hangisi daha iyi ?sinan beksaç mı lütfü önderoğlu mu

ecesem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
114
0
slm arkadaşlar... kan pıhtılaşması nedeni ile düşük yaptım 2 kez..doktor seçimi konusunda çok kararsızım.. sinan beksaçlada lütfü önderoğluyda görüştüm..ama hangisiyle yola devam etmem konusunda karar veremiyorum.. biri diğerinin tedavi şeklini asla kabuletmiyor... sizce doğru olan hangisi...deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Mrb ecesem
ne yaptın doktorunu seçebildin mi?
Bendede kan pıhtılaşması hastalığı var ve bu yüzden doğum yapmam yasak.senağlama
İyi bir doktor bulup gerekli tedaviler neler onları araştırıyorumCADIARZU
Eğer çözüm bulduysan bilği verirmisin.fisfisfis
Bende netten araştırdım Dr.Lütfü önderoğluna gitmek istiyorum.

canım allah yardım etsin dilerim tez zamnada kararını verirsin ve doğru olan dru ve tedavi yöntemini bulursun

slm arkadaşlar... kan pıhtılaşması nedeni ile düşük yaptım 2 kez..doktor seçimi konusunda çok kararsızım.. sinan beksaçlada lütfü önderoğluyda görüştüm..ama hangisiyle yola devam etmem konusunda karar veremiyorum.. biri diğerinin tedavi şeklini asla kabuletmiyor... sizce doğru olan hangisi...deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Prof. Dr. Sinan Beksaç a gidecekler için söylüyorum, Acil durumda doktora asla ulaşamadım. Zaten kendisi de herhangi bir telefon falan vermemişti. Acil durum olunca acile geleceksin Oradan beni arayacaklar demişti. Acil serviste 3 saat bekledim, Sürekli kanamam olduğu halde(düşük yapmak üzereydim) Her gelen hala hikayemi soruyordu, rezaletti. Hocayı da aramadılar, Ben de asistanların muayene etmesine izin vermeden hastaneden ayrıldım.
Ayrıca hoca ultrasonda kalp atışlarını duyuyormusunuz çok zayıf daha, diye yanındaki asistanlara baktırmıştı. Oysa gittiğim 2. doktor boş gebelik kesesi olduğunu bunun kesinlikle düşükle sonuçlanacağını söylemişti.Nitekim öyle oldu. Benim böyle olumsuz bir anım oldu. O yüzden Prof. lardan uzak duruyorum.

yaa arkadaşlar bende çok kararsızım, Sinan beye henüz hiç gitmedim Lütfi beye 1 kez muayene oldum, birbirlerinin tedavi yöntemlerini kabul etmmeleri kafamı karıştırdı,bir sorunun kaç tane çözüm yolu vardırki? hangisi doğru yöntemi kullanıyor nereden bilelim. ? Acil durumda dr. una ulaşamamkta çok kötü bir durum.Kafam iyice karıştı !!!!!!!!!

Lütfen her 2 dr. lada yaşadıkları deneyimleri birileri paylaşsın bizimle, çok ihtiyacım var.:KK43:(

bende kan sulandırıcı ilaç kullanıyorum ve çocuk sahibi olmak istiyorum banada prof.dr.sinan beksaç'ı önerdiler bende doktor araştırıyorum ve benim gibi rahatsızlığı olupda çocuk sahibi olmuş arkadaşlar varsa beni lütfen bilgilendirsin hangi aşamalardan geçeceğimi bilmek istiyorum......

2. gebeliğim 26 haftalıkken tansiyon yüksekliği nedeniyle sezeryanla doğum yaptım bebeğim 10 gün yaşadı. daha sonra sinan beksaca gittim dosyamı verdim ve hoca 5 dk. içinde başımdan geçenleri sebebleriyle anlattı. tahlil istedikten sonra kanda gebelik esnasında pıhtılaşma oluştuğunu söyledi ve diyet+aspirin+clexsane 0,2 iğne tedavisi başladı ve son gebeliğim 36. haftaya kadar geldi. bebeğim doğdu ama kalb rahatsızlığı olduğunu öğrendik ve 2,5 yaşında öldü. sinan hoca bu olayın tesadüf olduğunu söyledi. sinan hoca riskli gebelik + pıhtılaşma bozukluğu konulanıda iyi ama her hastaya 4-5 dk. ayırıyor.
sıkıntı olup acil üzerinden doğum haneye gelirsen (başıma geldi biliyorum) hoca yurtdışındada olsa ulaşıp bilgi veriyorlar.benim anlamadığım konu şu 2 tane prof. hastalığın tanısı belli ama tedavi yöntemleri farklı. kafamız karışıyor. ben prof.özgür deren ede gittim onun tedavi şekli daha başka. biz ne yaparsak yapalım ALLAH ın dediği olur. Sebebine koşturacağız ama DUAmızı edeceğiz. Herkesin gönlüne göre versin RABBİM.

