bölüm mezunları için formasyon?

sadece ingilizce bölümlerinde okuyanlar lisans süresince tezsiz yaparlar ücreti mukabil karşılıgında elbet..

Merhaba arkadaşlar. Ben Alman dili ve edebiyatı mezunuyum. Formasyon almak istiyorum. Ancak tezli ve tezsiz yüksek lisans diye birsürü şey okudum burada.

Bir arkadaş sadece ingilizce bölümleri için tezsiz yüksek lisans verilir diye yazmış... Ben Pedagojik Formasyonu nasıl alabilirim ? Bana bu konuda fikir beyan eden olursa çok müteşekkir olurum..

maviada evet artık tezsiz yüksek lisans yapman gerekiyor.bende tariih mezunuyum.şuan tezsiz yapıyorum.tabi alestende iyi bi puan alman lazım.tezsizi bitirince kpss ye girip atanıyorsun.

ıns bende tarıh okucam derslerı zormu bıraz bılgı verırmısın bıde su tezsız ne oluyor

kızlar bende bir tanıdığım için soruyorum mesela kimya muh. mezun olupta formasyon ya da işte tezsiz yuksek yaparsa kimya oğrtemeni olarak atanabilir mi?

slm bende biyoloji okuyorm son senem ve formasyon kesinlikle düşünmüyorm 2 yıl oku kpss ye gir falan... zaten aldıkları öğretmen sayısı da çok komik uğraşmaya değmez bence

Fen-Edebiyat öğrencileri formasyon eğitimi alacak

Esra KAYA / ANKARA 22 Ağustos 2009
YÖK, öğretmen olmak isteyen Fen ve Edebiyat Fakültesi mezunlarının, sadece mezun olduktan sonra alabildikleri formasyon şartına kolaylık getiriyor. Fen- Edebiyat Fakülteleri’nde de Eğitim Fakülteleri’nde olduğu gibi öğretmenlik formasyonlarının birinci yıldan sonra verilecek.
Üniversitelerin önerisi üzerine gündeme gelen değişikliği YÖK Eğitim Komisyonu karara bağladı. Taslak düzenleme YÖK Genel Kurulu’na sunuldu. 27 Ağustos’ta toplanması beklenen YÖK Genel Kurulu’nun onayı ile Fen- Edebiyat Fakülteleri’nde okuyan öğrencilerin öğretmen olarak atanmalarının önündeki bir engel daha kalkmış olacak. Böylece, Fen- Edebiyat mezunları, öğretmen olmak için bir buçuk yıl fazladan eğitim almaktan kurtuldu.
Fen- Edebiyat mezunlarının devlet okullarına öğretmen olarak atanması için, KPSS sınavına girerek, atanacak taban puanı alması yeterli olacak. YÖK’ün yeni kararı ile Fen Edebiyat mezunları bir buçuk yıl fazla eğitimin yanı sıra, tezsiz yüksek lisans harçlarından da kurtulmuş olacak. 1998’den bu yana öğrenciler Eğitim Fakülteleri’nde tezsiz yüksek lisans şeklinde bir buçuk yıl fazladan eğitim alarak formasyon eksiklerini kapatıyorlardı. ...hürriyet...

ben de bu yıl biyoloji bölümünü kazandım eğer haber doğruysa artık eskisi gibi okurken formasyon alıp öğretmen olabiliriz.

Fen-Edebiyat öğrencileri formasyon eğitimi alacak

Esra KAYA / ANKARA 22 Ağustos 2009
YÖK, öğretmen olmak isteyen Fen ve Edebiyat Fakültesi mezunlarının, sadece mezun olduktan sonra alabildikleri formasyon şartına kolaylık getiriyor. Fen- Edebiyat Fakülteleri’nde de Eğitim Fakülteleri’nde olduğu gibi öğretmenlik formasyonlarının birinci yıldan sonra verilecek.
Üniversitelerin önerisi üzerine gündeme gelen değişikliği YÖK Eğitim Komisyonu karara bağladı. Taslak düzenleme YÖK Genel Kurulu’na sunuldu. 27 Ağustos’ta toplanması beklenen YÖK Genel Kurulu’nun onayı ile Fen- Edebiyat Fakülteleri’nde okuyan öğrencilerin öğretmen olarak atanmalarının önündeki bir engel daha kalkmış olacak. Böylece, Fen- Edebiyat mezunları, öğretmen olmak için bir buçuk yıl fazladan eğitim almaktan kurtuldu.
Fen- Edebiyat mezunlarının devlet okullarına öğretmen olarak atanması için, KPSS sınavına girerek, atanacak taban puanı alması yeterli olacak. YÖK’ün yeni kararı ile Fen Edebiyat mezunları bir buçuk yıl fazla eğitimin yanı sıra, tezsiz yüksek lisans harçlarından da kurtulmuş olacak. 1998’den bu yana öğrenciler Eğitim Fakülteleri’nde tezsiz yüksek lisans şeklinde bir buçuk yıl fazladan eğitim alarak formasyon eksiklerini kapatıyorlardı. ...hürriyet...

