Çocuk Hastalıkları Gaz sorunu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
arkadaşlar karnına sıcak su torbası koyun ,,minik su torbalarından alın pijamasının içine sokuverin tenle temas etmesin de zıbınına değsin sıcaklığın ayarlarsınız zaten,,sıcak iyi geliyo yani
ve nurse harvey öneren çoook,,zinko da iyi gelmişti bebeğine göre damlalar değişiyo birine iyi gelien ötekine gelmeyebiliyo deneye deneye
rezene çayı ,,ama dr önermedi onu pek,
karnını bebek yağı ile ovun çok iy geliyo ovun ovun poposunu yukarı dikin ovunovun yukarı dikin,,,

ya benim oğlum kakasını yapıyo gazınıda çıkarıyo ama hemen arkasından yine ıkınıp sıkılıyor ağlıyor kızarıyor sizdede oluyomu bizdemi bir gariplik var ben daha yeni nurse harveys kullandım ama etki etmedi muskat cevizi veryorum rezene içine sab damlatıp veriyorum eh biraz etki ediyor çok çaresiz kalırsam zeytinyağı veriyorum çok rahatlatıyor bbirde ayaklarının altını bebe yağıyla ovmakta iyi geliyor ama çok gazlı olunca hiçbişey kar etmiyor ne yazıkkiŞeniz

birde sevabına bilen birisi gaz yapan gıdaları yazabilirmi ugerçi mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyoruz ama belki bilmeyip yediğimiz şeyler vardır

birde sevabına bilen birisi gaz yapan gıdaları yazabilirmi ugerçi mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyoruz ama belki bilmeyip yediğimiz şeyler vardır

yapmayanları deseydin keşke :KK43:

doktor arkadaşım bana şunları söyledi =taze ve kuru fasulye, nohut , bakla, barbunya, bezelye , karnabahar, lahana, pırasa , yaprak sarma , patlıcan, çiğ domates , çiğ soğan gaz yapar yeme dedi............. domatesi pişir ye dedi, pişmiş soğan sütünü artırır dedi......... kavun yeme , gazlı içecekler içme dedi.....................ben de aval aval baktım yüzüne ki ne yiyecem diye :uhm: ........................

anne olmak ne zormuş bee:1shok:

bir de bilmedim mandalina, portakal yedim zavallı bücürümün tutusu kızardı , demek asit yaktı hemen bıraktım yemeyi ......................

arkadaşlar karnına sıcak su torbası koyun ,,minik su torbalarından alın pijamasının içine sokuverin tenle temas etmesin de zıbınına değsin sıcaklığın ayarlarsınız zaten,,sıcak iyi geliyo yani
ve nurse harvey öneren çoook,,zinko da iyi gelmişti bebeğine göre damlalar değişiyo birine iyi gelien ötekine gelmeyebiliyo deneye deneye
rezene çayı ,,ama dr önermedi onu pek,
karnını bebek yağı ile ovun çok iy geliyo ovun ovun poposunu yukarı dikin ovunovun yukarı dikin,,,
Evet arkadaşlar sıcak su torbasını bende yapıyorum gerçekten işe yarıyor hergün yatağınada koyuyorum sıcak tutunca gazı daha az oluyor.

bana bir tanıdık colinoxu önermişti doktorum ise nurse hayversi önerdi şimdi biz onu kullanyoruz memnununuz bir başka doktor arkadasım ise elmayağını önerdi karın ve topuklarına sürüp masaj yapınca çok işe yarıyor

bana bir tanıdık colinoxu önermişti doktorum ise nurse hayversi önerdi şimdi biz onu kullanyoruz memnununuz bir başka doktor arkadasım ise elmayağını önerdi karın ve topuklarına sürüp masaj yapınca çok işe yarıyor

elma yağını bende kullandım
1 çok pis kokuyor bebeği çok kotu kokutuyor
2 hiçişimize yaramadı gazında rahat olamadık maalesef

ben de herseyi deneyenlerdenim . ama dün milupanaın rezene çayına başladık onun faydasını gördüm diyebilirim. üzerindeki tarife göre miktarını ayarladım bebiş çok sevdi . fazla vermem de bir sakınca olabilir mi. bunu kullanan arkadaslar siz ne kadar ve ne sıklıkta veriyorsunuz ? lütfen bana yardım edinnn

arkadaşlar nurse harvey's isminde bır surup tavsıye edıyorum.bunu bıze doktorumuz yazmıştı ama devlet odemıyor ilaç olmadığından.14,50 ye aldık eczaneden..
Bu bır ılac değil tamamen bitkisel .iniglterede uretılıyor ve 22 yıldır tum dunyada 1 numaralı satış..
Kımyon ve dereotu yağından oluşuyor. %1 oranında sodyum bi carbonat içeriyor.
özellıklerını yazıcam şimdi gerçekten mucize gıbı.kızım bıraz mızıklamaya baladımı verıyorum hemen.daha gaz sanncısı dıye birşey yasamıyoruz sukur..
Yatıştırıcı,hazmettırıcı ve iştah acıcı,ağız kokusunu gıderıcı,anne kullandığında sutu arttıcı,soğuk algnlığından koruyucu,balgam sokturucu,hızlı deri iyileştiricisi,diş etı hastalıklarına(diş cıkarma ağrıları, pamukcuk).spazm sokturucu,sakınleştıcı...
Kolık ağlamalarınıda sonlandırıyormuş...
Tadıda guzel olduğu için vermekte zorlanmıyorum.
Gunde 1-6 aylar arasında 6 kez verebılıyrosunuz. 5 ml(1 kapak) 6. Aydan sonra 2 kapak...
Gun içinde verılme sıklığıda sıze kalmış..6 ölçeği gecmeyın yeter.
Buyukçe bır sısesı var 1 ay kadar gıder.. Zaten 1 ay ıcınde tuketılmesı gerekıyor..
Alıp bir deneyın bakalımm

