Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

LUBABE

hızlanmam lazımmmmm
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
793
0
43
slm arkadaşlar ben iki sene önce safra kesesinden ameliyat oldum ve şimdi safra kesem yok
safranın herhangibir tedavisi yok biliyorsunuz ve ilaç kullanımı sadece ameliyatı ertelemek oluyor
safrayla ilgili sorunu olan arkadaşlar eyer bir sorununuz olursa seve seve cevaplarım
saygılarımlaa.s.

öncelikle eçmiş olsun canım..benim annem ameliyat olacak safra kesesinden.Ameliyatta iyileşme dönemi ne kadar sürüyor ve ameliyat sonrası nelere dikkat etmek gerekiyor,yaşam kalitesinde bir düşüm oluyormu?

gecmis olsun arkadaslar.bende ayni dertten muzdariptim.cok sükür ameliyattan sonra cok iyiyim.safra kesesi tasi tekrar olusabilecegi icin safra kesesini bütün aliyolar.ameliyattan sonra benim hicbir rahatsizligim olmadi.umarim tez zamanda sagliginiza kavusursunuz.sevgiler..a.s.

midenin üst kısmında solda 12 parmak bağırsağı dednen yer dimi?eğer orasıysa yıllar önce bir teşhis konmuştu.dışta çürük gibi bir acı ve içten ağrı vardı.mide diye gittiğimde çekilen röntgenler sonucu 12 parmak bağırsağında kronik ülser var dendi.bi takım ilaçlar kullandım o zaman.gene mide ilacıydı sanırım onlar pepdif talcid falan gibiydi hatırladığım kadarıyla.bi de o zmanlar istanbul taksim çiçek pasajında otlardan doktorun verdiği hastalık teşhisine göre ilaç yapan bi adam vardı 2 ayrı su karışımı hazırlamıştı onu kullanmıştım o su içimi iğrençti ama bayağ iyi gelmişti o zmanlar.şimdi arada bir ağrı yapıyor.ama rahatsız edici değil.ilerde başıma büyük iş açacak diye korkuyorum aslında ama gene doktorlarda dolaşma ve canım yanacak korkusu tekrar bu durumun üstüne düşmeme engel oluyor.kısaca sı yanlış ama tabirde olduğu gibi yumurtanın kapı ağzına daynmasını bekliyom bi derece:KK43: yani ani dayanılmaz bi ağrı olursa mecburen giderim anca..diş için bile ağrı basınca gidecem diyom ağrı geçince sallıyom:KK43:doğru değil ama ne yapim cesaretsizim bu konularda bi de hastane de yatmak benim için yatağa sabitlenmek hareketsiz kalmak ölüm gibi geliyo...hastane kokusu falan:KK43:off işte eyle..
tüm hastalarımıza acil şifalar dileğiyle

kızlar bende 9 yıl önce safra kesemi aldırdım şimdi rahatım çok şükür yanlız kapalı ameliyatı önermiyorum açık ameliyat olun zor oluyoo hastanede yatmak dikişler falan ama olsun önemli olan iyileşmek değilmi kapalı da sadece taşlar alınıyormuş safra kesesi duruyooo yani bu da tekrarlayabilme ihtimalini doğuruyooo ben açık oldum rahatım çok şükür hepinize geçmiş olsun rabbim şifa versin

slm arkadaşlar kısaca bahsedeyim 1 yıl kadar çok şiddetli ağrılar hatta kırizler geçirdim ve okadar çok doktora gittimki anlatamam ednoskopi dahi yapıldı ama kas spazmı dediler pisikolojik dediler ve malesef saframdan olduğunu anladıklarında bir yıl geçmişti ve safrakesesi cürümeye başlamış ama şunu söyleyeyim bende acık ameliyat oldum ve çok ağrılı olmadı ameliyattan cıktığımda kendimi çok kötü hissetmedim ve ameliyatlarda verilen ilaçlarla 3 günde kendi başıma yataktan kalkıyordum ertelemeyin bence inanın safra ağrısından daha az ameliyatın acısı allah herkese acil şifalar versin

merhaba arkadaşlar
19 gün önce safra kesem alındı. laparoskopi (kapalı sistem) ameliyat oldum.benim sancım filan yoktu.check-up yaptırdım ve orda çıktı.daha başlangıç seviyede olduğu için ağrı yok ama şişkinliğim vardı.ileride daha zor olur şimdi ameliyat olursan riski daha az dedi doktor.karnımda 4 tane deliğim var.ameliyattan sonra 2 günüm uyumakla geçti.sonra ayağa kalktım,yürüdüm.aynı gün ameliyat olan bi kadında vardı o hemen ayağa kalkmış beni ziyarete bile gelmişti. ben nazlıyım biraz ayağa kalkamadım :) şimdi gayet iyiyim artık. açık ameliyatlarda fıtık riskide oluyo. kapalıda o risk yok. problemi olan arkadaşlara laparoskopiyi öneririm.herkese sağlıklı günler dilerim..

