Tüp Bebek Merkezleri Recai Pabuçcu hakkında bilgisi olan var mı

elifzeynep2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
342
5
46
Selam 3. tüp bebek denemem için Ankara da yeni bir merkez arıyorum. Cumartesi günü Prof. Dr. Recai Pabuçcu ile görüştüm. (centrum Klinik) Tahlil istedi Salı günü yeniden gidicem. Centrum Klinikte tüp bebek yaptıran var mı bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim..

Selam 3. tüp bebek denemem için Ankara da yeni bir merkez arıyorum. Cumartesi günü Prof. Dr. Recai Pabuçcu ile görüştüm. (centrum Klinik) Tahlil istedi Salı günü yeniden gidicem. Centrum Klinikte tüp bebek yaptıran var mı bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim..

Merhaba elifzeynep2008... Öncelikle şimdiden sana bol şans diliyorum, Rabbim tez zamanda nasip eder inşallah...
Canım bende 1 aşılama,2 tüp bebek denemesinde negatif sonuç aldıktıktan sonra merkez değiştirdim.. 3.denememi Centrum Klinik te Prof. Dr. Recai Pabuçcu ile yaptık.. Çok şükür hamileyim... 1 Kasımda ikinci kan tahlili için kliniğe gittiğimde benimle birlikte tedaviye başlayan iki arkadaşında (ikisininde ilk denemesi idi) hamile olduğunu öğrendim... Benide oraya çok yakın bir arkadaşım yönlendirmişti. Kendi ablası da Recai beyin hastası ve şu an 4,5 aylık hamile... Oraya giderken tedaviye başlamak için değil görüş almak için gittim... Eşim ve ben büyük bir morall bulduk ve oradan ayrılırken 3.denemeyeye başlama kararı aldık.. üstelik başka problemlerimiz çıkmıştı.. Recai bey benim sağlığımın daha önemli olduğunu öncelikle bu problemleri çözmemiz gerektiği sonra bebek tedavisi olduğu konusunda bizi yönlendirdi.. çok şükür herşey yolunda gitti..hem problemlerimizi atlattık hemde güzel bir sonuç aldık..Tüm ekip güleryüzlü ve sürekli moral veriyor.. Tek problem hasta yoğunluğu fazla olduğu için uzun süre beklemek zorunda kalmak...
Bana göre senin görüşmenin nasıl geçtiği, güven duyup duymadığın çok önemli... Sonuçta tüm tedavi boyunca kendini güvende hissetmen ve moralini yüksek tutman çok çok önemli... Umarım en kısa zamanda güzel sonuçlar alırsın canımm..

çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattın. Haklısın çok kalabalık bir merkez. Bu durum beni de rahatsız etti. Yarın Recai Bey sonuçlarıma bakacak. Bir de fiyatları konuşacağız. Bakalım henüz kesin karar vermedim. Biraz daha araştırırım muhtemelen. tekrar teşekkürler

Merhaba elifzeynep2008... Öncelikle şimdiden sana bol şans diliyorum, Rabbim tez zamanda nasip eder inşallah...
Canım bende 1 aşılama,2 tüp bebek denemesinde negatif sonuç aldıktıktan sonra merkez değiştirdim.. 3.denememi Centrum Klinik te Prof. Dr. Recai Pabuçcu ile yaptık.. Çok şükür hamileyim... 1 Kasımda ikinci kan tahlili için kliniğe gittiğimde benimle birlikte tedaviye başlayan iki arkadaşında (ikisininde ilk denemesi idi) hamile olduğunu öğrendim... Benide oraya çok yakın bir arkadaşım yönlendirmişti. Kendi ablası da Recai beyin hastası ve şu an 4,5 aylık hamile... Oraya giderken tedaviye başlamak için değil görüş almak için gittim... Eşim ve ben büyük bir morall bulduk ve oradan ayrılırken 3.denemeyeye başlama kararı aldık.. üstelik başka problemlerimiz çıkmıştı.. Recai bey benim sağlığımın daha önemli olduğunu öncelikle bu problemleri çözmemiz gerektiği sonra bebek tedavisi olduğu konusunda bizi yönlendirdi.. çok şükür herşey yolunda gitti..hem problemlerimizi atlattık hemde güzel bir sonuç aldık..Tüm ekip güleryüzlü ve sürekli moral veriyor.. Tek problem hasta yoğunluğu fazla olduğu için uzun süre beklemek zorunda kalmak...
Bana göre senin görüşmenin nasıl geçtiği, güven duyup duymadığın çok önemli... Sonuçta tüm tedavi boyunca kendini güvende hissetmen ve moralini yüksek tutman çok çok önemli... Umarım en kısa zamanda güzel sonuçlar alırsın canımm..

