Sayfa: 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gaz sorunu

1. Konu Sahibi : ali_ye #31
    Giriş tarihi
    Aug 2008
    Alıntı çıtır-pıtır kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar nurse harvey's isminde bır surup tavsıye edıyorum.bunu bıze doktorumuz yazmıştı ama devlet odemıyor ilaç olmadığından.14,50 ye aldık eczaneden..
    Bu bır ılac değil tamamen bitkisel .iniglterede uretılıyor ve 22 yıldır tum dunyada 1 numaralı satış..
    Kımyon ve dereotu yağından oluşuyor. %1 oranında sodyum bi carbonat içeriyor.
    özellıklerını yazıcam şimdi gerçekten mucize gıbı.kızım bıraz mızıklamaya baladımı verıyorum hemen.daha gaz sanncısı dıye birşey yasamıyoruz sukur..
    Yatıştırıcı,hazmettırıcı ve iştah acıcı,ağız kokusunu gıderıcı,anne kullandığında sutu arttıcı,soğuk algnlığından koruyucu,balgam sokturucu,hızlı deri iyileştiricisi,diş etı hastalıklarına(diş cıkarma ağrıları, pamukcuk).spazm sokturucu,sakınleştıcı...
    Kolık ağlamalarınıda sonlandırıyormuş...
    Tadıda guzel olduğu için vermekte zorlanmıyorum.
    Gunde 1-6 aylar arasında 6 kez verebılıyrosunuz. 5 ml(1 kapak) 6. Aydan sonra 2 kapak...
    Gun içinde verılme sıklığıda sıze kalmış..6 ölçeği gecmeyın yeter.
    Buyukçe bır sısesı var 1 ay kadar gıder.. Zaten 1 ay ıcınde tuketılmesı gerekıyor..
    Alıp bir deneyın bakalımm
    canım bizde bi gündür onu kullanıyoruz ama pek fayda etmedi gibi..biraz daha kullanacağım bi faydasını görmezsem keseceğim.ayakları hep kıpır kıpır ..uykusuzluktan ölüyor ama bi türlü uyuyamıyor..gözleri yarım kapalı saatlerdir...ne gaz çıkarabiliyor nede kakasını yapabiliyor..kimbilir neler çekiyor yavrum.allah sabır versin hem ona hem bana ..inşallah faydasını görürüz şu bitkisel şurubun..bizde tavsiye üzerine aldık..

2. Konu Sahibi : ali_ye #32
    Alıntı ayse38 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kızlar aynı sorun bendede var oğlum gaz bombası yaaa ne denediysem olmadı hele metsil hiç işe yaramadı önceleri 1 2 gün faydasını gördüm sonra eski haline döndü,şimdi milupanın rezene çaynı aldım onu kullanıyorum inş işe yarar...
    Arkadaşlar normal rezene çayları olmuyor mu yani doğadanın çayı gibi?

3. Konu Sahibi : ali_ye #33

Bilgilenderme zinco gaz giderici kimyon

kızlar gaz sorununu bizde yaşıyoduk halada yaşıyoruz tabiki ama çözüm çok basit
    anneler bir tatlı kaşıgı kimyon yiyin yada milupanın rezene çayını için
    bebişler için zinco gaz giderici günde 4 kere her seferde 4 damla bebişinizin agzına damlatın anında etkisini görüceksiniz ve bana teşekkür ediceksiniz

4. Konu Sahibi : ali_ye #34
    Giriş tarihi
    May 2007
    Alıntı ŞEKERİM kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kızlar gaz sorununu bizde yaşıyoduk halada yaşıyoruz tabiki ama çözüm çok basit
    anneler bir tatlı kaşıgı kimyon yiyin yada milupanın rezene çayını için
    bebişler için zinco gaz giderici günde 4 kere her seferde 4 damla bebişinizin agzına damlatın anında etkisini görüceksiniz ve bana teşekkür ediceksiniz
    hem milupanın rezene çayını içtim hem de zinco kullandım ama ikiside pek bi işe yaramadı:1no2:. ama kimyon yemeyi deneyeceğim sağola.s.

