Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

ameliyatttan 1kaç ay sonra her gıdayı sorunsuz bir şekilde yiyebiliyor musunuz?yoksa ömür boyu bir diyet mi söz konusu?benim saframda da mm ik çok sayıda taş çıktı-kararsız kaldım-bazı insanlar safra alınınca her gıda yenmediğini yumurta bakliyat gibi söyledi-
ameliyat olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirm -ameliyat öncesi gibi her şeyi yiyebiliyor musunuz?

evet canım.yenilmiyor.olumsuz etki yaratıyormuş galiba.bazıları yiyin diyorlar ama.yenmemesi gerek bence.çünkü safra alınıyor.yumurta hele kesinlikle yenmemesi lazımmış.
:KK16:

ameliyatttan 1kaç ay sonra her gıdayı sorunsuz bir şekilde yiyebiliyor musunuz?yoksa ömür boyu bir diyet mi söz konusu?benim saframda da mm ik çok sayıda taş çıktı-kararsız kaldım-bazı insanlar safra alınınca her gıda yenmediğini yumurta bakliyat gibi söyledi-
ameliyat olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirm -ameliyat öncesi gibi her şeyi yiyebiliyor musunuz?

merhaba canım... subatta aldırdım ben ..

doktorum sadece 2ay ıcın kısıtlama getirdi yumurta,çikolata,kahve aıcı-baharatlı seylerden uzak dur dedi ha bıde yaglı kızartmalardan.. kendını usutme bu sure zarfında ..

sadece 2ay kısıtlama verdı kımınde hiö kısıtlama getirmemıs mesela.. doktordan doktora farkedıyor bu dururm canım..

benım tasım 3cmdi ancak... senınkısı mm ise mercimek taneleri kadar olmalı yada daha kucuk istersen olmaaa senı rahatsız etmıyorsa yani.

cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum-kararsız kaldım ameliyat olup olmamk konusunda- bu yıla kadar hiç bir rahatsızlığım omamıştı ama bu safra benim 3gecemi acillerde geçirtti-ve kusma sonucu amilaz değerlerim çok yükseldi fakültede 4gün yattım bu değerleri oraldan yemek yasağı ile çözdüleer-serumla besleediler- ve özel hast. beni kanala taş kaçmış olma ihtimaliile gönderdi-ERCP İÇİN-fakat mr sonucu ii çıktı-----ikl etapta bana ülser dedi özel hastaneler- 3gün önce yine rahatsızlandım- ertesi gün gidip endoskopi yaptırdım mide mi safra mı emin olmak için-safra kaynaklı gastrit çıktı- 3ay ilaç tedavisi verdi-safra daki milimetrik taşlar belki eriyebilirmiş-baklaım hayırlısı içmeye başladım-inşallaha ameliyatsız geçer-terddütte kaldım-eğer çözüm değilse gidip aldırmak lazım-insanlara soruyorum-kimisi çok memnun ameliyat sonrası-kimi şişkinlik sorunu var-mideleri eritmiyormuş hiçbirşeyi/ ALLAH HERKESE ŞİFA VERSİN-BU SANCIYI DÜŞMANIM BİLE YAŞASIN İSTEMEM-----

arkadaşlar o sancı çekilmez ameliyat diyorsa doktorunuz olun gitsin 3 hafta önce oldum ben safra kesemde çamur vardı tüm kanalları tıkamıştı karaciğerime baskı yaptı sarılık oldum acil ameliyata aldılar ama şimdi gerçekten çok rahatım şimdi gel ameliyat ol deseler hiç düşünmeden gider olurum sonrasında da çok sıkıntı olmuyor narkozun etkisi geçince kalktım hemen doktorumu bile beklemedim sabah bana bakmaya geldiğinde giyiniyordum adamda şaşırdı o0o benimki ayaklanmış aferin kız dedi :) yeme içme konusunda hiçbir kısıtlama koymadı hayatın tadını çıkar ne istersen ye iç dedi ama gaz olunca rahatsızlık oluyr o nedenle ben az ve sık yedim dikkat etmeye çalıştım bir sorun olmadı çikolatada yedim yumurtada yedim hiçbir sorun yok hala biraz hassasiyet var ameliyat yerimde ama benim başka bir hastalığım daha var onun için kortizon alıyorum dolayısıyla yaralarım geç iyileşiyor ondan olabilir normal sağlıklı insanda belki bu durum olmaz adetim de 12 gün gecikti sadece herkese geçmiş olsun

sanırım ben de kaçınılmaz sona doğru yaklaşıyorum.yaklaşık 10 yıldır ertelediğim ameliyatı olmam gerek.ramazanın ilk gününden beri sancılarım arttı.2 gece acillik oldum.