Bu arada ben de 1 Kasım da oradaydım. Saat iki buçuk ile dört buçuk arası. Belki birbirimizi görmüş bile olabilirizzz

Bu arada ben de 1 Kasım da oradaydım. Saat iki buçuk ile dört buçuk arası. Belki birbirimizi görmüş bile olabilirizzz

belkide karşılaşmışızdır...ben yanlış hatırlamıyorsam iki buçuk üçe doğru ayrıldım oradan...
hakkında hayırlısı olsun canım.. araştırarak karar vermen en sağlıklısı..senin güven duyduğun yer senin için en doğru yer olacaktır... Tez zamanda meleğine kavuşursun inşallah...:CüvCüv::emir_bebek:

belkide karşılaşmışızdır...ben yanlış hatırlamıyorsam iki buçuk üçe doğru ayrıldım oradan...
hakkında hayırlısı olsun canım.. araştırarak karar vermen en sağlıklısı..senin güven duyduğun yer senin için en doğru yer olacaktır... Tez zamanda meleğine kavuşursun inşallah...:CüvCüv::emir_bebek:

Bu gün yeniden gittim co-cultur ve genetik tanı ile birlikte yaklaşık 6000-7000 YTL arası bir fiyat çıkardılar.Çok pahalı geldi. Sen ne kadar verdin merak ettim. Gitmek istiyorum oraya ama işin maddi kısmını nasıl hallederiz bilemiyorum..

Bu gün yeniden gittim co-cultur ve genetik tanı ile birlikte yaklaşık 6000-7000 YTL arası bir fiyat çıkardılar.Çok pahalı geldi. Sen ne kadar verdin merak ettim. Gitmek istiyorum oraya ama işin maddi kısmını nasıl hallederiz bilemiyorum..

GÜNAYDIN CANIMMM...
Bende co-cultur ve genetik tanı yapılmadı o nedenle bu işlemlerin fiyatını bilmiyorum... Ben kliniğe 3500 ytl ödedim.. tahliller ve bugününe kadar kullandığım ilaçlar(halen kullandığım ilaçlar var) da 2750 ytl civarı tuttu.. yani toplam 6250 ytl bu fiyata ilk muayene ve benim ve eşimin tahlilleri de dahil... ben yumurta rezervlerinden dolayı ilaçları daha yüksek dozajda ve daha uzun süre kullandım... bu nedenle ilaç masrafım normale göre biraz daha fazla oldu... Klinige gelip gittiğim sürede oradaki hastalardandan duyduğum kadarıyla SSK hakkı olanları Ufuk Üniversitesine yönlendirerek rapor için yardımcı olmaya çalışıyor ve bir miktar ilacı da kendileri takviye etmeye çalışıyorlar... mesala bana lucrini ve 750 ünite ilacı kendileri bedelsiz verdiler... birkaç hastanında kliniğe 3500 YTL ödediklerini gördüm... 1000 ytl yumurta toplama işleminde alıyorlar, eğer herşey yolunda gider transfer gerçekleşirse 2500 ytl yi ödüyorsun..Ama herkesin tedavi şekli farklı olabilir yada özel bir durum söz konusu olabilir... o yüzden fiyat konusunda yorum yapamayacağım..

Son düzenleme:
Ben de paragöz olarak duydum Recai hoca hakkında, gercekten 6000-7000 ytl çok pahalı bence. tüp bebek diyatı buna dahil değil dimi? PGD yi anladımda cokultur neden yaptırıyorsun? neden oyle birşeye gerek duyuldu. sadece istanbulda yapılabiliyor diye duymuştum ve herkese yapılmıyor sadece belli hastalara cok ihtiyaç duyulursa yapılıyormuş. tam oturmamış bir yontemi uygulamaları ve bunun icinde bu kadar para almaları düşündürücü. canım bence daha araştır biraz. insallah icine sinen bir yer bulursun ve bebişine bir an önce kavuşursun.

Benim embriyolarım sonradan kalitesiz hale geliyor. Birde 25-30 yumurta civarında çıkıyor benden. İlk kez Recai Bey bana sen polikistiksin dedi. Galiba onun için co-cultur istedi. Ama benim bu paranın altından kalkmam mümkün değil. Ben aynı paraya iki kez yaptırdım.

