Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

safra keseniz alınsa da safra yolunda tekrar taş oluşabiliyormuş. beklemeden doktora gidin bence safra yolunda taş varsa tehlikeli bir durum doğurabilir. umarım kötü bir şey çıkmaz

merhaba arkdaslar safra kesemde 1 avuc bilye kadar tas varmis..doktorlar ameliyat olmami onerdi fakar cevremde daha cok gencsin taslari dokmenin yollarini denesen diyorlar..bu ameliyatin yan etkisi neler?safra kesesi alindiktan sonra neler degisiyor? yiyecek yasagi ..vs.. varmi?

merhaba arkadaşlar..
ben önceki gün saat 13.30 gibi ameliyat oldum.safra kesem laparaskopik operasyonla alındı.fazla taş yoktu bende fakat küçük ve az taş her zaman için safra kanalına taşların kaçması riskini yükseltiyormuş.safra kesesinin çıkış kanalı 1,5 cm miş.benim en büyük taşım 4 mm.üç doktora gittim ve üçüde acilen alınmalı dedi.9 aylık bir bebeğim var üstelik hala emziriyorum.zor karar verdim ama mecburdum.çok iyiyim şu anda hiç ağrım yok.oturunca çok rahatım.tek sorun ne yesem diye düşünmek:KK43:( bir liste verdiler elime 2 ay diyet şart dediler..fakat şu da bir gerçekki ben doğumdan sonra haftada 3-4 defa şiddetli mide ağrıları yaşadım.o ağrıların yanında diyet yapmak sanırım çok daha kolay olmalı...risk almayın safra kesesi karaciğeri ve mideyi harap etmeye çok müsait bir organ.üstelik kapalı alınması gibi bir durumda varken bekletmenin bir anlamı yok.
sağlıklı günler dilerim..hepinize sevgilerrr:)opuyorumnanaktan

merhaba arkdaslar safra kesemde 1 avuc bilye kadar tas varmis..doktorlar ameliyat olmami onerdi fakar cevremde daha cok gencsin taslari dokmenin yollarini denesen diyorlar..bu ameliyatin yan etkisi neler?safra kesesi alindiktan sonra neler degisiyor? yiyecek yasagi ..vs.. varmi?
benim ailemde tek safra kesesi olan bendim.hikaye çok bizde..ama kardeşim 25 yaşında oldu şu anda gayet rahat.annem gecikmiş bir durumda ameliyata karar verdi çok ızdırap çekti.ben 34 yaşındayım önceki gün aldılar.evet 2 ay süre ile diyet yapmam gerekiyormuş..safra kanalı direk bağırsağı beslediği için artık bir depom yok.
ben gerçekten çok mide ağrısı çektim.bunada katlanıcaz artık..safra taşı tekrar oluştuğu için taşı aldır yada dökersin tedavi ol diyenlere artık doktorlar kesin ameliyat cevabını veriyorlar.çok geçmiş olsun..umarım bir an önce kurtulursun....

meryy geçmiş olsun.
kızlar rahatsızlığınız ilerlemeden biran önce ameliyat olmanızı öneririm. bende 24 yaşımda oldum ameliyat geçen yıl.ayrıca hastanede yattığım sürece diyet yemek verdiler. eve gelincede bi kaç gün çorba filan. yani 1 hafta sonra dr canın ne isterse ye dedi. bende yedim zaten.hiç sorunumda olmadı.
meryy nin dediğinede katılıyorum. annesi geç zamanda olduğu için zorluk çekmiş. geç kalırsanız "kaldirek" gibi zorluk çekersiniz.herkesin durumu kendine özeldir. dr unuza danışın derim.

bende sayisi belirsiz, safra kesesi tasi var, 8ocakta ameliyat olacam, ve olacagim icinde cok mutluyum cunki artik beni cok zorluyo devamli mide bulantisi cekiyorum, sabahlari kalktigimda midede bi agriyla uyaniyorum ve bazen sancida yapiyo, hele bide yedigime dikkat etmediysem vay halime, bu yuzden sabirsizlikla ameliyatimi bekliyorum...