kızlar sizden ricam ameliyattan memnun kaldığınız, doktor ve hastaneleri yazmanız.tavsiyelerinize ihtiyacım var.

mecburiyetler beni ameliyata sürükledi.(yeniden akut pankreatit geçirme durumum vardı ve bunu yendien geçiririsem buyük ameliyat söz konusu ve ölümcül risk varmış pankreatit iltihaplanırsa)Ameliyat oldum geçen hafta pztsi günü bugün tam 1hafta oldu,ilk gün gerçekten çok zordu-çünkü benim bünyem narkoza hiç dyanıklı değil-ameliyat ağrısı değil ameliyat sonrası ilk gün sürekli kusmak beni çok yıptatttı-ameliyat sonrası dr nin planladığı 1gün yatıştı fakat kusma olunca 2gece hastanede yatttım.yemeklerle ilgili hiç bir kısıtlma yapmadı ama ben korkuyorum bir şey yerken-cmtsi günü kontrolüm var o zaman dikişlerimde alınacak-şimdilik iyiyim-günlük aktivitelerimi yapıyorum en azından-allah herkesin yardımcısı olsun

mecburiyetler beni ameliyata sürükledi.(yeniden akut pankreatit geçirme durumum vardı ve bunu yendien geçiririsem buyük ameliyat söz konusu ve ölümcül risk varmış pankreatit iltihaplanırsa)Ameliyat oldum geçen hafta pztsi günü bugün tam 1hafta oldu,ilk gün gerçekten çok zordu-çünkü benim bünyem narkoza hiç dyanıklı değil-ameliyat ağrısı değil ameliyat sonrası ilk gün sürekli kusmak beni çok yıptatttı-ameliyat sonrası dr nin planladığı 1gün yatıştı fakat kusma olunca 2gece hastanede yatttım.yemeklerle ilgili hiç bir kısıtlma yapmadı ama ben korkuyorum bir şey yerken-cmtsi günü kontrolüm var o zaman dikişlerimde alınacak-şimdilik iyiyim-günlük aktivitelerimi yapıyorum en azından-allah herkesin yardımcısı olsun

geçmiş olsun kurtulmanıza sevindim bundan sonrası süper oluyor sizi temin ederim keşke daha önce bilipte aldırsaymışım diyorum şimdi :)

bu ameliyatın ertelenmesi ve taşların düşürülmesi söz konusu değil.
taş yıllar boyu sessiz kalabiliyor fakat ileri yıllarda kötü hastalığa çevirebiliyor.
ben 6 ay önce ameliyat oldum. ilk 2 hafta sonra tamamen normale döndüm.
dr estetik ameliyat yaptığından (laparaskopi) dikiş aldırma sorunumda olmadı.
mide yanmalarım azaldı. öyle gaz falanda olmuyor. ameliyat korkusu yüzünden son bir sene boyunca boşuna sancı çektiğimi anladım.
ayrıca ameliyattan sonra fazla kiloların hepsi gitti. galiba kilolar safranın sindirim işlemini tam yapmamasından kaynaklıymış.
bence kimse korkmasın. ben gidip ameliyat olduysam zaten herkes olabilir kanımca :KK1::KK1:

Merhaba Arkadaşlar, benim annemde de 2.1 cm taş varmış. Herhangi bir ağrısı, rahatsızlığı yoktu, checkup sırasında farkettiler, doktor aldırman lazım dedi. İstanbul'da iyi bir genel cerrah araştıryorum. Kendisi ya da yakını ameliyat olanlar doktor tavsiye edebilirler mi lütfen?

