Mutfak Püf Noktaları Nane Limon Tarifi İstiyorum

melodies

GameOwer
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2007
1.345
2
yaa kızlar ben nane limonu kaynatıyorum, tadını tutturamıyorum ,ya cok acı oluyo yada hiç bişeye benzemiyo kış da geliyor bana tam ölçülü tarif yazarmısınız ??

Canım ben göz kararı yapıyorum bir büyük cezveye bir limonu 4 e bölüp at kabuklarıyla(limonu yıka ama),sonra biraz nane,kekik,çörek otu at bir taşım kaynat ve demlenmeye bırak ağzını örtüp.Servis yaparken içine biraz daha limon koy ve bal....

canım benim bildiğim cam bir kavanozun içerisine limonları küp küp doğrayıp atıyosun sonrada üzerine ihtiyacın kadar naneyi döküp üzerine kaynar su ilave ediyorsun bu 5-10 dk kadar demleniyor

bir cezveye suyu koy içine limonun 1/4 ini koy bir tutamda nane at hepsini kaynat bir taşım ,sonra kapat altını demlensin biraz dinlendikten sonra içebilirsin canım.

arkadaşlar nane limon...kusmaya mide bulantısına üsütmeye birebir...yıllardır tarafımdan denenip onaylanmıştır...gecenin bi yarısı mide bulantısı için yapıp içtiğimi bilirim...belki biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için söylemek istedim...

valla kışın bol bol yaparım..
bir göz kararı kuru nane bir limonuda dörde bler atarım üstünede su...
buram buram tütmeye başlkadığında bardaklara koyup içinede şeker...
ohhh canım istedi bak...
(çok içildiğinde ishal yapıyor söylemesi...)

benim tarifim naneyle suyu kaynat iyice sonra fincana suz uzerine limon bi barca kaynatirken elmada atiyolar ama ben yapmiyorum

X