ben de bu yıl biyoloji bölümünü kazandım eğer haber doğruysa artık eskisi gibi okurken formasyon alıp öğretmen olabiliriz.

yök bu kararı alırken (tabi haber doğruysa bu kanuda çok uydurma haber oluyor onun için) umarım biz ara sınıfları düşünmüştür örneğin ben 3.sınıf edebiyat öğrencisiyim geleceğim tam bir muamma üniversiteye basladığımdan beri tezsiz araştırması yapıyorum.ayrıca yazılanları okurken rastladım tezsiz yüksek lisans yani pedagojik formasyon için dil sınavı sart deildir sadece ales puanı ve diploma notu önemli tabi bazı üniversiteler bunların yanında kendileri mülakatta yapıyor.basvurun bunların (ales,d.notu,ve mülakat) ortalamana göre değerlendiriliyor.her üniversite bu degerlendirmeyi yaparkan oranları farklı tutuyor örn: %50 ales ,%30d.notu ,%20 mülakat gibi...bazıları ise mülakat yapmayıp sadece ales ve d.notunu baz alıyor basvurularda

Yök toplantı yapmış fakat bu konuyla ilgili bir açıklama yapmamış. Bir sonraki toplantıdan sonra açıklanabilir diye duydum. Sanırım yeni başlayanlar için geçerli olcakmış. Benim duyduklarım bunlar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Zaten bence formasyonu kaldırmaları hataydı. Bu hatalarını düzeltirler ve formasyon geri gelir diye umuyorum ben de. Ben öğretmenlik istemiyorum ama biyolog olarak iş bulamazsam öğretmen olma şansım olur. sonuçta bölüm okuyanlar da öğretmenlik okuyanlar kadar hatta duyduğuma göre daha çok(henüz okula başlamadım bilmiyorum bu sadece duyduğum birşey) bilgi sahibi oluyorlar. Bizim de öğretmen olma hakkımız olmalı diye düşünüyorum.

off yaa su konu tam olarak acıklansa super olacak yaa.... ataü be uludag ü. vereceklerını acıklamıs off sadece ikisimı yaa baska unv.ler yokmuu?? gıcıklgına sımdı koü vermez yaa =((

tubacım sen bu konuda baya araştırma yapıyodun:) sonuç açıklanınca bana özelden yazarmısın cnm?

tmm canm yazarım da suan bıldıgım kadarıyla 2 unıversıte teklıf etmısler kabul edılmıss tek umıdım koü de teklıf etsın =) olmadı sınıflaa bırlıkte dılekce yazarız seneye kadar kabul edılır heralde...

tezsiz yüksek lisans formanyon değil mi zaten? onun dersleri meslek dersleri bildiğim kadarıyla..
bir de arkadaşımın bana dediği bişey, o da kimya ama 4. sınıf. bizde formasyon falan kalktı dedi. yeni kalkmış diye duymuş ama. iyice bi araştırın..

bi de sanki branş derslerinde çok açık varmış gibi, bir de göstermelik işte sizin önünüzü açtık gibi bişey olmuş...

Yapılan son açıklamaya göre sadece 4 üniversite formasyon vermek için başvuruda bulunmuş ve kabul edilmiş. Yani sadece 4 üniversitede okurken formasyon verilecek.

Uludağ, ıstanbul, Marmara ve Atatürk üniversitesi başvurmuş ve kabul edilmiş.

Sadece bu okul mezunları mı alacakmış anlayamadım?

Bu yıl bu okullara başlıcak olanlar okurken formasyon alcaklar. Malesef ege yok bu okulların içinde:KK43: Bence bütün okullar için geçerli olmalıydı haksızlık sadece dört okulda olması.benneyaptımki

daha cok yenı bır karar bu kızlarr uzulmeyın ona bakarsanız ılk ataturkle uludag acıklandı dıgerlerı sonradan eklenmıss ... yavas yvas eklenırr daha seneye verılecek zaten daha bı seneede kımler eklenır daha takmayın

X