arkadaşlar ben yıllardır karın şişliği ve karnımdaki ağrıdan şikayetçiyim. önce iç hastalıklarına gittim. ultrasonda herşey normal çıktı özellere gidiyorum ben devlette cok sıra oluyo diye onlar da uyduruk yapıyomuş gibi geliyo işini. neyse orası kadın hastalıklarına yönlendirdi idrar yolu enfeksiyonu cıktı ilaç yazdı gönderdi bitirdim tekrar gittim tekrar ilç yazdı gönderdi. karın agrım devam ediyo tabi. baktım bu böyle olmıcak gastrolojiye gittim. orası da kan,idrar ve dışkı tahlili yaptı karaciğerde yaglanma cıktı ilaç bile yazmadı zayıfla gecer dedi yolladı. benim karın şişliği gene güme gitti. yağdır o diyo doktor hatta testler yapmadan önce dedi bunu. :KK47: ultrasonda da gene hersey normal dendi safra dahil. şimdi insanların hamile gibisin lafından öyle bunaldım ki ve agrıdan huzursuzum ki tekrar gitmeyi düşünüyorum ama bu defa devlete gitcem ve zor da olsa endoskopi yaptırıcam. Size sorum: bu safra rahatsızlığı hangi testlerle cıkıyo ortaya? benim bu karın şişliği sizce ne olabilir? Doktorlara guvenim kalmadı artık parayı alıp başlarından savıyolarmış gibi geliyo bana özeller.
Sonuçlar normal çıkınca psikolojik oldugunu bile düşündüm ama neden böyle gaz sıkıştırması gibi agrım var neden karnım hep şiş?En son saglık ocagına gittim o doktor da bagırsak düzenleyici hap verdi o da kabızlık yaptı. Fakat Tuvalete gitmede sorunum yok ki benim!! Düzenli olarak büyük tuvalete zaten çıkıyorum. Ne olur yardımcı olun hanımlar. Nedir bu şişlik? 2009dan beri hastanelerdeyim. Sonuç alamadım.

Son düzenleme:
ben geçen sene bu zamanlar omfalit ameliyatı geçirdim... ekim ayında rüzgarlı bi gündü uzun süre dısarda kaldım ve cok rüzgar yedim aksam sırtımı ağrılar saplandı kıvrandım saatlerce,,sonunda acile gittik kas gevşetici yapıp gönderdiler.. bu ataklar en geç 2 ayda bir tekrarladı,ben hep kas ağrısı sandım bunu.. midemden sırtıma vuran şiddetli ağrılarım vardı,sırtım ağrıdığı içinde kas ağrısı,üşütme vs diye geçiştirdim doktorlarda öyle oldugunu söyledi.. en son atagımı mart ayında geçirdim,,kuzenim safra kesemde tas olabileceğini söyledi..acile gittik orda bakmadılar tabi kii,serum taktılar sonra eve.. aradan 1 ay falan geçti ben artık dayanamıyordum kendi dahiliye doktoruma gittim o anlattıklarımdan akdeniz anemisi olabileceğimi düşündü,test istedi..yanında da içimin rahat etmesi için ultrason.. sonuc olarak akdeniz anemisi değildim ama safra kesem ağzına kadar taş ve çamurla dolmuş! karnım sürekli çok şişti ama bunu da omfalit ameliyatına bağlamıştım... hazirana kadar dayanmalıydım çünkü abimin düğünü vardı,,sonunda haziran ayında kapalı yöntemle ameliyat oldum.. ameliyatım zor geçmiş,safra kesem karaciğerin altına girmiş yaklaşık 3 saat sürmüş ameliyatım,doktorum öyle anlattı.. neyse ki korktugum gibi bi zorluk yasamadım.. ayıldıgımda yine sırtım ağrıyodu,o da içime hava verdikleri için. 2 saate ağrılarım geçti,ağrı kesicinin de etkisiyle.. sonra yürüdüm,üstümü giydirdi annem.. 3 gün sonra her işimi kendim yapmaya başladım..
Çok zor bi ağrı,ameliyatta korkmayın.. inanın çektiğiniz ağrıların yanında ameliyatın lafı bile olmuyor.. Allah acil şifalar versin..

