Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

bende kapalı ameliyat oldum 2 gün kaldım hastanede yatışla birlikte 3gün ilkgün yerinizden kalkmaniz zor oluyor birinin yardımı gerekiyor ama 1 hafta dinlenince eski halnize dönüyorsunuz.bide bayanlar ben ikinci bebeği düşünüyorum ameliyat olalı 2 ay oldu acaba bi sorun olurmu dikişlerde ne kadar süre geçmesi gerekiyor ameliyattan sonra hamileliğin bilği verirseniz sevnirim....

Herkese geçmiş olsun öncelikle benim de safra kesemde taş var ama doktorum gençsin ameliyat olma diyor başka bir doktor da ameliyat ol diyor çok kararsız kaldım ne yapmalıyım

selam arkadaşlar ben tam 2 buçuk ay önce safra kesesi ameliyatı oldum
kapalı ameliyattı ama 45 dakika yerine iki buçuk saat sürdü ameliyatım
taşlarım çok büyüktü 3 cm idi en büyüğü
taşları dr bir kerede çekememiş kırarak çekmişler
birde karaciğerime yapıştığı için safra kesemle birlikte karaciğeriminde bir bölümü ameliyatla alındı
şu anda çok iyiyim eski sancılarım geçmişte kötü anı olarak kaldı
bir gece hastanede kaldım bir haftada evde istirahat ettim
ben yıllarca ülserle karıştırıldığı için ülser tedavisi gördüm ve çok geciktim sizler sakın gecikmeyin vede ameliyatınızı ertelemeyin
bir an öce sağlığınıza kavuşunnn

Herkese geçmiş olsun öncelikle benim de safra kesemde taş var ama doktorum gençsin ameliyat olma diyor başka bir doktor da ameliyat ol diyor çok kararsız kaldım ne yapmalıyım

senin yaşın kaç canım bende 29 yaşındayım çoğu kişiye göre genç sayılırım bu tür bir derdin genci yaşlısı olmuyo

merhaba arkadaşlar..bende 8 sene oldu safra kesesi alındı,, açık ameliyatla..zeynep esracım..ben bir an önce olmanı tavsiye ederim çünki bu geçecek bir şeydeğil bir an önce olmakta fayda var.. herkese geçmiş olsun arkadşlar..

daha zeynepesra

1,5 ay önce apar topar bu ameliyatı oldum. Ameliyatımda çok sorun çıktı 3 hafta hastanede kalmak zorunda kaldım. Yine de diyorum ki iyi ki ameliyat olmuşum. Beklersen ılerleyen dönemlerde çok sıkıntı yaşarsın. Karaciğerini çürütebilir bile. ıyi bir cerrah bulup ameliyatı bir an önce ol bence. Ama kapalı yaptırma. Küçük bir tavsiye :KK70:

Bende ameliyat olmak istiyorum ama çok korkuyorum, kapalı ameliyatta iz kalır mı? onu öğrenmek istiyorum. Kaç günde normal hayata dönülüyor 2-3 gün sonra mı??? Ameliyat sonrası ne zaman spora başlayabiliriz? Mesela mekik ne zaman çekmeye başlayabiliriz? Birde ameliyattan sonra kilo veren oldu mu???

Canım ben kapalı ameliyat oldum 1 gece bebeğimle hastanede kalıp eve çıktım ertesi gün evde de yatmadım ayaktaydım 2 gün içinde toparladım ama göbeğimde 4 adet delik izi var malesef o da o günlerden hatıra :) mekik falan hiç denemedim o zamanlar çünkü 45 gün öncede sezeryan ameliyatından çıkmıştım..hiç korkma ve endişelenme ol derim uzun uzun düşünürsen zorlaşır ben çok apar topar gidip olmuştum şimdi düşününce gözü karalık yapmışım resmen bebeğimin hatrına demmekki diyorum.

geçmiş olsun arkadaşlar,,bende bende 5 ay önce oldum kapalı ameliyat,,3 cü gün ayaktadım,,
merak etmeyin o delikler kapanıyor zamanla,,bende her gün evde spor yapıyorum şükür bir sakıncası yok dr danışarak tabii
ayrıca kapalıda taşı alıp keseyi bırakmıyorlar,,birlikte alınıyor, taş büyükse taşı kırıyorlar,,kesesiye tahlil için labaratuara gönderiyorlar ,,

Teşekkür ederim kızlar opuyorumnanaktan, İnşallah iz kalmaz. Bende bir an önce ameliyat olmak istiyorum ama malum iş - güç vakit bulamıyorum

kızlar kapalı ameliyatı pek tavsiye etmiyorum ben. Ben de ameliyat olmadan önce doktoruma kapalı olsun demiştim ama doktorum bir sorun çıkabilir açık olması daha iyi dedi. Nitekim açık olduğu halde sorun çıktı. Kapalı olsaydım şu anda yaşamıyordum.
Zaten 2 cmlik bir izim var açık olduğu halde. O kadar çok şey yaşadıktan sonra çok da takılmıyor izler :KK70:
hepinize geçmiş olsun. Aman ihmal etmeyin ameliyat olmayı başınıza bela oluyor sonra

Açık ameliyatta da hastaneden 1-2 gün içerisinde çıkartıyorlar. Kapalı ile pek bir farkı yok artık

