Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçinda egzama olan var mi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

AnnemBirMelek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
2.327
0
kızlar gecen sene doktora gittim sacımda çok kaşıntı vardı her yıkayışımdan sonra.kan tahlılı yaptı işte demır eksikliği fln var mı die.egzama var dedi sacında sac diplerimi inceletikten sonra.egzaması olan var mı neler yapıyor sacı için merak ettım haydı arkadaşlarım fikirlerinizi beklıyorumm

merhaba canim benimde saçimda egzama var acayip şekilde kaşiniyor kanatiyorum ben onu kepek gibi dökülüyor.doktor bana stresten olduğunu söyledi şampuan ve damla verdi.ama sanirim ben düzenli kullanmadiğimdan dolayi iyice büyüdü daha çok canimi acitiyor..geçmiş olsunn

merhaba canim benimde saçimda egzama var acayip şekilde kaşiniyor kanatiyorum ben onu kepek gibi dökülüyor.doktor bana stresten olduğunu söyledi şampuan ve damla verdi.ama sanirim ben düzenli kullanmadiğimdan dolayi iyice büyüdü daha çok canimi acitiyor..geçmiş olsunn

sanada geçmiş olsun canım.banada doktor losyon ve sampuan verdi ama 2-3 ay sonra aynı problemle karşılaştım.suan tresanın ısırgan otu şampuanını kullanıyorum ama gene başladı sacımda.sinir oluyorum benımde yara oluyor daha çok sacımın arka tarafında oluyor.biara vichy kullandım kaşıntıyı oluşumunu engelleyen o biraz iyi gelmıştı.bende gaza gelıp ısırgan şampuanı aldım ama napacağım bılmıyorum yine.kabarık oluyo kasınan yer değilmi ne zor ya bi çare yok mu şöle kolayca.offff.stressiz insan mı var sankı dimi canım

daha cuma günü dermatologa gitmiş (çok uyuşugumdur daha reçetemi satın almadım) ketoral şampuan verdi egzama için
saç diplerinin yaglanıp,agırlaşıp gozeneklerın tıkanması,kuruması sonucu olusur pul pul olur dökülür yag dengesini saglamak için sirke ve limonu şiddetle tavsiye ediyorum bunların içine bir miktar yeşil kil karıstırp banyo öncesi 30dak bekletilip yıkanırsa hem egzama olulumu engellenıyo hem de ışıl ışıl saçlar elde ediliyo we lütfen mümkün oldugunca KAŞIMAYIN

daha cuma günü dermatologa gitmiş (çok uyuşugumdur daha reçetemi satın almadım) ketoral şampuan verdi egzama için
saç diplerinin yaglanıp,agırlaşıp gozeneklerın tıkanması,kuruması sonucu olusur pul pul olur dökülür yag dengesini saglamak için sirke ve limonu şiddetle tavsiye ediyorum bunların içine bir miktar yeşil kil karıstırp banyo öncesi 30dak bekletilip yıkanırsa hem egzama olulumu engellenıyo hem de ışıl ışıl saçlar elde ediliyo we lütfen mümkün oldugunca KAŞIMAYIN

ah canım okadar kaşınıyokı napayım yerimseniben peki bu yeşil kili nerde bulacağız canım.çokk sağol canım denıcem bunu.üzüm sirkesi olur mu kı yanı elme yada limon sirkeside varya ondan sordum:eek:

galiba bendede var,galiba diyorum cunku ne arastirdim bu gune kadar nede doktora gittim..
bazen tamamen yok oluyolar ama su siralar gene var basimin bi cok yerinde....acaba bendemi gitsem doktora ,,,,sizede gecmis olsun bu arada....
ha unutmadan ama bendekiler kasidigimda elime kabuk geliyo beyaz ama.....odami egzama acaba yoksa bendeki baska biseymi....

galiba bendede var,galiba diyorum cunku ne arastirdim bu gune kadar nede doktora gittim..
bazen tamamen yok oluyolar ama su siralar gene var basimin bi cok yerinde....acaba bendemi gitsem doktora ,,,,sizede gecmis olsun bu arada....
ha unutmadan ama bendekiler kasidigimda elime kabuk geliyo beyaz ama.....odami egzama acaba yoksa bendeki baska biseymi....

geçmiş olsun canım bence enyakın zamanda doktora git canım.en azından ne olduğunu bılırsın ona göre tedavı yaparlar.öpt

egzama veya saç sedefidir canım .bence doktora git en azından ne oldugunu öğren ..isim vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama bitkisel bişey oldugu için sanırım sorun olmaz .aktardan 'helin H4' diye bir krem almıştım haftada 2-3 defa sürüp masaj yaparak egzemalı yere 2-3 saat bekletiyorum daha sonra kükürtlü sabun ile yıkıyorum ..daha önceki boyuntundan bayağı küçüldü .kaşıntıda eskisi gibi şiddetli degil .kremin kokusu çok keskin eldiven takarak saçınıza sürün elden çok kolay çıkmıyor ama saçta koku kalmıyor ..hepinize geçmiş olsun en kısa zamanda kurtuluruz umuduyla

egzamanın kesin tedavisi yok şu anda ,sadece belirtileri geçirmeye yönelik şampuan losyon pomad gibi ilaçlar veriliyor tekrarlayan bir hastalık doktorun verdiği ilaçları kullanıp sonra tekrarladığında benzer ilaçlar kullanabilirsin internette bir cildiyeci de hastalık belirtileri düzeldikten sonra da önlem amaçlı haftada bir ilaç şampuanın kullanabileceğini yazmış ama doktora sormanı öneriyorum gene de geçmiş olsun :)