arkadaşlar ben yıllardır karın şişliği ve karnımdaki ağrıdan şikayetçiyim. önce iç hastalıklarına gittim. ultrasonda herşey normal çıktı özellere gidiyorum ben devlette cok sıra oluyo diye onlar da uyduruk yapıyomuş gibi geliyo işini. neyse orası kadın hastalıklarına yönlendirdi idrar yolu enfeksiyonu cıktı ilaç yazdı gönderdi bitirdim tekrar gittim tekrar ilç yazdı gönderdi. karın agrım devam ediyo tabi. baktım bu böyle olmıcak gastrolojiye gittim. orası da kan,idrar ve dışkı tahlili yaptı karaciğerde yaglanma cıktı ilaç bile yazmadı zayıfla gecer dedi yolladı. benim karın şişliği gene güme gitti. yağdır o diyo doktor hatta testler yapmadan önce dedi bunu. :KK47: ultrasonda da gene hersey normal dendi safra dahil. şimdi insanların hamile gibisin lafından öyle bunaldım ki ve agrıdan huzursuzum ki tekrar gitmeyi düşünüyorum ama bu defa devlete gitcem ve zor da olsa endoskopi yaptırıcam. Size sorum: bu safra rahatsızlığı hangi testlerle cıkıyo ortaya? benim bu karın şişliği sizce ne olabilir? Doktorlara guvenim kalmadı artık parayı alıp başlarından savıyolarmış gibi geliyo bana özeller.
Sonuçlar normal çıkınca psikolojik oldugunu bile düşündüm ama neden böyle gaz sıkıştırması gibi agrım var neden karnım hep şiş?En son saglık ocagına gittim o doktor da bagırsak düzenleyici hap verdi o da kabızlık yaptı. Fakat Tuvalete gitmede sorunum yok ki benim!! Düzenli olarak büyük tuvalete zaten çıkıyorum. Ne olur yardımcı olun hanımlar. Nedir bu şişlik? 2009dan beri hastanelerdeyim. Sonuç alamadım.

karın şişliği olayını bilemiyorum ultrasonda bir şey çıkmaması da enteresan ama bende ocak ayında karın ağrısı şikayetiyle acile gittiğimde idraryolları enfeksiyonu dedi ertesi gece yine gittim bu seferde bağırsak enfeksiyonu dedi ve bu şekilde enfeksiyon sanılan insanlar olduğunu biliyorum safra kesesinde sorun olduğu ast,alt,ggt testlerinden çıkıyor onlar yüksekse o zaman safra kesesine bakıyorlar özellikle o testleri talep etmelisin geçmiş olsun

slm arkadaşlar kısaca bahsedeyim 1 yıl kadar çok şiddetli ağrılar hatta kırizler geçirdim ve okadar çok doktora gittimki anlatamam ednoskopi dahi yapıldı ama kas spazmı dediler pisikolojik dediler ve malesef saframdan olduğunu anladıklarında bir yıl geçmişti ve safrakesesi cürümeye başlamış ama şunu söyleyeyim bende acık ameliyat oldum ve çok ağrılı olmadı ameliyattan cıktığımda kendimi çok kötü hissetmedim ve ameliyatlarda verilen ilaçlarla 3 günde kendi başıma yataktan kalkıyordum ertelemeyin bence inanın safra ağrısından daha az ameliyatın acısı allah herkese acil şifalar versin

Merhaba, ilk defa Kadinlar Klubunun bu imkanini kullaniyorum, umarim hata yapmam. Size cok gecmis olsun. Asiri yedigim veya tatiller sonrasi alkolu fazla kacirdiktam sonra midemin sag tarafinda agrilar beliriyor. Surekli gegirme, midede eksime oluyor. Hatta gecen yil tum yediklerimi cikarttiktan sonra 1 - 2 hafta kadar ekmek yerken bile orasi agriyordu. Ayni agri tam ayni noktadan asagiya dek iniyor. Birkac defa safrakesemin ultrasonunu cektiler, mideme baktilar, birinci seviye refluden baska birsey bulunamadi. Cok sevmeme ragmen kahve icemiyorum, cayin dusuncesi bile midemi bulandiriyor. Sizin belirtileriniz benzer miydi? Sonu da nasil teshis koydular?

Cok tesekkurler

14 Kasımda bende safra kesesi ameliyatı olacağım
Benimde yaklaşık 2 aydır süren karın ağrısı şikayetlerim vardı
hep ince bir sızı şeklinde sırtımda,ama özellikle sağ karın bölgemde bazı zamanlar dayanılmaz olan ağrılar neticesinde
hastaneye başvurdum sağolsun ilk başvuruda ultrason istemesi ile birlikte safra kesesinde taş olduğu ortaya çıktı
hikayelerinizi okuyunca ilk müracaatte teşhis olmasına çok sevindim
ve yine sayenizde korkularımı azda olsa yendim
inşallah 12 gün sonra bende ağrılarımdan kurtulmuş vaziyette yazabilirim
aramızda yazan arkadaşlarda var ama genel olarak operasyon zaman olarak ne kadar sürüyor..