Açık ameliyatta da hastaneden 1-2 gün içerisinde çıkartıyorlar. Kapalı ile pek bir farkı yok artık

merhaba arkadaşlar, benim ağrılarım var ama midemden mi safradan mı bilmiyorum. midem ağrıyor ciğerlerimin oraları ağrıyor ve göğsümde yanma ve ağrı var. şimdi ben bu şikayetlerle önce göğüs hastalıklarına gittim bişey yok dendi, kardyolojiye gittim eko,ekg,ritim holter takıldı bişey yok. sadece kalbin biraz hızlı çalışıyor dedi doktor. aynı zamanda kolları ve boynum ağrıdığı için fizik tedaviye gittim oda boyun düzleşmesi dedi. ama ciğerlerimin ordaki midemdeki göğsümdeki yanma ve ağrı geçmiyor. eşim artık hastaneye gitmek istemiyor sayemde.. ciğerlerimin orda kramp gibi giriyor ağrı midem de bi garip gissediyorum ağrı yanma karışık... kısacası ağrınızı tarif edebilirmisiniz aynı ağrılarmı?

merhaba arkadaşlar, benim ağrılarım var ama midemden mi safradan mı bilmiyorum. midem ağrıyor ciğerlerimin oraları ağrıyor ve göğsümde yanma ve ağrı var. şimdi ben bu şikayetlerle önce göğüs hastalıklarına gittim bişey yok dendi, kardyolojiye gittim eko,ekg,ritim holter takıldı bişey yok. sadece kalbin biraz hızlı çalışıyor dedi doktor. aynı zamanda kolları ve boynum ağrıdığı için fizik tedaviye gittim oda boyun düzleşmesi dedi. ama ciğerlerimin ordaki midemdeki göğsümdeki yanma ve ağrı geçmiyor. eşim artık hastaneye gitmek istemiyor sayemde.. ciğerlerimin orda kramp gibi giriyor ağrı midem de bi garip gissediyorum ağrı yanma karışık... kısacası ağrınızı tarif edebilirmisiniz aynı ağrılarmı?

canım benim sağ tarafında sırtıma ağrılar saplanıyordu. göğsüm sıkışıyordu nefes alamayacak duruma geliyordum bu yüzden panik atak mı oldum diye düşünmüştüm hep. Sağ göğsün altından ağrılar saplanıyordu zaten safra kesesi de oralarda. İki büklüm yürüyordum son zamanlarda sağ tarafımdaki ağrılar yüzünden. Sen de bulunan bütün şikayetler bende de vardı ben de çeşitli doktora gittim kimse bir şey bulamadı hatta boşu boşuna apandist ameliyatı bile oldum. sonra bir yakınıma teşhis kondu ağrıları karşılaştırınca kendimde olduğunu düşünüp öyle doktora gittim ve safra taşım olabileceğini ona göre bir muayene yapılmasını istedim. Bir dahiliye uzmanına git sen de şüphenden bahset ve ultrasonda bakılmasını iste. Genellikle bu ağrılar safra taşının iltihap yapmasından dolayı şiddetleniyor. Ona göre önce antibiyotik verirler.

beni manneciğiminde safra kesesinde taş var.. doktor ameliyat diyo ama korkusundan olmuyo..ne dediysek ikna edemedik. etraftan duyuyoruz,safra kesesinde taş kanalı tıkamış ve ölmüş falan filan. zaman zaman çok ağrı çekiyo arada acillik oluyo ama dinlemiyo bizi.

canım ben çok geç kaldım ameliyat olmak için yaşım küçük olduğu için doktorlar hiç safra kesemden şüphelenmedi hiç bakılmadı safra keseme. Bütün vücudum o yüzden iltihap topladı. safra taşı safra yolunu tıkamaya başlamış karaciğerimi çürütüyordu. Ateşten havale geçiriyordum defalarca acile kaldırıldım sarılık başlangıcı olmuştum. Aman ihmal etmeyin bir şekilde ikna edin annenizi gerçekten çok tehlikeli. beklerse karaciğeri çürüyebilir, iltihap vücuda yayılabilir, safra kesesi delinip safra içe akabilir. Ben bu safranın içime akması yüzünden ölümden döndüm. Çok tehlikeli gerçekten yaşayan bilir okut bu yazıyı da beklerken başına gelebileceklerini düşündün ikna olsun.

bende bu hafta ulktrason cekındım bu hafta safra kesesi cidarında hafıf kalınlasma var yazıyor birşey anlamadım.

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
madgirl kullanıcısından alıntı

canım benim sağ tarafında sırtıma ağrılar saplanıyordu. göğsüm sıkışıyordu nefes alamayacak duruma geliyordum bu yüzden panik atak mı oldum diye düşünmüştüm hep. Sağ göğsün altından ağrılar saplanıyordu zaten safra kesesi de oralarda. ıki büklüm yürüyordum son zamanlarda sağ tarafımdaki ağrılar yüzünden. Sen de bulunan bütün şikayetler bende de vardı ben de çeşitli doktora gittim kimse bir şey bulamadı hatta boşu boşuna apandist ameliyatı bile oldum. sonra bir yakınıma teşhis kondu ağrıları karşılaştırınca kendimde olduğunu düşünüp öyle doktora gittim ve safra taşım olabileceğini ona göre bir muayene yapılmasını istedim. Bir dahiliye uzmanına git sen de şüphenden bahset ve ultrasonda bakılmasını iste. Genellikle bu ağrılar safra taşının iltihap yapmasından dolayı şiddetleniyor. Ona göre önce antibiyotik verirler.

ARKADAŞLAR sizin bu anlatıklarınız ben de var ama işin garip tarafı ben 2sene önce safarmı aldırdım ama son 1haftadır feci sırt ğarısı midede şişme hazımszlk yüreğimde daralma ne olduğunu çözemedim dr gitmekten korkuyorum buna benzer sebeb le gittim saframda taş çıktı aldılar bu seferki ne olabilir?

Son düzenleme:
X