Transferden sonra neler hissettiniz?

E

EU2

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
Transferi gerçekleşmiş olan arkadaşlarım transfer sonrası kendilerinde fiziksel ve psikolojik olarak neler hissettiler..? Ne gibi değişiklikler oldu..?

Gelin burada paylaşalım..

Önce ben başlayayım..Psikolojik olarak gayet rahatım..Elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum..Eğer olumsuz sonuç alsamda fazla üzülmemeye çalışacağım..Menapoz oluncaya dek deneyeceğim azimle..kaydirigubbakcemile3

Fiziksel olarak biraz sersem gibiyim açıkçası..benneyaptımki Sanırım kullandığım ilaçlardan..Hafif ateşim var gibi..Belimde hafif ağrı var..Biraz da halsizlik,kırıklık,olduğum yerde başım dönüyor gibi..Biraz da iştahım arttı..Bunları hamişlik olarak düşünmüyorum çünkü buna karar vermek ve emin olmak için erken...Daha dün oldu transferim..Hayırlısı olsun inşallah...:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Sizler neler yaşadınız,neler yaşıyorsunuz..???:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

canım hayırlısı olsun. İnşaallah hayırlı haberlerini alırız yakında.benim ilk tüp denemem ekim ayında gerçekleşti.gonal f kullananrak 38 yumuta toplandı.transfer gününe dek 19 sağlıklı döllenmiş yumurta kaldı.içlerinden 3 tane transfer edildi.ancak 5. güne dek 4 yumurta biloastit yöntemi ile kadı.transfer sonunda kendimi daha fazla korumaya almak için kayınvalidemde sonucu öğrenene dek kaldık.sonuç negatif.transfer sonrasında ruhsal olarak çok rahat ve mutluydum. düşündüğüm tek şey içimde var olan 3 bebeğimdi.hep pozitif düşündüm. fiziksel olarak ise;hiç iyi değildim.hiç olmayan göbeğim vardı.sanki 4-5 aylık hamile gibiydim.her gören hamile olduğumu söyledi.bu söylemler bana moral veriyordu.kısa bir süre de olsa o duyguyu tatmak çok tarifsiz güzel.kalp atışım 95 ve üzeri.tansiyonum sürekli düşük.çok can yakıcı öksürük,sabahlara kadar devam etti.yatarken rahat yatamamak.sağıma ve soluma hiç dönemeden 11gün yattım.kullandığım ilaçların etkisi ile uyuma hissi ,yorgunluk ve,ağrılar...çok zor geçen ama çok güzel 11 gün geçirdim.bu ay dondurulmuş embriyo tansferimi bekliyorum .ama bu kez belki 2-3 gün evde yatarak geçirmeyi düşünüyorum. ve çok fazla düşünmeden günlük hayatıma devam edeceğim.bir de transfere bir kaç gün varken masaj,hamam,kaplıcalara itmeyi düşünüyorum.

Hadi arkadaşlar neler hissediyorsunuz?:1hug:

Hadi arkadaşlar neler hissediyorsunuz?:1hug:

ilk 2 gün kasıklarımda ağrı vardı bugun 5. günüm inanılmaz su içiyorum hala kutsal damacana gibiyim-tatlicadiarzu-onun haricinde belirti diyebileceğim birşey yokpsikolojik olarakta bademcim seninde söylediğin gibi elimden geleni yaptım artık sadece dua edebilirim başka yapcak bişi yok inşallah kasım sonuna hepimiz hamileliğimzin nasıl geçtiğini anlatırız:CüvCüv::emir_bebek::ecrin_bebek:

Bende çok fazla bir ağrı yok..Ama normalde açlığa dayanıklı olduğum halde çok daha fazla acıktığımı hissettim..Sıvı gıdalar almaya çalışıyorum.Herkes kabızlık tehlikesinden bahsediyor..Midem hiç boş kalmıyor..benneyaptımki Şu an açlıktan midem kazınıyo,başıma ağrı vurdu mesela..sizde de öyle mi? bunlar kullandığımız ilaçların yan etkisi olabilir tabi..

bikaç gün ağrım oldu ama şu anda çok iyiym yalnız bugün hafif bir başağrısıyla uyandım hala da geçmedi ama bunun transferle bir ilgisi yoktur herhalde :)) ama sende ateş olması normal mi bademcim çünkü ateş bulantı kusma olursa hemen bize geliyosun dediler bana çünkü bunlar bi enfeksiyonun göstergesi olabilirmiş ama çok şükür öyle birşey olmadı bende.. ateşin 38 dereceyi geçerse mutlaka doktorunu ara derim cnm..

bikaç gün ağrım oldu ama şu anda çok iyiym yalnız bugün hafif bir başağrısıyla uyandım hala da geçmedi ama bunun transferle bir ilgisi yoktur herhalde :)) ama sende ateş olması normal mi bademcim çünkü ateş bulantı kusma olursa hemen bize geliyosun dediler bana çünkü bunlar bi enfeksiyonun göstergesi olabilirmiş ama çok şükür öyle birşey olmadı bende.. ateşin 38 dereceyi geçerse mutlaka doktorunu ara derim cnm..