Selamlar kızlar bende tam hatırlamıyorum ama 6 7 seneevel safra kesemden ameliyat oldum keseyi tamamen almışlar . Bana doktorum hiç diyet vermemişti fakat bu gün bi abla geçen sene ameliyat olduğunu doktorum yağlı gıdaları kola ve benzerlerini kahve yi tamamen yasakladığını söyledi ee ben kola ve kahveyi malesefki çok içiyirum göya mide kanserine çevirirmiş ben korktum şimdi ya size kese tamamen alındıktan sonra böle bi diyet verildimi:KK43:

2008 yılında sıddetlı karın agrılarım basladı ılk baslarda onemsemedım gaz sancısı sandım cunku en fazla 15 dk suruyordu agrı esnasında kıvrılarak yatıyordum ellerım buz gıbı oluyor soguk terler dokuyordum 15 dknın sonunda bıcak gıbı kesılıyordu 6 ay sonra en sıddetlı atagımı gecrdım esımle acıle gıttık acılde serum taktılar bana bı takım sorular sordular ve gastrıt deyıp mıde ılacı verıp eve gonderdıler bende kendıme kızdım ne kadar dayanıksızım en baıt gastrıtte bıle bu hale gelebılıyorsam dıye, 1 sene boyunca gıttıkce sıklasan agrılarım olmaya basladı ve ben dayanamıyordum kendımı balkondan atmayı bıle dusundum cogu zaman evın ıcınde bagıra cagıra kıvranıyordum en sonunda baska bır doktora gıttım usg ıstedı usg doktoruna annemdede safra tası oldugunu bende de olabılırmı dedım bakalım dedı , ve baktı doktorun soyledıgı sey suydu annene selam soyle sana mıs gıbı safra tasları bırakmıs mıras dedi ve amelıyat tanısı kondu . ben 4 doktora daha gıttım bu arada 26 yasndaydım ve her doktor bu yasta cok nadır gorulur malesef dedi ve hepdinin de teshısı amelıyattı en sonunda karatas hastanesınde dr semih dogan ıle amelıyata karar verdım sıfa hastanesı 830 karatas 1500 tl ıdı ama semıh bey daha cok guven verdı izmirde laporoskopık safra kesesı amelıyatı yapan ılk doktordu ve yajlasık 7500 safra amelıyatı yapmıstı , ıyıkıde onu sectım amelıyatım basarılı gectı keseyı tek parca olarak cıkaramamışlar patlatarak cıkmış ıcınde kı taslar her biri bir bılye buyuklugunde 10 tane tas varmış 3 delık ıle gerceklerstı amelıyatım gecesınde sıddetlı omuz agrısı cektım oda karnı sısısrmek ıcın kullanılan gaz yukarı dogru cıkıp omuzda sıkısıyormus ertesı gun taburcu oldum 1 hafta ıcınde 3-4 kılo verdım yemeklerle ılgılı tek sıkıntım ılk 2 sene yumurta yedıgımde hazmedemedım gunde en az 2 soda tukettım margarın tereyag gıbı gıdalar hemen ıshal yapıyor , su an hamıleyım allaha sukur korktugum gıbı olmadı hamıleleıgımde benı hıc zorlamadı
ıyıkı aldırıp kurtulmusum bu hastalıktan ve agrılardan......

Benim de sağ tarafımda kaburgalarımın iki parmak altında hafif ağrı oluyor ama mide ağrısı, şişkinlik, bulantı, gaz vs yok. gastroenterolojiden randevu almak istedim en erken 1 ay sonraya randevu veriyorlar. hem de 3-4 hastaneyi denedim. sizce iç hastalıklarına asistan doktora gitsem yine de sonuç alır mıyım?