allah herkese şifa versin ameliyat oldum kurtuldum çok şükür

aman yıllrca çektim aldırdım sanki dünyaya yeni ğelmiş ğibi oldum 5 yıl oldu alınalı sükür hiç sorunum kalmadı

aynen cnm bende aldırdım hamdolsun iyiki alındı şimdi çok rahatım allah herkese şifa versin şifasız da dert vermesin inşallah

bende dogumdan yaklasık 9 ay sonra olmustum safra amelıyatı..
kapalı oldu ve sadece 2 gece kaldım zaten amelıyattan 1 gece once hastahaneye yatıs yapılıyor..
cok sukur kolay gectı..
o sancıları cekmeye degmez bır an once kurtulmasını onerırırm yasayanlara:kahve:

bende bi kaç gün önce sancıyla giddim hastaneye saframda taş varmış ameliyat dedi dokdor ama daha 12 gün önce doğum yaptım ben nasıl bırakırım bebişimi offf kararsız kaldım bi müddet daha idare edebilirmiyim ki

1.5 sene önce kayınvalidem 4 gün yattı hastanede safrakesesi iltihap olmuştu bugün gene acillik oldu gaz ı var karnı ağrıyo aynı yeri gösteriyo ameliyata yanaşmıyo napıcaz bilmiyorum

offfffffffffffff aynı sorun bendede var amelıyat denıyo ama ıstemıyorum marankının sıtesını arastırdım bı ılac varmıs onu denıcem olmazsa amelıyat olucam ama yumurtayı cok ozledımmmmmmmmmmmmm

bende bi kaç gün önce sancıyla giddim hastaneye saframda taş varmış ameliyat dedi dokdor ama daha 12 gün önce doğum yaptım ben nasıl bırakırım bebişimi offf kararsız kaldım bi müddet daha idare edebilirmiyim ki

Canım bende doğumdan 45 gün sonra safra kesesi ameliyatı oldum . 11 adet taş çıktı ve komple aldılar safra kesemi..oğlum hastanenin en küçük refakatçisi oldu ben ameliyattayken ablam emzirdi Allahtan o kendi bebeğini hala emziriyordu oğlumun süt annesi de oldu aynı zamanda,bende ayıldıktan sonra iki kez sağıp döktüm sütümü 5-6 saat sonra emzirmeye başladım laparoskopi yöntemiyle oldum ameliyatı ,sütüm kesilirse diye çok korkmuştum ama Allahtan kesilmedi (doktorlar güvence vermişlerdi zaten) Sende bebişi hiç düşünme zaten 1 gün sürüyor yanında biri kalır zaten o bebekle ilgilenir sende dediğim gibi 4-5 saat sonra emzirebilirsin 1 öğün mama verirsiniz,bişey olmaz.Ama mutlaka ameliyat ol o sancı gerçekten hiç bir şeye benzemiyor

Arkadaşlar iki hafta önce anneminde 20 dikişle safra kesesini aldırdık. 2 hafta oldu hala poşete safra suyu geliyor. Sizlerin nasıldı?j Bir de annemin endoskopi yapılamadı mide çıkışında darlık var diye:KK43: onun sebebide ne olabilir bu konudada bilgisi olan varsa çok sevinirim.

marankiyi filan boş verin arkadaşlar ,bende kullandım dediği keten yağını,hiç bir faydasını görmedim ,5 yıldır vadı bende taş 2,5 milimdi ,3,5 olmuş taş,ayrıca çamur oluşmuş,
dr dedi taş ve çamrlar yerinden oynarsa kanalları tıkar daha büyük sorunlar çıkarırı ,sarılık gibi karaciğer ,pankreas kanseri gibi, ayrıca bir dr gitmedim bir çok hastaneye gitim ,hepside ameliyat demişti,,birde annemdede vardı taş ihmal edildiğinden sarılık oldu çok kötü acılar yaşadı,
birde en son ege ünüversitesine gitmiştim muayeneye,,orda gördüm aldırmayıp yatanları ,,kafama dank etti ben niye olmuyorum ameliyat diye ,safrakesesi patlamış ölümden dönmüş,hasta, birde dr bana dedi,sen canlı bomba gibi dolaşıyon ,ne zaman patlıcan belli değil diyince
korktum ,,ameliyat oldum buğün 25 gün oldu ,çok iyim şükür ,her şey yiyebiliyom,kapalı oldum ,1 gece yattım çıktım, herkese geçmiş olsun

arkadaşlar merhaba benimde eşimde bu sorun var bugün doktora gittik hiç canı kıymetli değildir 2 aydır falan çekiyor ağrıyı artık en son benim dırdırımdan bıktıda gittik doktor kan tahlili ve idrar tahlili yaptı idrarda sorun yok ama kan tahlili yarın çıkacak ve doktor yarın usg de çekecek ona göre teşhisi koyup tedaviye başlayacak eşimin sağ kaburgasının altında bir şişlik oluştu ben bile elleyince anladım ve doktorda anlamış karın ağrısı mide ağrısı sırt ağrısı böyle ağrı geziyor diyor bana göre safra taşı belirtisi acaba sizcede öylemidir?ayrıca ameliyat ne kadar sürüyor ve genel anestezimi olunuyor cevaplarsanız çok sevinirim herkese sağlıklı günler diliyorum.

Benim anneannem 80 yaşında ve safra kesesi iltihabı var. ama doktorlar ameliyat etmiyolar yaşından dolayı. ERTC denilen yöntemle kanaldaki kumlar temizlendi ama şimdi tekrardan aynı sıkıntıları yaşıyor. Bitkisel yada başka türlü bir tedavi önerisi olan varmı?

X