soğan suyu?????????

xmoye_x

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
234
0
arkadaşlar soğan suyunun iltihap söktürücü özelliği olduğunu okumustum daha önce burda ama şimdi bulamadım :uhm: nasıl yapılıyo acaba tarifini bilen varsa yardımcı olabilirmi? şimdiden teşekkürler a.s.

arkadaşlar soğan suyunun iltihap söktürücü özelliği olduğunu okumustum daha önce burda ama şimdi bulamadım :uhm: nasıl yapılıyo acaba tarifini bilen varsa yardımcı olabilirmi? şimdiden teşekkürler a.s.

öncelikle geçmiş olsun canım..
1 tane ortaboy soğanı soyup 4e bölüp 2buçuk su bardağında kaynatıyorsun ve öğle ve akşam yemeğinden önce taze yaparak içiyorsun...15 gün süreyle uygulaman lazım en iyi sonucu almak için..allah acil şifalar versin...a.s.

öncelikle geçmiş olsun canım..
1 tane ortaboy soğanı soyup 4e bölüp 2buçuk su bardağında kaynatıyorsun ve öğle ve akşam yemeğinden önce taze yaparak içiyorsun...15 gün süreyle uygulaman lazım en iyi sonucu almak için..allah acil şifalar versin...a.s.

canım cok teşekkür ederim yardımın için ama 2.5 su bardağının hepsini 1 defadamı içicem onu anlamadım :uhm:

benim bildiğim suyla beraber değilde 2.5 su bardağı kaynayan suya atıp 5 dk kadar kaynatıyosun ve ılımaya bırakıyosun arkadaşın dedği gibi 15gün sabah akşam içiyosun bu kürü her gün taze olarak hazırlıycaksın ibrahim saraçoğlu böle sölemişti. inşallah işine yarar

ben denemedim ama bir arkadaşımdan duydum. çocukları öksürünce hemen orta boy soğanı 4 e bilüp üzerine bal döküyolarmış sonra sogan suyunu salıyormuş.çok faydasını görüyorlarmış.yani anlıycağınız doğal antibiyotik.günde 3 4 defa içiliomuş

canım cok teşekkür ederim yardımın için ama 2.5 su bardağının hepsini 1 defadamı içicem onu anlamadım :uhm:

biraz geç olacak ama; evet canım her defasında yeniden yapıp hepsini içiyorsun..taze tüketmen gerekli...sevgiyle kal...a.s.

Ben denedim, annem Saraçoğlu'ndan televizyonda duymuş. Ve gerçketen işe yaradı. Saraçoğlu örneğin vajinal iltihap varsa parça parça düşer demiş. İki gündür kullanıyorum, parça parça değil ama baya bir akıttı bugün. Ben iki litre suya bir buçuk büyük soğan doğradım beş dakika akdar kaynattım. Sabah kalkar kalkmaz bir bardak ve akşam yatmadan bir bardak içiyorum. Bir iki gün dayanıyor. Bittikçe yeniden yapacağım.
Bir de ben daha önce sistit filan olduğumda iki büyük soğanı közler yerdim. Közlemek için eski bir tavanın içinde kabuğuyla ocakta pişirmeniz yeter. Hani kebapçılardaki gibi.
Gerçekten bu soğan mucize değilse de mucizeye yakın.
Eşim sinüzit şimdi onu da başlatacağım.

canım bende sabah başlıcam bende seyrettim tadı nasıl oluyo.bide ben sezeryanla oldum rahimi temizliyo kistlere adet düzensizligine sancıyada çok iyi geliyormuş

Soğanın tadı geçmiyor suya, yani acı değil. Ama hafif koku var tabi. Ama çiğ soğan gibi ağızda bırakmıyor koku. Ben nefesimi tutup içiyorum. Dolapta soğuttuğum için çok zor olmuyor.

X