Merhaba, yazını bu gün gördüm. Ben Recai Beyin hastasıydım. Gatada 3. denemede hamile kaldım. Ben dr.umdan son derece memnundum. Şu an ikizlerim 12 yaşındalar. Özel muayenesine gittiğimde bana hep niye boşa para veriyorsun. Gataya git derdi hep. Kendisinden Allah razı olsun. Bana çok destek oldu. Önce Allah sonra Recai Beyin sayesinde şimdi iki tane birbirinden güzel iki tane yavrum var. Allah isteyen herkese nasip etsin.

elif zeynep kac ay gecti ne yaptın nasılsın nereye gıttın anlatmadın?umarım hamılesındır

Yok canım malesef hala hamile değilim. Ama yeni bir tüp bebek denemem de olmadı. Recai Pabuççudan vazgeçtim. Hakan Şatıroğluna gidiyorum. Bu ay embriyolar daha iyi tutunsun diye benim rahmimin şeklini değiştirdi. Histereskopi oldum yani. Şimdi bir kaç ilaç kullanıyorum bununla ilgili iki ay sonra muhtemelen mart başı gibi başlıycaz.. sen neler yapıyosun

off yaaa aklım karıştı valla ne yapacagımı sasırdım kii iyi diyor kimi değil diyor bende bugun görüştüm ve oraya gitmeyi düşünüyordum doğu fertille baglantılı oldugu ıcın baslangıcı orda yaptırıp devamını doğu fertılde yaptırmayı düşündüm offff kafam allak pullak oldu şimdi yaaaaaa senağlama

ya kızlar bişeyler söyleyin heryerde bunu arastırıyorum walla amannn ne zormuş bu infertilite aklın fikrin onda walla

Canım ben de başlangıcı doğu fertilde yaptım yumurta toplama ve transferi centrumda yaptım ben çok menun kaldım 2 kez negatiften sonra ilk kez orada pozitif sonuç aldım

Canım ben de başlangıcı doğu fertilde yaptım yumurta toplama ve transferi centrumda yaptım ben çok menun kaldım 2 kez negatiften sonra ilk kez orada pozitif sonuç aldım

çok teşekkür ederim canım inşallah bende olumlu olarak dönerim ramazandan sonra inşallah gidicem

Arkadaşlar merhaba bende gen-art ve timur gürgan dan pek iyi sonuç alamadım. Gen-art ta ciddi anlamda bi problem yoktu hatta Aysun hn. çok tatlı çok cana yakın insan psikolojisinden çok iyi anlayan bi dr. tüp bebek denedim tutmadı neden aceba diye sorduğumda ise keşke rahim filmi çekseydik dediler. Bende önce söylemedikleri için çok kızdım ücretli yaptırmıştım zaten. Daha sonra Timur gürgana diye gittim fakat kendisini sadece 1 kere gördüm onda da sohbet ettik zaten muayene falan etmedi. Başka doktorlar yapıyor bütün işlemleri ordan hiç memnun kalmadım. Şimdi de Recai Pabuççu ya gitmeyi düşünüyorum. Bakalım bu nasıl olacak???

arkadaşlar bende orda 11.ayda tedaviye başladım .yazılanların bir çoğunu yaşadım .çalışıyordum işyerinden randevuma göre izin alıyordum .saat 10 daki randevuma doktor 12.30 da geliyordu.saatlerce bekliyorsunuz .1 kez aşılama yapıldı .tutmadı belki 2 saat masada yatıp aşılama için doktoru bekledim 2 gün üst üste aşılama yapıldı ve olmadı .zaten yanına giriyorsunuz ya kapıdan biri giriyor ya telefonu çalışıyor ve telefonu açıp konuşmaya başlıyor gereksiz yere zaman kaybı ve stres. .ayrıca fiyatları çok pahalı .ben ssk lıyım eşim emekli sandığı ve hiç bir şekilde ssk yada emekli sandığından yararlanabilmemiz konusunda ilaç konusunda yazılanlar gibi bir yönlendirmesi yada bir yardımı olmadı .benden size tavsiye paranız çoksa ,zamanınız çoksa gidin .hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız gitmeyin....

bencede haklısınız..

Benim centrumda ilk tüp bebek denemem ikiz gebelikle sonuçlandı. Ekip gayet iyiydi özellikle Mehmet Bey her daim çok ilgili. Benim tedavi dönemimde yapılan tüp bebek denemelerinin de hemene hemen hepsi pozitif sonuçlanmıştı, inanamadım. Recai bey tüp bebek konusunda Türkiyw'de en yetkin isimlerden biri, şiddetle tavsiye ediyorum.

X