ben 11.ci ayin 10da oldum
hala göbek deligimdeki izim agrisada rahatladim
benim belime vuruyodu agrisi cok siddetli hemde
bende ya yine üsüttüm yada incittim diye düsünüyodum taaa ki dayanamayana kadar
sayisiz tas varmismis bendede
leblebi sekeri büyüklügünde
ama rahatladim sükür

herkeze acil sifalar diliyorum canlarim

ben böyle bir ağrı yaşamamıştım
allahım nefes alamıyordum ağrıdan
dün geceyi hastanede geçirdik
hep midemin ağrıdığını sanıyordum ve de dahiliyeden randevu aldık
eşim sağlıkçı olduğu için önce bi tahlillerimi yaptı sabahtan
karaciğer testlerim çok yüksek çıkınca korkmuş
doktor arkadaşına göstermiş hemen ultrason istemiş
ultrasonda safra kesesinde taşlar ve çamur artı iltihap olduğu tespit edildi
hiç aklıma gelmezdi hepimiz çok şaşırdık
doktor kesin ameliyat diyor ama benim daha 5 aylık minicik bi kızım var
karar veremiyorum korkuyorum kızlar
Allahım bu ağrıları kimseye yaşatmasın çok feci gerçekten

ama yazdıklarınız bi nebze rahatlattı beni sanki
korkumda hafifledi

tüm hastalara acil şifalar diliyorum

ben böyle bir ağrı yaşamamıştım
allahım nefes alamıyordum ağrıdan
dün geceyi hastanede geçirdik
hep midemin ağrıdığını sanıyordum ve de dahiliyeden randevu aldık
eşim sağlıkçı olduğu için önce bi tahlillerimi yaptı sabahtan
karaciğer testlerim çok yüksek çıkınca korkmuş
doktor arkadaşına göstermiş hemen ultrason istemiş
ultrasonda safra kesesinde taşlar ve çamur artı iltihap olduğu tespit edildi
hiç aklıma gelmezdi hepimiz çok şaşırdık
doktor kesin ameliyat diyor ama benim daha 5 aylık minicik bi kızım var
karar veremiyorum korkuyorum kızlar
Allahım bu ağrıları kimseye yaşatmasın çok feci gerçekten

ama yazdıklarınız bi nebze rahatlattı beni sanki
korkumda hafifledi

tüm hastalara acil şifalar diliyorum

Kızlar verilmiş sadakam varmış...Çok zor bişey yaşadım...4 kez ıkıser gun arayla acıle kaldırıldım..ılkınde kalpkrızı sanmıslar cunku ınanılmaz bır sırt agrısı ve nefes alamamak vardı ıkıncısınde sen panık atakmısın dedıler anlamıyorlar hıc bışeyi en son salı gecesıde acile kaldırıldım,inanılmaz agrılar çekiyordum.Hiç birşeyi anlamıyorlar kan testi yapıldı kan degerlerım en son ypılan tatlillerden cok yükselmiş olarak cıktı acile evden doktor çagrıldı üst batın ultrasonu yapıldı safra kesesındeproblem oldugu çamurlaştıgı ve iltihap oldugu söylendı doktor acil yatış istedi ameliyata alacagız dedı eşim bir kaçdr göstermeden hemen amelıyat olmaz dedı dr ıle tartıştı o gece eşimden ımza karsılıgı benı hastaneden cıkardı doktor sorumluluk kabul etmıyorum dedı...Nerden bılecegız bu kadar son noktada oldugumuzu o gece eve geldık sabah 10 da baska dr randevumuz vardı gece yapılan tahlıller tekrarlandı ek tahlılller yapıldı ust batın tekrarlandı ve kendımı amelıyat mamasında buldum...Çünkü safra kesesı çamur haline gelmiş aşırı iltihaplanmış patlama aşamasındaymış ve patladıgı zaman o kişinin kurtulma sanşı yokmus ıcorganlara safra yayılıyorus ve dırekt ölümcülmüş...Doktor dedıkı saat degıl dakika farkıyla hayatını kurtardık...Arkadaslar 2 ay öncesınden başlamış belirtıler haberımız yok sırt ve bel agrısından emar bıle cektırmıstım bışey cıkmamıstı.....sırt ve bele vuran agrınız varsa dogum yenı yapmışsanız özelleıkle kılolu bebek (4 üzeri) dogurmussanız acılen safraya baktırın .Yaptığın bir iyilik ...krşılık bulmus allah cocuguna bagıladı dedıler halen soktayım nasıl atlattım....cok acım agrım var yatakta uzanmıs laptop yanımda vakıt gecırmeye calışıyorum....Hepinize tekrar teşekkur ederım...

