Tatlı Tarifi Bisküvili sütlü krema

elitu

Rabbim sen yardımcımız ol
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
1.991
3
41
650 gr süt
1 paket vanilya
1 çorba kaşığı nişasta (buğday veya mısır)
1 yumurta sarısı
1 su bardağı şeker
2 çorba kaşığı un
1 paket bebe bisküvisi (petibör de olabilir)

Bisküvi hariç tüm malzemeler uygun bir kabın içinde mikserle iyice çırpılır. Daha sonra kısık ateşte muhallebi kıvamına gelinceye dek sürekli karıştırılır.Kaynayınca ateşten alınır.2 kaşık margarin ilave edilir ve eriyene kadar karıştırılır. önceden parçalanmış bisküviler ilave edilir. Yuvarlak borcam ya da kalıba konularak ılıdıktan sonra dolaba koyulur.
Son olarak da 1 çorba kaşığı nişasta, 1 fincan şeker, 1 su bardağı süt ve arzuya göre kakao pişirilip puding kıvamına gelir.
kalıptaki tatlı ters çevirilir ve son yaptığımız kakaolu krema üzerine dökülür. Tekrar soğumaya bırakılır.

ya evt resimli olsuunn da iştahla yapalım dimi :))

Bisküvi hariç tüm malzemeler demişsiniz, en sonda da malzemeler kısmında yazdığınız bazı malzemeleri ikinci bir kez kullanmışsınız. Yani 2 kere mi muhallebi yapıyoruz. Birini altına, birini üstüne değil mi? Ben öyle anladım.

canım resim koymayı beceremiyorum. ben de ilk yaptığımda tarif üzerine yaptım. gerçekten çok güzel bir tatlı

Bisküvi hariç tüm malzemeler demişsiniz, en sonda da malzemeler kısmında yazdığınız bazı malzemeleri ikinci bir kez kullanmışsınız. Yani 2 kere mi muhallebi yapıyoruz. Birini altına, birini üstüne değil mi? Ben öyle anladım.
önce sütlü puding yapıyorsun. o pişip ocaktan alınca kalıba dökmeden içine kırılmış bisküvileri ilave edip karıştırıp kalıba koyup soğuyor. dolapta bekletiliyor ki kalıp ters çevrilebilsin. En son yapılan kakoolu krema üzerine pudingden daha sıvı oluyor ki tatlının üzerine kakao sos gibi oluyo üstünü tamamen kaplıyor. ve tekrar dolapta soğuyor. karışık gibi geliyor ama gerçekten basit ve lezzetli.cokacimcoook

evet basit ve lezzetli bir tarife benziyor
yapcam en kısa zamanda
foto da eklerim o zaman

böle muhallebili ve bisküili pastalara bayılıyorum sütlü oldukluklarından daha hafif oluyorlar tarif defterime ekleyip deneyecem ellerine sağlık....

Merhaba Elitu, dün uzun zamandır denemek istediğim tarifinizi büyük bir hevesle yapmaya giriştim ancak malzeme kağıdında yazdığım büyük bir hata sonucunda bütün tatlıyı dökmek zorunda kaldım. 2 çorba kaşığı un yerine 2 su bardağı yazmışım ve fazla olacağını düşündüğüm halde elimdeki tarife göre yapmayı istedim ancak sonuç feci oldu. En kısa zamanda doğru tarifi yaparak size olumlu görüşlerimi bildiririm. Sevgiler

Merhaba Elitu, dün uzun zamandır denemek istediğim tarifinizi büyük bir hevesle yapmaya giriştim ancak malzeme kağıdında yazdığım büyük bir hata sonucunda bütün tatlıyı dökmek zorunda kaldım. 2 çorba kaşığı un yerine 2 su bardağı yazmışım ve fazla olacağını düşündüğüm halde elimdeki tarife göre yapmayı istedim ancak sonuç feci oldu. En kısa zamanda doğru tarifi yaparak size olumlu görüşlerimi bildiririm. Sevgiler

canım kısmet değilmiş, üzüldüm ama neyse hayırlısı. Gerçekten tatmanızı tavsiye ederim harika bir tat. Görüşlerini bekliyorum.

:eek:klava:kıııızzzzzzzlaaaarrrrrrrrrrrrr
resmi kim yedi bakkiiiiimmmmmmmm:eek:klava:

X