Hayır canım 1-2 gün hafif ateş hissettim şu an yok böyle bir şey.bulantı kusma yok..

haydin ben kapatıyorum arkadaşlar eşim gelecek sonra görüşürüz iyi akşamlar bol bebişler :)))

Arkadaşlar bugün benim transferden sonraki 5.günüm.Transfer sonrası 3-4 gün kasıklarımda ağrı sancı karışımı şeyler oldu.Bel ağrısı çok çekiyorum geceleri uyuyamadım sürekli sağa sola dönüp durdum ama psikolojim iyi.Dün ve bugün biraz sabırsızlanmaya başladım ama neyseki geçti.Fiziksel olarak top gibi bir göbeğim var göğüslerim acıyor ve şişkinlik devam ediyor.Sanırım progestanın etkisinden dolayı da ara sıra baş dönmesi oluyor.İnanılmaz iştahım açık ve sürekli birdenbire sıkıştıran tuvalet ihtiyacı doğuyor.Mesela bugün ağrılarım geçti derken rahim içinde batma şeklinde ağrılar olmaya başladı.Benim transfer sonrası belirtilerim bunlar.

Son düzenleme:
Ben uyurken herhangi bir rahatsızlık çekmiyorum,sadece belim hafiften ağrıyor..Ancak iştah artması bende de var...

Göğüslerim yumurta geliştirmesi için kullandığım iğnelerden beri hassas zaten...

benim transferim daha yeni olduğu için şuanhiçbirşeyyok ve kendimi dinlemeye henüz başlamadım sanırım ondan

yaaa,benim ağrılarım sizin ağrılarınızdan çok daha ağır geçmiş.yumurta sayımın çok olmasından kaynaklandığını söyledi doktorum.bu ay sadece dondurulmuş transfer edileceği için ağrılarım olmaz diye düşünüyorum ama tabii belli olmaz yine de.Biz nelere katlanmadık ki...

Benim transfer gününden itibaren inanılmaz baş dönmelerim oldu, sanırım ilaçların etkisinden. Kasık ağırlarım vardı transferden 6-7 gün sonra geçti. Transferin 7. gününden itibaren aşırı sinirlilik vardı sakinleşemiyordum.:eek:klava:. Herşeye alınıyordum herkez gözüme batıyordu, herkezden nefret ediyordum. Deli gibi yemek yiyordum, Yemek yiyip yatıyordum. cokacimcoook.Tabi dolaysıyla bende 4-5 aylık hamile gibi oldum. 12 gün boyunca raporluydum evde yattım, sadece yemek yemek için ve tuvalete kalktım. 10. gün hafif kirli kan geldi, ve panik içinde hastaneye koşturduk. Meğerse tutunma kanamasıymış. 4 gün sürdü bu kanama.Çok şükür şuan 10. haftada hamileyim.:nazar: Allahım hepinize nasip etsin inşallah :Saruboceq:. Haaa bu ara Ananas tutunması için yardımcı olduğunu duydum, nekadar doğru bilmiyorum ama zarar etmeyiz diye 2 günde bir ananas yiyordum.

ilk denememde çok gergin olmamama rağmen bu son denemede transferden sonr garip bir huzur vardı içimde.Transferimin üçüncü gününden itibaren sanki adet olacakmışım gibi kasık ağrılarım olmaya başlamıştı, sürekli acaba kanamammı açıldı diye tuvalete koşuyordum. bel ağrım da başlamıştı artık, inanılmaz bir iştahım ve kocaman bir göbeğim vardı. Göğüslerimde hafiften dolgunlaşıp şişmeye başlamıştıki sonucu aldığımda bunun neden olduğunu anladık. Hamileydim. Şu an 11.haftamın içindeyim.Darısı tüm istyenlerin başına inşallah.Yüce rabbim sağlıkla sıhatle yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Benim transfer gününden itibaren inanılmaz baş dönmelerim oldu, sanırım ilaçların etkisinden. Kasık ağırlarım vardı transferden 6-7 gün sonra geçti. Transferin 7. gününden itibaren aşırı sinirlilik vardı sakinleşemiyordum.:eek:klava:. Herşeye alınıyordum herkez gözüme batıyordu, herkezden nefret ediyordum. Deli gibi yemek yiyordum, Yemek yiyip yatıyordum. cokacimcoook.Tabi dolaysıyla bende 4-5 aylık hamile gibi oldum. 12 gün boyunca raporluydum evde yattım, sadece yemek yemek için ve tuvalete kalktım. 10. gün hafif kirli kan geldi, ve panik içinde hastaneye koşturduk. Meğerse tutunma kanamasıymış. 4 gün sürdü bu kanama.Çok şükür şuan 10. haftada hamileyim.:nazar: Allahım hepinize nasip etsin inşallah :Saruboceq:. Haaa bu ara Ananas tutunması için yardımcı olduğunu duydum, nekadar doğru bilmiyorum ama zarar etmeyiz diye 2 günde bir ananas yiyordum.

ilk denememde çok gergin olmamama rağmen bu son denemede transferden sonr garip bir huzur vardı içimde.Transferimin üçüncü gününden itibaren sanki adet olacakmışım gibi kasık ağrılarım olmaya başlamıştı, sürekli acaba kanamammı açıldı diye tuvalete koşuyordum. bel ağrım da başlamıştı artık, inanılmaz bir iştahım ve kocaman bir göbeğim vardı. Göğüslerimde hafiften dolgunlaşıp şişmeye başlamıştıki sonucu aldığımda bunun neden olduğunu anladık. Hamileydim. Şu an 11.haftamın içindeyim.Darısı tüm istyenlerin başına inşallah.Yüce rabbim sağlıkla sıhatle yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Arkadaşlar Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin meleklerinizi..Benim 4.günüm ama herhangi bir kanama,lekelenme yok...lekelenme olmaması tutunma olmadığı anlamına mı geliyor acaba:çok üzgünüm: Belim hafif ağrıyor..Ya adet olursam endişem var..Bunun dışında akşamları bazan çok hafif ateşim var gibi..Mide bulantısı da yok..Ancak iştahım acaip arttı...ilk bir iki gün başım çok dönüyordu..olduğum yerde tansiyonum düşüyor gibiydi..uzanma ihtiyacı hissediyordum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin meleklerinizi..Benim 4.günüm ama herhangi bir kanama,lekelenme yok...lekelenme olmaması tutunma olmadığı anlamına mı geliyor acaba:çok üzgünüm: Belim hafif ağrıyor..Ya adet olursam endişem var..Bunun dışında akşamları bazan çok hafif ateşim var gibi..Mide bulantısı da yok..Ancak iştahım acaip arttı...ilk bir iki gün başım çok dönüyordu..olduğum yerde tansiyonum düşüyor gibiydi..uzanma ihtiyacı hissediyordum...

Canım herkezde kanama olacak diye birşey yokki. Hem daha dur bakalım 4. gününmüş daha. Bel ağrısı bendede vardı. Acaip adet sancım vardı. Yok tamam tutmadı bu hastalanacam işte diye moralim hep bozdum. Meğerse normalmiş. Halende adet sancılarım devam ediyor. Mide bulantısı bende daha yeni yeni hafif başladı. Ama o tansiyonumun düşmesi bendede transferin ilk gününden itibaren vardı.

Canım herkezde kanama olacak diye birşey yokki. Hem daha dur bakalım 4. gününmüş daha. Bel ağrısı bendede vardı. Acaip adet sancım vardı. Yok tamam tutmadı bu hastalanacam işte diye moralim hep bozdum. Meğerse normalmiş. Halende adet sancılarım devam ediyor. Mide bulantısı bende daha yeni yeni hafif başladı. Ama o tansiyonumun düşmesi bendede transferin ilk gününden itibaren vardı.

Normal yediğim halde açlıktan başım ağrıyor,hiç bir şey yemememişçesine...Baş ağrısı ve açlık hissi ile kalktım bu sabah:bbo: Günde bir kaç kez böyle açlık hissi hissediyorum..Normalde çok iştahlı biri değilimdir..

Normal yediğim halde açlıktan başım ağrıyor,hiç bir şey yemememişçesine...Baş ağrısı ve açlık hissi ile kalktım bu sabah:bbo: Günde bir kaç kez böyle açlık hissi hissediyorum..Normalde çok iştahlı biri değilimdir..

Ben normalde 1.70 boyunda ve bugüne kadar 52 kg yu geçmeyi beceremeyen biriyim. Transferden sonra oldum 57 kg. Yemek yedğim halede açtım. Okadar çok yiyodumki artık nefes alamaz duruma geliyordum. Tıkanıp kalıyordum onar rağmen açtım :roflol: daha 10 haftalık hamileyken 5 aylık gibi duruyorum. 7 aylık hamile bi arkadaşım var şirkette onla yarışıyoruz resmen :roflol:
Beklemek zor biliyorum ama sen sabrını ve ümidini yitirme. Sonuç alana kadar hamilesin keyfini çıkart a.s.

X