Adet geciktirici??

Lina

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
72
1
bayanlar yardıma ihtiyacım var ;adet geciktirici haplar kanama başladıktan sonra içilirse kanamayı durdururmu deneyen varmı ???

Bildiğim kdrıyla durdurmaz.Ben bi gün içmeyi unutmuştum sonrasında kanamam oldu ayn gün içtim ama bi fayda etmedi kanama dvm etti anlayacağın.Ama yine de kesin olarak bilmiyorum...

Canım halk arasında adet kanaması olarak bilinen kanama progesteron geri çekilme kanamasıdır. Menstrüel siklusun 2. yarısında salgılanan progesteron hormonunun kan düzeylerinin düşmesi kaynaklı adet kanaması olur. Progesteron içerikli ilaçlar, beklenen adet kanamasından EN GEÇ ÜÇ GÜN ÖNCE başlanır ve geciktirilmek istenen sürece devam ettirilirse progesteron düzeyleri yüksek kalacağından progesteron çekilme kanaması yani adet olmaz. Adet kanamasına üç günden daha az süre kaldığında ilacın adeti geciktirme olasılığı düşüktür. Yani adet kanaması başladıktan sonra alacağın ilaç hiçbir fayda sağlamaz. :CüvCüv:

birinci gununde denedim evet durdurdu bende sasırmıstım..hıc beklemıyordum cunku..

X