geçmiş olsun canım bence enyakın zamanda doktora git canım.en azından ne olduğunu bılırsın ona göre tedavı yaparlar.öpt

cok sagolasin canim,senelerdir vardir bende ama senin mesajin olmasaydi inan aklima gelmezdi ,sana tesekkur etmeliyim ve ediyorumyerimsenibendogru soyluyosun ilk firsatta doktora gidicem burayada yazarim sonucu ,tamammi sekerimyerimseniben

benim de egzamaya yaklaşık durumda kafam, 2 doktor gördü ikisi de stres dedi bi şampuanla damla verdiler, uyguladıkça kafa derim gerim gerim gerildi ben de bıraktım. dermovate ii geliyo ama başkasının sürmesi lazm kendim saçıma süremiyorum :KK43: aktar dermo clean die bi şampuan önerdi 25 milyon :S şu sirke limon kafamızı yakmasın yaa asit üstü asit??

cok sagolasin canim,senelerdir vardir bende ama senin mesajin olmasaydi inan aklima gelmezdi ,sana tesekkur etmeliyim ve ediyorumyerimsenibendogru soyluyosun ilk firsatta doktora gidicem burayada yazarim sonucu ,tamammi sekerimyerimseniben

bişey değil canım.bende düngece kaşınıyordum genede aklıma geldi bu konuyu açmalıyım dedim.inş hepimize bi yararı olur hadi bakalım en kısa zamanda git doktoruna haber ver olur mu canım.sağlıcakla kal:nazar:

ah canım okadar kaşınıyokı napayım yerimseniben peki bu yeşil kili nerde bulacağız canım.çokk sağol canım denıcem bunu.üzüm sirkesi olur mu kı yanı elme yada limon sirkeside varya ondan sordum:eek:

yeşil kili aktardan temin edebilirsin limon sirke(farketmez ben üzüm tercih ediyorum sürekli ve bol kullandıgım için fiyat daha uygun) asit içerigiyle diplerdeki gözenekleri tamamen temizliyo ilk sürerken çok hafif bir yanma oluyo ama ona da zamanla alışıyo ben bu yöntemle kabuklanmayı aylardır durdurmuş durumdayım yoksa ne yazık ki ben de çok oynayan biriyimdir
evet tamamen tedavisi olmayhan stress ve kış aYLARINDA KURUYAN HAVAYLA KUDURAN BU DERDEbunlar ucuz ve kolay tedbirlerdir

Ahmet Maranki Egzama için pratik bitkisel çözüm önerileri

Egzama, çeşitli sebeplerle ortaya çıkan ve deride kızarıklık, şişme, veziküller, kaşıntı gibi belirtilerle görülen daha çok psikosomatik nedenli deri hastalığı.

Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Akut, kronik, yaş ve kuru egzama gibi türleri vardır.

Egzama için pratik bitkisel çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su ya da ispirto içerisinde on tane aspirin eritilerek, pamukla egzamalı cilde sürülür.

* Taze sarımsak otu sıkılarak, elde edilen su egzamalı cilde sürülür.

* Toz karanfil ve toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir.

* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı cilde sarılır.

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile egzamalı cilt yıkanır veya kompres yapılır.

* Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak bir hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde egzamalı cilt 5-10 defa bu suyun içerisine sokulur.

*Kekik kaynatılarak egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Muz ezilir, limon suyu ile merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.

*El ve ayak egzamaları için taze dut kaynatılıp ya da dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el ve ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama engellenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olmaktadır.

Kızlar bende de sanırım var saçımın bir bölgesinde kaşıntı kabuklanma sağ egzaması dye aratınca bunları buldum

arkadaşlar bende de vardı doktora gittim bi süre şampuan losyon hap krem vs kullandım ama geçmiyo sadece stres yapmıcaksınız doktor geçmez sadece bu ilaçlarla rahatlarsın dedi ben saç diplerime sarımsak sürdüm gerçekten geçti uzun süredir problem yaşamıyorum sarımsağı ortadan kesip egzama olan yerlere acıyana kdar sürün hatta kanatın gerçkten işe yarıyo sonra bi güsel zeytnyağı sürün ohh yıkanın ben yaptım ve kurtuldum =)

arkadaşlar saçında seboreik dermatit yani egzaması olanlar aşırı dökülme var mı sizde lütfen yardımmm

ela bana da seboreik dermatit teşhisi koymuştu dermatolog. ducray diye bi markanın ilaçlarını vermişti ama bi işe yaramamıştı. daha sonra zeytinyağı sabunuyla kafamı yıkayarak bayağı bi düzelme katettim. ama doktorun da söylemiştir, bu hastalık kronik ve sürekli bir ilacı yok. yani kafan birine alıştımı eski haline geri dönüyor başka ilaç kullanmalısın. o yüzden ben şimdi de netrogenanın T Gel diye bi şampuanını kullanıyorum. buna alıştıktan sonra netten araştırıp başka bişeye geçicem.

december bana doktor saç losyonu ve nizoral şampuan verdi kullanıyorum ve inanılmaz kabuklar havalandı ama dökülmem aynı şiddette devam ediyor..saçında egzama olanların hiçbiri saçım dökülüyor dememiş.bana mı has bu yoksa kan düşüklüğünden mi ileri geliyor...

X