yaa arkadaşlar bende çok kararsızım, Sinan beye henüz hiç gitmedim Lütfi beye 1 kez muayene oldum, birbirlerinin tedavi yöntemlerini kabul etmmeleri kafamı karıştırdı,bir sorunun kaç tane çözüm yolu vardırki? hangisi doğru yöntemi kullanıyor nereden bilelim. ? Acil durumda dr. una ulaşamamkta çok kötü bir durum.Kafam iyice karıştı !!!!!!!!!
Aradan baya zaman geçmiş ama ayni sorun bendede var sinan peksaca başladım blksirden gidiyorum neler yasadiniz olumlu sonuçlar alabildinizmi paylasirmisiniz tecrubelerinizi.

genetik olarak kan pıhtılaşması var bende hamilelikten önce bildiğim için hamilelikle beraber iğnelere ve coraspine başladım doktorum lütfü önderoğluydu çok çok memnun kaldım 38 haftalık sezeryan doğum yaptım çok şükür sağlıklı bi doğum yaptım oğlum şu an 5 yaşında :)lütfü önderoğlunu şiddetle tavsiye ederim

merhaba, konuyu 2008' de yazmışınız ama şimdi ben de aynı süreçlerden geçiyorum. İki prf.'un da ismini çok duyuyorum kan pıhtılaşması konusunda. Mhfr 1298 homozigotum ben de ve bir doktor iğne önerirken, diğeri önermiyor. Sinan hoca'ya ulaşmak ve randevu almak sorun oluyormuş galiba, lütfü hoca nasıldır? her an ulaşabileceğim, güvenebileceğimi beni rahatlatabilecek ve iletişimi kuvvetli birini arıyorum. siz ne yaptınız acaba, yola hangisi ile devam ettiniz? bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

genetik olarak kan pıhtılaşması var bende hamilelikten önce bildiğim için hamilelikle beraber iğnelere ve coraspine başladım doktorum lütfü önderoğluydu çok çok memnun kaldım 38 haftalık sezeryan doğum yaptım çok şükür sağlıklı bi doğum yaptım oğlum şu an 5 yaşında :)lütfü önderoğlunu şiddetle tavsiye ederim
merhaba, hayırlı olsun bebeğiniz. Mutasyonunuz neydi bana da Lütfü hoca ağır basıyor, yardımcı olur musunuz?

konuyu hortlatayim, iki doktora da muayene olmsu bir insan olarak bilgi vereyim dedim. oncelikle iki doktor da insan olarak cok iyiler, ikisi de maddi manevi anlamda gozleri doymus kisiler.
eger mthfr turevi bir mutasyonunuz varsa bu konuda bilimsel calisma yapan kisi sinan bey, kendisinin konuyla ilgili makaleleri var, bu konuda en yetkin kisi denilebilir, birakin turkiye'yi dunyada bile sayili bir uzman, fakat kendisi idealist bir insan yani ozelde calismiyor, kendini universite hastahanesine adamis, hem klinisyen hem arastirmaci dolayisiyla ozel muayenehanesi olan, suslu sekreterleri olan doktorlarla karistirmamak lazim. her idealist insan gibi biraz kuralci, bazen biraz sert olabiliyor, fakat bunlarin arkasinda hep iyi niyet var. yani sizinle ilgilenen ama her an ulasilabilir olamayacak birisi, bunu kabullenerek baslayin.
lutfu bey ise yillardir ozel sektorde calisiyor, cok saygin bir isim, kendisi cok bilgili ve gorgulu, hastaya bilgi cok yalin bir sekilde anlatabilyor, buna vakit ayirabiliyor, aradiginiz zaman ulasabiliyorsunuz, yani gercekten premium bir servis sunuyor bir kadin dogum uzmani ve perinatolog olarak.
bence ikisi de birbirine denk iyilikte, uzmanlikta insanlar, buradaki ayrim daha cok sizin hekimden beklentinizle alakali. bir de tabii maddiyat ile alakali.
tedavi bicimleri arasindaki farkliliga gelince, zannediliyor ki tip alaninda her hastaligin cozumu net olarak bulundu, bu da tek bir tane alternatifi yok. aslinda hic alakasi yok, ozellikle mthfr gibi kesfedilmesi ve buna mutekaip tedavisi cok taze olan durumlarda belli bir yolun belirlenmesi icin zaman denemeler gerekir, bu surecte de farkli hekimler farkli yollari tercih edebilir ve bunlarin birinin digerine ustunlugu henuz belirlenememis olabilir. yani cozum bir noktaya kadar hekimlerde, belki bundan 50 sene sonra hamile kalanlar bu sorunu yasamayacak cunku tedavi netlesmis olacak. bu bilinc isiginda hekimleri ve tedavileri degerlendirmek daha uygun olur.
bir de burada hekimleri suclayici ifadeler oluyor bazen, ben onlar adina uzuluyorum, insanlarin acilarini anliyorum ama biraz vicdanla hareket etmek lazim, bazi olaylari dunyanin butun hekimleri bir araya gelse engelleyemeyebilir, kendi genetigimizdeki kusurlarin acisini lutfen hekimlerden cikarmayalim.

X