarafi kaburgalarin alti agriyor yaklasik iki senedir ara ara agriyor bu ara cok artti bir bucuk sene once doktora gittim ultrason cektiler safra kesesi buzulmus icerisi gozukmuyor dediler boyle kaldi hele su aralar cok agrimaya basladi bu safra mi?Bir de sanki nar gibi taneli seyler yiyince artiyor agri

Arkadaslar karnin sag ust tarafi kaburgalarin alti agriyor yaklasik iki senedir ara ara agriyor bu ara cok artti bir bucuk sene once doktora gittim ultrason cektiler safra kesesi buzulmus icerisi gozukmuyor dediler boyle kaldi hele su aralar cok agrimaya basladi bu safra mi?Bir de sanki nar gibi taneli seyler yiyince artiyor agri
Sanirim sen safra kesesinden ameliyat olmadin.Benim hic agrim olmamisti sabah kalktigimda sapsari safra cikarmistim korkuyla dr gittim batin ultrason cektirdi.ordan belli oldu safra oldugu.Sende genel cerrah veya dahiliyeciye git batin ultrason iste oradan cikar canim ne oldugu.zaten ultrasonu veken bile anliyor safrada tas varsa gecmis olsun...

Bulgur pilavı yumurta soğan vs o tarz yiyecekler taşı olanları rahatsız eder ben ameliyattan önce nohut yemeği yemiştim yemez olaydım sabaha kadar öldürdü o sancı beni ağlamıştım ağrıdan o derece
1,5 yıl önce ameliyat oldum ben çok şükür şimdilik herşeyi yiyorum ağrınız yoğunlaşırsa kesedeki taşlar parçalanabiliyor ve pankreatit denen ölümcül vakayı oluşturabiliyor 6 Dr a gitmiştim ben 6 sı da ameliyat demişti aldırmazsan eğer saatli bomba gibi gezersin demişlerdi o yüzden taşlı keseleri ihmal etmeyin lütfen

He bir de benim de bazen yediklerimle orantılı sağ kürek kemiğimde ağrılar oluyor Dr a gittim geçen ay gayet normal o ağrılar korkma dedi

Arkadaşlar bende reflu de var acaba ameliyat olabilir miyim? Birde bende gaz çokça ve kabizlik var ameliyattan sonra çok canım yanar mi?

Sanirim sen safra kesesinden ameliyat olmadin.Benim hic agrim olmamisti sabah kalktigimda sapsari safra cikarmistim korkuyla dr gittim batin ultrason cektirdi.ordan belli oldu safra oldugu.Sende genel cerrah veya dahiliyeciye git batin ultrason iste oradan cikar canim ne oldugu.zaten ultrasonu veken bile anliyor safrada tas varsa gecmis olsun...
Tamam canim cok sag ol

Taşın varsa nar gibi şeyler yememelisin.Daha çok tetikler ağrını

Siz dede ameliyat sonrası ishal veya gaz şişkinlik oldu mu? Lütfen cevap verin. Su an çok kotuyum. Ameliyattan kaçıyorum resmen
ameliyattan kaçmana değmez hiç boşa direnme .1 hafta ağrın oluyor sonra ömür boyu rahatlayacaksın cnm.Sürekli sıvı tükettiğin için oluyor o ishal hali.

Peki çok sağolun içim rahatladı mayıstan beri bu sancıyı çekiyorum. 1 hafta önce buldular ne olduğunu. Mide ilaçları kullanmaktan sanirsam gerçekten reflu oldum. Ah bu doktorlar. Tek anladığım doktor size mide dese de gidip bi endoskopi yaptırmak. Ilk defa ağzıma aci su geldi ve farenjit oldum. Şimdi ne desem boş o kadar ilaç ICTIM değiştirdim mide gitti tabi

X