aralık ayında tüp bebek tedavisine başlayacaklar burada buluşalım

orkide76

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
442
1
merhaba arkadaşlar ben aralık başı başlıyorum tedaviye allah hepimizin gönlünün muradını versin

selam arkadaşlar bende tüpbebek tedavisine başladımüç gün oldu yumurta toplama işlemi zormu bana yazarmısınız

selam arkadaşlar bende tüpbebek tedavisine başladımüç gün oldu yumurta toplama işlemi zormu bana yazarmısınız

selam canim genel anesteziyle yaptirirsan cok kolay ama lokalle yaptiranlarin bir kismi aciyi hissedip doktoru durdurup bayiltin beni demis bir kismiysa cok kolay diyor...kisiden kisiye gore degisiyor yani.....

hasretim68 ben yarın yumurta toplama işlemine gircem ama eve geldiğimde anlatırım ama genel anestezi yapılıyo hisetmiyormuşsun belki sonra biraz ağrın olabilirmiş

canım,sana tek tavsiyem iğnelerini çok dikkatli ve saatinde yapmaya özen göster.bir de,yumurta toplama günü genel anestezi olma sakın,lokal anestezi olmanı tavsiye ederim.bol şanslar..kaydirigubbakcemile5

Son düzenleyen: Moderatör:
tatlım ben ekim ayında ilk tüp denemem oldu.anestezi tercihi bana aitti.doktorum lokal tavsiye ettiği halde,ben o anda ki hassaslığımla genel anestezi yapılmasını ısrar ettim.o anda tabii çok güzel.bayılıp ayılıyosun olan oluyo anlamıyosun,ama sonrası çok kötü işte.valla bir ben bir allah bilir ne çektiğimi.narkoz etkisi vücuttan çıkmıyor.boğazlarda yanma, vücutta şiddetli ağrı ama her vücut durumunun en ağırını yaşadım.bir de benim yumurta sayım 38 di.tabii yumurta fazlalığının da etkisi vardı.doktorum benim ilk denememden çok olumluydu.sperm sayısı çok yüksek herşeyim çok çok iyiydi.sonucun negatif olmasını ben sadece transfer sonrasında yaşadığım vücutsal ağrılara bağlıyorum. lütfen genel anestezi tercih etmeyin arkadaşlar sonrası çok ağır.

oxygen sen yumurta fazlalığından dolayı o sıkıntıları çekmişsin genel aneztesi o sıkıntıları olmuyor allah yardımcın olsun

benim pazar günü yumurtalarım toplandı.genel anestezi aldım.anesteziden korkuyordum ama hiçte korkulacak bişeyi yokmuş.zaten anında uyuyorsun.gözlerini odada açıyorsun sonra.topu topu yarım saat.sonra biraz kasıklarım ağardı ama normaldir bence sonuçta oradan bişeyler alıyorlar.ogün dinlendim.ertesi gün işe gitiim.biraz kasıklarımda batma oldu ama oda geçti.iyiyim şimdi.cuma günüde kısmetse transferimvar.

bende aralıgın sonunda baslıyacam canım ınsallh hıcbır sorun cıkmadan yaparız ve sonucunu alırız bızde bu mutllulugu tatarız:ecrin_bebek:

Selam arkadaslar,

Oncelikle hepinize kolay gelsin, Allah`im hepimizin dualarini kabul etsin bizlere mini mini bebisler nasip etsin!

Bende yeni uyeyim..gectigimiz eylul ayinda ilk tupbebek denememiz oldu fakat basarisizlikla sonuclandi. Kismetse aralik ayinda 2.ci denememizi yapicaz. Ilk denememizde 18 yumurta alinmisti ve 10 tanesini dondurttuk. Ikinci denememizde dondurulmus embiyolar kullanilicak, umarim bu kez basari elde ederiz. ilk denemeden sonra ben baya bir umidimi yitirdim..hala cok tedirginim...hic kolay bi durum degil.

Aranizda acibademde tedavi goreniniz varmi ve nasil degerlendiriyorsunuz?

hoscakalin ve umidinizi hic yitirmeyin neolur!!

kızlar benim de aralık sonu başlıycak ama uzun protokol sizinle aynı heyecanları yaşıyorum .buradakilerin ve tüm bebek isteyenlerin kucakları dolar. kızlar haydi destek olalım birbirimize hepberaber alalım kucağımıza bebelerimizi minnoşlarımızı biz iki kere aşılama denedik ama olmadı zaten pekte şans yoktu
kızlar ben tüp bebek öncei yaptıklarımızıda yazılım diyorum mesala ben başlayayım:
1)incir yemeye başladım 5 gündür kızlar kuranda geçiyo yiyin yiyin..
2)eşim çakşırlr bi karışım içiyo ama çok kötü kokoyor
3)çörekotupolen karşımı yiyorum
4)eşimede sperm kalitesini arttırmak için ilaç aldık destek olarak doktorum tavsiye etmişti ama reçeteli değil .....işte bunlar yumurta ve sperm kalitesini arttırmak için yaptıklarım bide tüp bebek öncesi bitki sularndan bir kür var onu yapıcam

sperm için keçiboynuzu kürü iyi geliyor, bayanlar içinde incir kürü iyi şanslar

X