Üff kızlar benim ağrılarımın sebebini yıllardır tam bir tanı konulamadıi karnımın sağ üst tarafında safra kesesi pankreas olduğu noktada ara ara öyle şiddetli ağrılar oluyorki, ayn arkadaşların dediği gibi ağrıdan nefes alamıyorum, ağrı sırtıma vuruyor o da ayrı bir ağrı yapıyor, kaç defa acile gittim kan israr testi yapıyorlar ultrasonla bakıyorlar hiçbir şey yok gaz diyorlar, ıBS denildi ama ben biraz araştırdım pankreatit olmaktan çok korkuyorum bendeki tanıların aynısı o hastalıktada var.Nereye gideceğimi bilmiyorum:KK43:(

kızlar benim safrakesemde küçük bir polip çıktı kullana bileceğim bitkisel bir kür varmı:uhm:normalde hep ultrasona giriyorum.ama bu ultrasonda çıktı henüz çok küçük yeni oluşmuş birkaç gün içinde dr gideceğim acaba bir tedavi uygularmı:uhm:son iki yıldır bağırsaklarımda çok yoğun gaz vardı bu onou belirtisimiydi kiÇok üzgünüm çoook

Kızlar verilmiş sadakam varmış...Çok zor bişey yaşadım...4 kez ıkıser gun arayla acıle kaldırıldım..ılkınde kalpkrızı sanmıslar cunku ınanılmaz bır sırt agrısı ve nefes alamamak vardı ıkıncısınde sen panık atakmısın dedıler anlamıyorlar hıc bışeyi en son salı gecesıde acile kaldırıldım,inanılmaz agrılar çekiyordum.Hiç birşeyi anlamıyorlar kan testi yapıldı kan degerlerım en son ypılan tatlillerden cok yükselmiş olarak cıktı acile evden doktor çagrıldı üst batın ultrasonu yapıldı safra kesesındeproblem oldugu çamurlaştıgı ve iltihap oldugu söylendı doktor acil yatış istedi ameliyata alacagız dedı eşim bir kaçdr göstermeden hemen amelıyat olmaz dedı dr ıle tartıştı o gece eşimden ımza karsılıgı benı hastaneden cıkardı doktor sorumluluk kabul etmıyorum dedı...Nerden bılecegız bu kadar son noktada oldugumuzu o gece eve geldık sabah 10 da baska dr randevumuz vardı gece yapılan tahlıller tekrarlandı ek tahlılller yapıldı ust batın tekrarlandı ve kendımı amelıyat mamasında buldum...Çünkü safra kesesı çamur haline gelmiş aşırı iltihaplanmış patlama aşamasındaymış ve patladıgı zaman o kişinin kurtulma sanşı yokmus ıcorganlara safra yayılıyorus ve dırekt ölümcülmüş...Doktor dedıkı saat degıl dakika farkıyla hayatını kurtardık...Arkadaslar 2 ay öncesınden başlamış belirtıler haberımız yok sırt ve bel agrısından emar bıle cektırmıstım bışey cıkmamıstı.....sırt ve bele vuran agrınız varsa dogum yenı yapmışsanız özelleıkle kılolu bebek (4 üzeri) dogurmussanız acılen safraya baktırın .Yaptığın bir iyilik ...krşılık bulmus allah cocuguna bagıladı dedıler halen soktayım nasıl atlattım....cok acım agrım var yatakta uzanmıs laptop yanımda vakıt gecırmeye calışıyorum....Hepinize tekrar teşekkur ederım...

