Kekler - Pastalar Katmer pogaça (resimli)

ilayda26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
922
3
SIDDETLE TAVISYE EDERIM!!!!!!

1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
1 yumurta (akı içine, sarısı üstüne)
20 gr yaşmaya (veya 1 yemek kaşığı kurumaya)
2 çay kaşığı tuz
2 çay kaşığı tozşeker
Aldığı kadar un (yaklaşık 3,5 su bardağı kullandım)
Arasına; 75 gr tereyağ (oda sıcaklığında yumuşatılmış)
100 gr beyaz peynir

Mayayı çok az ılık suyla erittim. Ilık süt, sıvıyağ, tuz, şeker, yumurta akı ve un ile ele yapışmayacak yumuşaklıkta hamur yaptım. Mayalanmasını beklemeden 8 parçaya ayırdım. Her parçayı tabak büyüklüğünde açıp, üzerine yumuşak tereyağından ince bir tabaka halinde sürdüm. Hamurları üstüste dizerek, her parçada bu işlemi tekrarladım. En üsttekine yağ sürmedim. Üstüste dizilmiş hamurları fazla ezmeden yavaş yavaş 60-70 cm çapına gelinceye kadar büyüttüm. Sigara böreği sarar gibi kesip, arasına peynir koyarak sardım. 30-40 dakika mayalandırıp, üzerine yumurta sarısı sürdüm ve 180 derecede üzerleri kızarana kadar pişirdim

Son düzenleyen: Moderatör:
katmerpogaca3kc3.jpg
[/URL][/IMG]
katmerpogaca2ev9.jpg
[/URL][/IMG]
katmerpogaca1ji5.jpg
[/IMG]

ilayda26 poaçan nefis gözüküyor...eminimki tadıda öyledir...ellerine sağlık...hafta sonu çocuklarım gelecek, kesinlikle deneyeceğim...canım verdiğin ölçüden kaç adet poaça çıkıyor, merak ettim..teşekkürler..:nazar:

canım yaa çok güzel görünüyor
bu kuru mayayla yapılır mı? (cevabı yazıyormuş yukarıda tabi ben resmi görünce takılıp kalmışım)
akşama eşime yapsam da afiyetle yesee

Son düzenleme:
ilayda26 poaçan nefis gözüküyor...eminimki tadıda öyledir...ellerine sağlık...hafta sonu çocuklarım gelecek, kesinlikle deneyeceğim...canım verdiğin ölçüden kaç adet poaça çıkıyor, merak ettim..teşekkürler..:nazar:

Saol canim, 12 tane çikiyor, kestigine bagli, istersen 8 'de çikabilir, mutlaka dene, milföy hamuru gibi oluyorcokacimcoook

ellerine sağlık canımcokacimcoookçok güzel görünüyor en yakın zamanda bende deniycemhihoyyyt

kiz ilos cok guzel olmus nan bende yapcem bunu aldinmi firini haberim var firinin iflas etmis baci hehe yeni tariflerini bekliyorum ellerine saglik

kiz ilos cok guzel olmus nan bende yapcem bunu aldinmi firini haberim var firinin iflas etmis baci hehe yeni tariflerini bekliyorum ellerine saglik

Hee yaa kizz prenses yagmuru, evimde yangin çikti yeni firimda geldi belli oluyor degil mi :dance: Kafayi yedim vallah 3 haftadir birsey yapamiyordum. Artik yeni tarifleri bol bol ekliyorum. Sen takip et beni cadi kaydirigubbakcemile5

Hee yaa kizz prenses yagmuru, evimde yangin çikti yeni firimda geldi belli oluyor degil mi :dance: Kafayi yedim vallah 3 haftadir birsey yapamiyordum. Artik yeni tarifleri bol bol ekliyorum. Sen takip et beni cadi kaydirigubbakcemile5

anam benimde evde deilde alt katta komsuda cikti yangin gecen persembe elektrik prizinden ucuz kurtulduk he kötükedihüsokucuktu yangin ama uykudaydik nan allah korusun be yangin kotu be:Saruboceq:takip ediyom seni yurru yafrum kim tutar seni benim yeni tariflerde var he onlarada bak hadi kolay gelsinkaydirigubbakcemile2

anam benimde evde deilde alt katta komsuda cikti yangin gecen persembe elektrik prizinden ucuz kurtulduk he kötükedihüsokucuktu yangin ama uykudaydik nan allah korusun be yangin kotu be:Saruboceq:takip ediyom seni yurru yafrum kim tutar seni benim yeni tariflerde var he onlarada bak hadi kolay gelsinkaydirigubbakcemile2

Yangin gibisi yok vallah allah korusun heeee. tariflerine bakarim tabiii, söyyyllee bir göz gezdereyim:1shok:

çok güzel görünüyor ellerinize sağlık buna benzer bir tarifi oktay ustada yapmıştı ordan denemiştim çok güzel olmuştu şimdi adı aklıma gelmiyor..tavsiye ederim..

canım çekti yaa bende en kısa zamanda denemek istiyorum
ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler

X