Bebek Beslenmesi Mama da kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Miy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
464
0
Arkadaslar,
Geceleri uykusuz kaldigim icin ve butun gece emzirdigim icin sabahlari cok az sutum oluyor ve bebegim doymuyor sanirim.mama kullananlariniz varsa,ne kadar ne zamanlarda veriyorsunuz.neyle veriyorsunuz.kasiklami biberonla mi.hangi markayi kullaniyorsunuz,bu konuda doktorlarinizin tavsiyesi ne oldu.... Buyuk oglumda hic boyle bir sorunum olmamisti.Biberon ve mamaya alisip emmeyi birakmasindan korkuyorum.
bol sutlu gazsiz gunler ....

Sütünüzün az olduğunu nerden anlıyorsunuz?

emiyor emiyor bir sure sonra basiyor yaygarayi,bende sıkıp bakıyorum bisey cikmiyor ve gogsum yumusamis oluyor ve hicbir siskinlik olmuyor,iyice emin olmak icin pompaylada kontrol ettim birkac kere hic sut cikmadi.
normalde gun icinde gogsumden akiyor sut...

miycim benim de sütüm az oluyodu dedğin gibi sık emince bişey kalmıyo humananın çayı çok ii geldi üzerinde günde 3-4 fincan diyo ben 1 çay bardaı içiyorum maşşallah akıyo mamadan önce ou dene istersen bi de gün içinde uyumaya çalış uyuyunca süt çk artıyo

canım bende öyle sanıyordum ama istersen bi doktora götür çocuk doktoru kuzenim var onla görüştüm bu konuyu bebek emdikten sonra yaygara koparıyorsa reflü olabilir dedi 30 derecelik bir açıyla emzir ve emdikten sonrada bu şekilde yatır dedi ve zinco damla verdi bitkisel bişey, denedik baya faydası oldu

canım eğer açsa neden mama takvıyesı yapmayacaksınkı uykusuz kalınca sut gelmıyor benımde aynı sorunum olmuştu az gelıodu dr u aradım iştahlı bebeğin var dedı 1 yada 2 kere ver bişey olmaz dedı ben oyle yapıyorum gunde 2 kere mama verıyorum mılupa aptamıl kullanıyorum doğduğundan berı bu boyle memeyıde bırakmadı çunku mamayı sureklı değil 1 yadda 2 kez verıyorum aç kalması dahamı ıyı hayatta kıyamam nıce bebekler var sadece mamayla doyan ve buyuyen mıllet sadece mama kullanıyor ne oluyor o bebişlerde buyuyor anne sutun varsa tabıkı en sağlıklısı ama baktınkı sut yok çocuğu aç bırakamayız mamanın nasıl kullanılacağıda yazıyor ustunde çok basıt hemen kanamış suyla hazırlıyorsun bu araa sut iç akşam yatmadan once gece bır bakmışsın hemen sutun olmuş çok faydalı hemen oluyor onuda sütün için dene

canım eğer açsa neden mama takvıyesı yapmayacaksınkı uykusuz kalınca sut gelmıyor benımde aynı sorunum olmuştu az gelıodu dr u aradım iştahlı bebeğin var dedı 1 yada 2 kere ver bişey olmaz dedı ben oyle yapıyorum gunde 2 kere mama verıyorum mılupa aptamıl kullanıyorum doğduğundan berı bu boyle memeyıde bırakmadı çunku mamayı sureklı değil 1 yadda 2 kez verıyorum aç kalması dahamı ıyı hayatta kıyamam nıce bebekler var sadece mamayla doyan ve buyuyen mıllet sadece mama kullanıyor ne oluyor o bebişlerde buyuyor anne sutun varsa tabıkı en sağlıklısı ama baktınkı sut yok çocuğu aç bırakamayız mamanın nasıl kullanılacağıda yazıyor ustunde çok basıt hemen kanamış suyla hazırlıyorsun bu araa sut iç akşam yatmadan once gece bır bakmışsın hemen sutun olmuş çok faydalı hemen oluyor onuda sütün için dene

süt gaz yapar diyolar ama, bi de bebiş gaz sancısı çekmesin, humana çayı gerçekten işe yarıyo mu, bugün annem geliyo gelirken alıver diye sipariş verdim, 2-3 gecedir ben de mama takviyesi yapıyorum, sanki göüslerim boşmuş gibi geliyo, eğer sütü çoğaltıyosa hiç durma içerim ben ondan, tam emiyo uyuyup kalıyo yarım saat sonra uyanıyo ağlamaya başlıyo, yeniden emziriyorum yine uyuyup kalıyo yine uyanıyo, böyle böyle yarımşar saatlik periyodlarla emiyoruz, böyle olunca ben de doymadığını düşündüm, mamayı verince 3 saat rahat uyuyo, o çaydan ben de kullanayım bakalım, inşallah bu sorunu da atlatırız kızlar, anne olmak erçekten zormuş hüffffffffmirmirmirmir

kızlar kendi başınıza mamaya başlamayın derim.göğüsler herzaman sert ve süt dolu olmuyor ancak çocuk çekince geliyor.ben temmuz annesiyim biberona alıştırdım şimdi göğsümü pek almak istemiyor zorla veriyorum.kilosuna bakın eğer yeterli değilse o zaman mama verin.mamaya heveslenmeyin ben verdim pişman oldum anne sütü gibisi yok.bi damlası bile altın değerinde.