Hepinize geçmiş olsun zor dönemler bunlar
Bende ameliyat olucam 3 yaşında kızım var ve sadece onun için endişeleniyorum hep erteliyorum ama artık ağrılara dayanamıyorum sizlerin hastane ve dr tavsiyelerini almak istiyorum istanbul da kimi nereyi önerirsiniz acil ameliyat olmam gerekiyor tekrar hepimize geçmiş olsun dileklerimle

Lütfen izmirde olan biri bana tavsiye deneyimlerini paylaşabilir mi ? saframda 7-8 tane taş varmış Bu cuma anestezili endoskopi olcam. büyük ihtimal ameliyat olcakmışım.atatürk eğitm araştırmaya gidiyorum.burası devlet hastanesi oldugundan ameliyatı uzman dr.lar yapıyomuş.ama dokuz eylül gibi üniversite hastanelerinde uzman gözetiminde asistan öğrencler ameliyat ediyormuş :KK43: ben kobay olmak istemiyorum :KK43: tavsiye ettiğiniz bi yer var mı doktor adı vs ?

Tam 2 yıldır mide rahatsızlıgı,şişkinlik, sırt ve kemik agrısı ,üst solunum yollarına kadar vuran agrı şikayeti ile gitmedigim dr kalmadı, üstelik hepsi prof (pehhh!) ! Önce agrı sol koluma vurdugu için (o ara düşmüştüm) ortopediste gittim, kol mr ı ve fizik tedavi verdi; sonra kalp hastalıkları prof'u (tetkik , tetkik ...''birşey bulamadı ) ; sonra akciger kontrolleri (mr ve bt ile araya taraya 3-4 mm lik nodül buldular zorla 3 prof ,Allah'tan ikisi önemli degil dedi fakat biri (ki çok ünlü bir aktörün ameliyatını yapan prof) ''valla kanser de diyebiliriz eger büyüme olursa ''demez mi ?!=)) (Güldügüme bakmayın , çok sinir bozucu ) Sırf bu yüzden 3 ay arayla 3 bt çekildi, sonuç ''küçülmüş efemmm ''!! Agrılar artarak devam ettiginden bu kez çok ünlü bir hastanenin genel cerrahi prof'unun '' mide fıtıgı ,hemen ameliyat yapayım ''demesine kanmayıp ( artık gözüm açılmıştı ) yine Bagdat caddesinde ünlü bir gastrolog prof'a gittim , bu kez adam aynı gün ve derhal hem gastroskopi hem kolonoskopi yapacagım , çünkü kolon kanseri belirtileri var demez mi ( üstelik ultrason için de çok ünlü bir prof arkaşına yollamıştı , ayrıca çeşitli kan tahlil ve röntgenler de cabası )!! Adamlara agrının tam yerini tarif ediyorum, üstelik genetik faktörleri (annem ve anneannem ) sayıyorum ve ısrarla safra kesemde ya çamurlaşma ya da taş var diyorum , nuh diyorlar peygamber demiyorlar . Durun ,daha bitmedi ; ardından başbakanının da doktoru bir prof a defalarca gitmeme ve gastroskopi yapmasına karşın koydugu teşhis = İBB (İrretabl barsak sendromu ) yani psikolojik demenin kibarcası ! Israrımla kontrastlı bt (tam 20 dakika direkt şua aldım ) ,ardından mr ve söyledigi söz =''eee,şimdi ne yapacagız , çok takmayın bence !'' Veee giderek artan artık kıvrandıran , gece acile götürten bıçak saplantısı ,nefes kesen şiddetli ve dinmeyen agrılar ...! Sonunda , çok yakın bir dostumuz genel cerrahi prof'unun araya girmesiyle ,onun gönderdigi arkadaşının mrcp ile koydugu teşhis = acil safra kesesi lapraskopik ameliyat ( 2 gün sonra ve dr un söyledigi '' eger biraz daha oyalansaymışım pankreatite sebep oluyormuş safra kesem !) Bunu neden yazıyorum ,1,5 -2 yılda bireysel ve özel sigortamın ödedigi para ile herhalde bir bt veya mr makinesinin en az iki aylık leasing taksiti parası benden saglandı . Bu yetmedi , belki de 45 dakika veya 1 saatte çıkacagım ameliyatın uzama riski var ve bu beni deli ediyor . Ameliyat sonrası iyileşme sürecinden sonra son 3 prof u tek tek ziyaret edip hal hatırlarını soracagımdan emin olun .

X