canım bizde bi gündür onu kullanıyoruz ama pek fayda etmedi gibi..biraz daha kullanacağım bi faydasını görmezsem keseceğim.ayakları hep kıpır kıpır ..uykusuzluktan ölüyor ama bi türlü uyuyamıyor..gözleri yarım kapalı saatlerdir...ne gaz çıkarabiliyor nede kakasını yapabiliyor..kimbilir neler çekiyor yavrum.allah sabır versin hem ona hem bana ..inşallah faydasını görürüz şu bitkisel şurubun..bizde tavsiye üzerine aldık..

kızlar aynı sorun bendede var oğlum gaz bombası yaaa ne denediysem olmadı hele metsil hiç işe yaramadı önceleri 1 2 gün faydasını gördüm sonra eski haline döndü,şimdi milupanın rezene çaynı aldım onu kullanıyorum inş işe yarar...

Arkadaşlar normal rezene çayları olmuyor mu yani doğadanın çayı gibi?

kızlar gaz sorununu bizde yaşıyoduk halada yaşıyoruz tabiki ama çözüm çok basit
anneler bir tatlı kaşıgı kimyon yiyin yada milupanın rezene çayını için
bebişler için zinco gaz giderici günde 4 kere her seferde 4 damla bebişinizin agzına damlatın anında etkisini görüceksiniz ve bana teşekkür ediceksiniz

kızlar gaz sorununu bizde yaşıyoduk halada yaşıyoruz tabiki ama çözüm çok basit
anneler bir tatlı kaşıgı kimyon yiyin yada milupanın rezene çayını için
bebişler için zinco gaz giderici günde 4 kere her seferde 4 damla bebişinizin agzına damlatın anında etkisini görüceksiniz ve bana teşekkür ediceksiniz

hem milupanın rezene çayını içtim hem de zinco kullandım ama ikiside pek bi işe yaramadı:1no2:. ama kimyon yemeyi deneyeceğim sağola.s.

ahhhhhhh ahhhhhhhhh dün gece sabahı sabah ettik.gece 10 dan sabah 10 buçuğa kadar ağladı.zombi gibiyim o uyurken ben de uyudum daha yeni yedim.metsil, zinko kullandım yok hiç banamısın demedi.sab simplex kullanıyoz ondan önceki gece hep uyumuştu.sanki 1 gece etki etti dün gece iflahımızı söktü.bağırdım ona sonra da bağırdığım için oturup hüngür hüngür ağladım.oooooooofffffffff ne zormuş anne olmak.......

Canım ben de sub simplex veriyorum oğluma. Aklında olsun düzenli vermek gerekiyormuş yoksa faydası olmazmış. Ben günde 3 kez 8 saatte bir veriyorum. Şimdiye kadar fazla gaz olmadı ama ilerde artar mı bilmiyorum. Arkadaşlar da düzensiz veriyorlarmış fayda etmiyormuş biz söyleyince düzenli vermeye başladılar sancıları azalmış bebeğin.

arkadaşlar kendi yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat edin.
ben ilk günler hiçbişey bilmiyordum 5 gün boyunca kızım sancıdan kıvrandı ve hep birlikte gece gündüz uykusuz kaldık.

bende bilmeden gaz yapıcı ne varsa yemişim annem sağolsun :)

mandalina,portakal,çay,kahve,çikolata,ve diğer arkadaşların saydığı sebzeler gaz yapıyor.
ben bazen çok az da olsa yiyorum.

ama mutlaka her gün sallama rezene çaylardan,humana süt yapıcı çaydan,ıhlamur çayından içiyorum.
elma yiyorum yada yine sallama elma çayı veya elma suyu içmeye çalışıyorum.

annede gazı engelleyici bu çaylardan içerse bebek daha da rahatlar.

birde arkadaşın dediği gibi deneye deneye kendi doğrumuzu öğreneceğiz.
benim kıza metsil iyi geldi.tadını da çok seviyor.
ama zinko daha iyi onu vereyim dedim.kız hep kustu çıkardı verdiğimde.bende vermedim bir daha.
birinde işe yarayan diğer bebekte yaramayabilir.
deneyelim bulalım.İnşallah gazsız günler yaşar bebeklerimiz

ben oğlum 1 haftalık olduktan sonra tavsiye üzerine çörek otu yağı kullanmıştım. her gece yatmadan 1 saat önce 3-4 damla veriyordum. çok iyi gelmişti. gece gaz sesine uyanırdım:) 3 ay kullandım ve hiç gaz sancısı yaşamadık. hiç bu yüzden uykusuz kalmadık.

ayrıca yediğim hiçbir şeye dikkat etmedim kuru fasulye bile yedim. ekstra bir sıkıntı yaşatmadı. birde bu durum bünye ile de alakalı her bebek bir olmuyor.

X