5. Konu Sahibi : ali_ye #35
    arkadaşlar muskat cevizinin fazlası zehirlıyomus.doğru mu?

6. Konu Sahibi : ali_ye #36
    Alıntı nisa77 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    ahhhhhhh ahhhhhhhhh dün gece sabahı sabah ettik.gece 10 dan sabah 10 buçuğa kadar ağladı.zombi gibiyim o uyurken ben de uyudum daha yeni yedim.metsil, zinko kullandım yok hiç banamısın demedi.sab simplex kullanıyoz ondan önceki gece hep uyumuştu.sanki 1 gece etki etti dün gece iflahımızı söktü.bağırdım ona sonra da bağırdığım için oturup hüngür hüngür ağladım.oooooooofffffffff ne zormuş anne olmak.......
    Canım ben de sub simplex veriyorum oğluma. Aklında olsun düzenli vermek gerekiyormuş yoksa faydası olmazmış. Ben günde 3 kez 8 saatte bir veriyorum. Şimdiye kadar fazla gaz olmadı ama ilerde artar mı bilmiyorum. Arkadaşlar da düzensiz veriyorlarmış fayda etmiyormuş biz söyleyince düzenli vermeye başladılar sancıları azalmış bebeğin.

7. Konu Sahibi : ali_ye #37
    Alıntı ipekkocak kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar muskat cevizinin fazlası zehirlıyomus.doğru mu?
    Ben de duymuştum bunu ama doğru mu bilmiyorum.

8. Konu Sahibi : ali_ye #38
    Giriş tarihi
    Oct 2007
    arkadaşlar kendi yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat edin.
    ben ilk günler hiçbişey bilmiyordum 5 gün boyunca kızım sancıdan kıvrandı ve hep birlikte gece gündüz uykusuz kaldık.

bende bilmeden gaz yapıcı ne varsa yemişim annem sağolsun :)

mandalina,portakal,çay,kahve,çikolata,ve diğer arkadaşların saydığı sebzeler gaz yapıyor.
    ben bazen çok az da olsa yiyorum.

ama mutlaka her gün sallama rezene çaylardan,humana süt yapıcı çaydan,ıhlamur çayından içiyorum.
    elma yiyorum yada yine sallama elma çayı veya elma suyu içmeye çalışıyorum.

annede gazı engelleyici bu çaylardan içerse bebek daha da rahatlar.

birde arkadaşın dediği gibi deneye deneye kendi doğrumuzu öğreneceğiz.
    benim kıza metsil iyi geldi.tadını da çok seviyor.
    ama zinko daha iyi onu vereyim dedim.kız hep kustu çıkardı verdiğimde.bende vermedim bir daha.
    birinde işe yarayan diğer bebekte yaramayabilir.
    deneyelim bulalım.İnşallah gazsız günler yaşar bebeklerimiz

9. Konu Sahibi : ali_ye #39
    Giriş tarihi
    Dec 2007

selam

arkadaşlar gaz için herhangi bir ilaç var mı?

10. Konu Sahibi : ali_ye #40
    ben oğlum 1 haftalık olduktan sonra tavsiye üzerine çörek otu yağı kullanmıştım. her gece yatmadan 1 saat önce 3-4 damla veriyordum. çok iyi gelmişti. gece gaz sesine uyanırdım:) 3 ay kullandım ve hiç gaz sancısı yaşamadık. hiç bu yüzden uykusuz kalmadık.

ayrıca yediğim hiçbir şeye dikkat etmedim kuru fasulye bile yedim. ekstra bir sıkıntı yaşatmadı. birde bu durum bünye ile de alakalı her bebek bir olmuyor.

Sayfa: 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon