Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçinda egzama olan var mi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
hayır yoo dökülüyo tabi, deri sağlıksız olunca dökülmemesi imkansız. ama kafa derisinin verdiği rahatsızlık yanında ekleme gereği duymamış olabilirler :)

allahın gücüne gitmesin ama saçlarım dökülmeseydi kafamda şu an ki egzama olsaydı hiç dert etmezdim morelman da çökmezdim benim için önemli olan saçlarımın dökülmesi dökülme olmasa tedaviyi bile sallıcaktım belki ama inşallah allahım egzamaya bağlıdır şiddetli dökülmem de geçer bari..
ben nizoral şampuan ile betnovate saç losyonu uyguluyorum 3-4 gündür
size nasıl tedavi şekli verildi desember..
birde canım dökülmeyen saç yoktur ama şiddetini merak ettim aşırı mı dökülmen seninde..

ela, daha önce dediğim gibi, bana ducray losyon ve şampuan vermişti doktor. ama ne kaşıntımı aldı ne kabukları kaldırdı, en azından yumuşattı diyebilirim. ilaç kullanmazken kafam beton dökülmüş gibiydi, saç derime dokunamıyodum o tabakadan. bu ilaç en azından yumuşatmıştı ama kaldırmadı yani işe yaramamıştı. ben de bırakmıştım ilaçları 6 ay sonra.

daha sonra kendimiz edremitten geçerken saf zeytinyağı sabunu aldık vakıfların fabrika satış mağazasından. annem çok ısrar etti kafamda kullanmam için. ben de ilk başta itiraz ettim çünkü sabun iyice kötüleştirir diye düşünüyodum. sonra bi deniyim dedim ve inanamadım, bikaç yıkamada kafa derimin üstündeki o beton kılıklı kabuk nerdeyse tamamen kalktı! sadece zeytinyağı sabunuyla. 1-2 senedir falan öle devam ederken şimdi o da işe yaramamaya başladı. zamanında doktor demişti ama, kafan biriyle iyi olsa bile bi süre sonra ona da alışacak o yüzden başka ilaca geçmek zorunda kalcaksın diye.

ben de şimdi netten araştırıp bulduğum seboreik dermatitli kafa derisi için üretilmiş, eczanelerde satılan netrogena tgel kullanıyorum. işe yarıyor. ama buna da alışınca başka bişi bulmak zorunda kalcam sanırım.

aynı şeyleri 1 haftada aynı konuya 2 defa yazdım, umarım tekrarlamak zorunda kalmam bi dahafisfisfis

ah yazmayı unutmuşum, bu hastalık başlamadan önce anormal gür saçlarım vardı toka tutmazdı, şimdi ise lastik toka akarken 3 kez dolayabiliyorum o derece döküldü. ama zeytinyağı sabununa başladığımdan itibaren gerçekten toparlandı diyebilirim.

Son düzenleme:
çok ii ya benim de çok gür saçlarım vardı şimdide şükürler olsun allahıma ama dursun artık şu dökülme bunaldım resmen artık ya tutam tutam ..dursa 6 ayda bakımlarla çoğalcak ama durmuyor beslenmem de gayet iyi ..egzamadan o zaman bu dökülmem inşallah bundandır da losyonlarla şampuanlarla geçer kurtulurum..kabus gibi çöktü hayatıma saç dökülmesi..mafoldumben

kesin çözümü yok mu bu egzamanın arkadaşlar ya..
dökülmese neyse ama nizoralle yıkadım anormal döküldü yine saçlarım bu nedir ya...

stresten oluyor bunlar. o yüzden stresin kaynağını yok etmedikçe de geçmiyor. kafam kabuk içinde koparınca kanıyor. banyo yapılınca kaşınıyor. ama şunı keşfettim domatez gibi yeiyecekler yediğimde daha fazla kaşınıyor. sanırım tetileyen besinler de var. onları bulmamız lazım önce. sonra müzmiin bir sorunda bi pskolog gözetiminde antdepresan işe yarabilir.

benim saçımda çok dökülüyor, merak etmeyin yalnız değilsiniz. Bende bu zamana kadar beş altı kez cilt doktoruna gittim, verdikleri şampuanları kullandım, geçmedi. Evet, egzama geçmiyor. Naıl bir illettir, geçmiyor, anlamadım.

Benimde sacimda egzama var henüz 14 yasindayim doktora gittim bana ilac veremeyecegini söyledi bu almanyadaki doktorlar beni cok siir ediyorlar saclarimda bu yüzden dökülüyor sanirim.

Ne yapmaliyim yardim edin lütfen.

Benimde sacimda egzama var henüz 14 yasindayim doktora gittim bana ilac veremeyecegini söyledi bu almanyadaki doktorlar beni cok siir ediyorlar saclarimda bu yüzden dökülüyor sanirim.

Ne yapmaliyim yardim edin lütfen.

ben de bu egzama rahatsızlıgına yakalandım,önce kulagımda oldu bıryerde dokuntu 4-5 gun sonra gectı,şimdı saçım da da oldugunu farkettım ama bır yerde gorudm,doktora gıttım sabah çok ılgısız bu develet hasatnesı,adama akıllı ıncelemedı kafamı egzama dedı,losyon verdı olan yere sur dıye,bendeyalnız yaşıyorum saçımın nerelerınde var goremıyorum,nasıl nereye uygulayacam ya,doktora çok sınır oldum.hep stresten oldu benım kı,inş daha da ılerlemez ve bır an önce geçer

Arkadaslar bu durumu 15 yasimdan beri cekiyorum suan 27 yasindayim bir urunle tanistim ondan sonra gecti benim kesinlikle kullanmalisiniz.tavsiye edrim

Sormak istediginiz birsey olursa dilruba_45 hesabina msj atabilirsiniz.ordan yanitlayabilrm.birde vucut icin de bir sey var oda geciriyor tabi bunun yaninda yememeniz gerekenler var onlarada dikkat etmelisiniz tedavi surecinde

kızlar gecen sene doktora gittim sacımda çok kaşıntı vardı her yıkayışımdan sonra.kan tahlılı yaptı işte demır eksikliği fln var mı die.egzama var dedi sacında sac diplerimi inceletikten sonra.egzaması olan var mı neler yapıyor sacı için merak ettım haydı arkadaşlarım fikirlerinizi beklıyorumm

Bende devar malesef ki 4 senedir falan hiç bir şekilde geçmiyor bıktım artık sürekli kaşınıyor kafam kaşıyıncada acıyor bi bulaştımı geçmiyor lanet olası kaçıncı yüzyıldayız ama hala bazı şeylerim çözümü olmaması sinir bozucu :S

X