Benim hamileliğimin başından sonuna kadar (hatta son günler mide ekşimesi tavan yaptı) midemden çok çektim,eskiden de arada yediğim şeye bağlı olarak sırtıma ağrı girerdi ve ilaç almadan asla geçmezdi bende hep mide ağrısı sanardım..

şimdi senin yazdıklarını görünce şaşırdım..benim bebeğim 4850gr doğdu ve doğumdan 35 gün sonra safrakesem alındı(mecburen) yani hamilelikten dolayımıymış bebişimin kilolu doğmasının faturası yanii..neyse helal olsun ona herşeyimm!

bendede 2 senedir süren agrılar var sırtıma vuran gögsümün sağ altında dayanılmaz agrılar var ultrason çekildi 2.22 mm 1.7 mm olarak 2 adet taş görüldü zaman zaman çamurlaşma oluyor ve 7 aydır çok rahattım fakat şu 1 aydır 1 gün olmasa 1 gün ağrım oluyor buscopan ile azaltmaya çalışıyorum agrıyı veyahut acile gidiyoruz serum bağlanıyor ve çok entresan bu agrılar hep gece fazlalaşıyor,bende daha önce korkumdan hastaneden ameliyattan kaçtım ama bu aralarda da dayanılmaz agrım oluyor inanır mısınız saç kurutma makinası tutuyorum sırtıma ve safranın olduğu yere sıcak verdikçe yumuşama oluyor sanki ne yapacağım bilmiyorum ama şu an bile dayanılmaz agrım var .. :KK43:(

safra kesesi içn hangi dr gideceğim:uhm:

selam
safra kesesı ıcın dahılıye dr gıtmen gerekıyor ondan sonrada genel cerrahının görmesı gereklı ...acıl sifalar diliyorum
ben oldumamelıyatını sımdı çok rahatım

slm narkadaslar, bende ocak ayinda safra kesesinden ameliyat oldum.
benimde iki senedir cok agrilarim oldu, ve her acile gidisimde yok sinirsel yok panik atak,ve daha akla gelmeyecek bir suru sey soylediler, en sonunda turkiyeye tatile geldimizde safrada tas oldugunu ve cok kritik durumda oldugunu soylediler...
belcikaya donunce ameliyat oldum, merakla taslari bekledim elime 6-7tas verdiler, doktor bunlar sadece esantiyon, safran patlamak uzereymis...
ameliyattan sonra cok iyi toparladim ama simdi 1-2haftadir safrakesesi yerinde bir agri hissediyorum, ve birde ameliyatimdan beri bitmek bilmeyen bir ishal sorunum var, 1hafta normale donse bile 2-3hafta ishal devam ediyo, ustelik bu duruma ragmen iki kiloda aldim...
benim gibi sorunlari olan varmi?

merhaba kızlar
annemde cuma günü safra kesesi ameliyatı oldu
doktoru kapalı olarak denemiş ama keseye ulaşamayınca birde açık kesi yapmak zorunda kalmış
şimdi annem hastanede ve şeker hastası kendisi
doktoru 4- 5 gün daha yatacağını söylemiş dün ağrıları çok fazlaydı ama bugün biraz daha iyi gibi.
birde ameliyat yerindeki boruyu kaç gün sonra çıkartıyorlar.

arkadaşlar benim de safra kesesinde taş var ve benim sivilce sorunum oluştu uzun bi süredir yani taşla birlikte diyebilirim 28 yaşındayım ergenlik çoktan bitti bu yüzümdeki sivilcelerin nedeni taş olabilirmi sizin fikriniz nedir ve sizin böyle bi sorununuz oldumu?

peki ya fiyatlar? fiyatlarıda yazarsanız sevinirim özel mi ssk lı mı onuda tabi ki .. bende de çıktı aynı dert korkuyorum ama dr dedi tek çözüm ameliyat başka yol yok mecbur olucaz.. ztn okuyunca baya cesaretlendim saolun :lepi:

X