Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

Bir de safra kesesinde tasi olan arkadaslar sizde kabizlik ve siskinlik var miydi.Ben de bakalim bi dahiliye gitmek istiyorum

Hem kabizlik hem gaz hem de çokça şişkinlik vardı. Gaz ilaci yerine zencefil cayi içerek rahatliyordum. Ama şişkinlik ve kabizda doktorlar kolonoskopi istedi. Kanser falan filan dediler. Benim çocukluğumdan beri kabizlik problemi var benim sağ taraf ve göğüs altı ayırıyordu. Ama gaz ve kabizlik diyip 2 ayda 4 kereblavman yaptılar. Bu ara kanserinin diye ağladım. Arkadaşlar farklılar olursa başvurun. Mesela ben hep kabizlik çektim. Ishak olsam tmm ama hep gaz ve şişkinlik vardı. Ağrım yeni yeni olmuştu. Ağzımda aci su geldi bu hafta acaba reflu mu oldum usuttum mu diye düşünüyorum.

Bende de safra kesesi o zaman sanirim surekli kabizim siskinlik var karnim genelde tas gibi ve karnin sag ust tarafi agriyor ara ara.Ozellikle iste nar demistim boyle taneli yiyince agri artiyor

öncelikle geçmiş olsun .Farklı doktorlara gitmeye gerek oldugunu düşünmüyorum cnm.çunku hepsi aynı şeyi söylüyorlar.Devlette mi yoksa özel hastanede mi ameliyat düşünüyor eşin?

Eşim 2 hafta önce gittiği hastenede ameliyat oldu. Kapalı ameliyat olarak başlayan operasyon 4 saat sürdü. Kese diğer organlara yapışıkmış, yapışıklıklar olduğu için keseyi kapalı operasyonla çıkaramamışlar ve açığa çevirmişler. Doktor keşke daha erken gelseydiniz, o bölge çok kez atak geçirmiş dedi. Şikayeti oanlar sakın ihmal etmesin sonunda daha zor durumlara yol açabiliyor. Herkese acil şifalar dilerim

Eşim 2 hafta önce gittiği hastenede ameliyat oldu. Kapalı ameliyat olarak başlayan operasyon 4 saat sürdü. Kese diğer organlara yapışıkmış, yapışıklıklar olduğu için keseyi kapalı operasyonla çıkaramamışlar ve açığa çevirmişler. Doktor keşke daha erken gelseydiniz, o bölge çok kez atak geçirmiş dedi. Şikayeti oanlar sakın ihmal etmesin sonunda daha zor durumlara yol açabiliyor. Herkese acil şifalar dilerim
Çok geçmiş olsun :KK43:

Ameliyat olacak arkadaşlar lütfen ihmal etmeyin ben sadece 3 gün ağrı çektim ameliyat sonrası o da ameliyat esnasında verdikleri gaz omuz ağrısı yapar demişti Dr öyle de oldu ilk gün geçti hemen ameliyat öncesi midem sırtıma vurup ağrıyo diye gitmiştim Dr hemen üst usg istemişti taş olduğu öyle anlaşılmıştı

Mrb arkadaslar ben on yıldan fazladir sag alt kaburgamda agri oluyo ve bu agri sirtima vuruyo neredeyse her yemekten sonra boyleyim kabizim çoğunlukla hayatta bulgur kuru fasulye nohut yiyemem hemen eksime yapar midem mercimek de oyle doktor doktor gezdim yok safram yapisal olarak mideye sizdiriyprmus yok oniki parmak bagiraagi ulseri bilmem ne yillarca mide ilaci kullandim iyi olmadim hep hatta daha kötüye gittim simdi ne yapabilirim ve cok kotu agrilarim gece uykudan da uyandiriyo bu doktorlar gerçekten saframsa neden anlamiyorlar ne yapmaliyim

Mrb arkadaslar ben on yıldan fazladir sag alt kaburgamda agri oluyo ve bu agri sirtima vuruyo neredeyse her yemekten sonra boyleyim kabizim çoğunlukla hayatta bulgur kuru fasulye nohut yiyemem hemen eksime yapar midem mercimek de oyle doktor doktor gezdim yok safram yapisal olarak mideye sizdiriyprmus yok oniki parmak bagiraagi ulseri bilmem ne yillarca mide ilaci kullandim iyi olmadim hep hatta daha kötüye gittim simdi ne yapabilirim ve cok kotu agrilarim gece uykudan da uyandiriyo bu doktorlar gerçekten saframsa neden anlamiyorlar ne yapmaliyim

şikayetlerinin hepsi safra kesesi taşı şikayetleri ama belki de daha kum halindedir o yuzden görünmüyordur düşük bir ihtimal ama başka da bişey gelmedi aklıma.

Arkadaslar safra kesesi tasini ogrenmeden once yanlış teşhis oldu mu sizde ben agrilarimin safra olduğunu düşünüyorum ama doktorlar temiz diyor bütün belirtilerim safra of ya ne olcam

Bana reflu demişlerdi ilAç kullandığım halde geçmedi :KK43: sonrA tas olduğu çıktı. Ama temiz denmisse temizdir benim yeni oluşuyordu hemen gördüler. Her hastalık birbirine benzer eğer reflu ve safra sikayetleriniz varsa ali elli gastrit olabilir ve bunun için başka tedavi var. Enfoskopi yaptırıp rahattlayabolirsiniz

Toplam 23tane taş çıktı bende

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 111
arkadaşlar merhaba,
bende de taş olduğu tesadüfen ortaya çıktı. Hiçbir ağrım sızım yoktu. Başka bir rahatsızlıktan dolayı ultrasonla bakılırken farkedildi. Daha sonra tekrar ultrason çektirdim cerraha gösterdim ameliyat diyor. En büyüğü 13mm olmak üzere birçok taş varmış. Ama korkuyorum. Aranızda tek port yöntemiyle ameliyat olan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar sizde de gaz çok oluyor muydu ameliyattan sonra geçti mi? 1 hafta sonra ameliyat olu cam ama ameliyat sonrası gaz sıkışır diye korkuyorum. Hem sağda hemde midede var

kırklıyken kucağımda bebişimle ameliyat kapısına kadar gittim
ameliyattansonra durmadan yürüdüm,çok afedersiniz gaz çıkması lazım
sezeryanda yürümediğim için çok geç iyileştim
1 hafta çok zorlandım çünkü sezeryan ağrım da vardı
uzun müddet kuru fasulye nohut vb yiyemedim
şükür şimdi iyiyim
bu arada ameliyat olalı iki yıl oldu

X