benimde sütüm yok doktoruma söyledim sütüm yok diye sakın başlama mama ya dedi bol bol su iç dedi.bende deniyorum

göğüslerinin dolgunluğuyla ılgisi yok ki ...
butun gece emzırdın dıye sutun olmayacak dıye bırsey yok aksıne cok emzırdiğin için cok sutun olur.
bebeklerın doyup doymadığını sadece aylık kılo alımından anlayabılırız.
dktorunuzda bunu sıze soyler zaten sutun yetmıyor mama takvıyesı yap der.kendı kafanızdan neden başlıyorsunuz mamaya fılan başlamayın bence
sutunuz ozaman kesilir işte.ne kadar emerse emsın kardır size.
hemen mamada cozum bulmak yerıne sütünüzü arttırmak için doğru beslenip,yeterli su,çay meyve suyu tuketirsenız cok daha ıyı olur bence.

yaa hepsını denıyorum ama kafamı kurcalayan su. madem kı sutum yetıo. mama verınce 2-3 saat uyuyan bebem neden emzırdıgımde her yarım saatte bır uyanıp yenıden emmek ıstıyo. karnı doyan altı temız olan bebe neden sureklı emmek ıstesın kı. pompayla sutumu sagmaya calısıorum sut cıkmıo. bu bebegımın doymadıgını goztermıomu. zaten yarın saglık ocagına ve hasrtaneye gıdcem. her ıkı yere de sorcam. anneme de humana sıparıs ettım zaten. bırazdan getırcek. ınsallah onun faydası olur. yoksa ben de mama vermek ıstemıyorum. mıs gıbı kendı sutum varken neden mama vermek ısteyeyım kı. bu arada hastanelerde bebeklerımızın duyup duymadıgı olculuomus. bı cıhaz varmıs. onunla olcuolarmıs. yarın onun ıcın hastaneye gıdıcem. sız yaptırdınızmı bole bısıy

göğüslerinin dolgunluğuyla ılgisi yok ki ...
butun gece emzırdın dıye sutun olmayacak dıye bırsey yok aksıne cok emzırdiğin için cok sutun olur.
bebeklerın doyup doymadığını sadece aylık kılo alımından anlayabılırız.
dktorunuzda bunu sıze soyler zaten sutun yetmıyor mama takvıyesı yap der.kendı kafanızdan neden başlıyorsunuz mamaya fılan başlamayın bence
sutunuz ozaman kesilir işte.ne kadar emerse emsın kardır size.
hemen mamada cozum bulmak yerıne sütünüzü arttırmak için doğru beslenip,yeterli su,çay meyve suyu tuketirsenız cok daha ıyı olur bence.

kesinlikle katılıyorum sana arkadaşım..doyup doymadığını kaka yapımındanda anlayabilirsiniz gerçi 40 içinde çok kaka yapıyolarmış sonra azalıyomuş ama,internetten okuduğum kadarıyla günde 2 kez kaka yapıyosa bebek doyuyodur diye yazıyodu..evham yapmayın emzirdikçe gelir süt bazen benimde geceleri boş boş geliyo göğsüm ama emerken hiç ses çıkmıyo demekki yetiyo.emzirmedikçe azalır sonrada iyice kesilir annem hep söylüyoda inanmıyodum var bi bildikleri heraldee hak veriyom artıkyerimseniben

kesinlikle katılıyorum sana arkadaşım..doyup doymadığını kaka yapımındanda anlayabilirsiniz gerçi 40 içinde çok kaka yapıyolarmış sonra azalıyomuş ama,internetten okuduğum kadarıyla günde 2 kez kaka yapıyosa bebek doyuyodur diye yazıyodu..evham yapmayın emzirdikçe gelir süt bazen benimde geceleri boş boş geliyo göğsüm ama emerken hiç ses çıkmıyo demekki yetiyo.emzirmedikçe azalır sonrada iyice kesilir annem hep söylüyoda inanmıyodum var bi bildikleri heraldee hak veriyom artıkyerimseniben

mama vermiycem o zaman bi süre, süt getirici çaydan da iççem, inşallah bi çözüm buluruz bu işe, kakası normel, aman ne bilim yaa kafam allak bullak oldu, doğumsonrası deprasyona girdim ben :çok üzgünüm: bu arada bebişin ne güzel bakıyo gı, böcük böcük , allah nazarlardan saklasın, sizlere bağışlasın:nazar:

ben de kızım doymuyor diye üzülüyorum ama mamya da başlamk istemiyorum emzirebildiği kadar emzireceğim inşallah kilo alımız da az bir ayda 600 gram aldı biraz az ama yeterli yine de ben de humana içiyorum bol bol su içiyorum süt yapıcı şeyler yemeye çalışıyorum sürekl pes etmeye niyetim yok

benimde durum aynı üzülüyorum mama takviyesi yapmak durumunda kalıyorum haftaya sağlık ocağına gitcez ozaman kilo alımı yeterli derse mamayı azaltcam ama ağlıyo garibim biraz emiyo sonra ses çıkmıyo emerken sıkıyom süt çıkmıyo moralim bozuluyo

selam kizlar bende ayni durumdaydim senağlamahastanede basladi bizim aclik maceramiz 3 gün hic uyumadi kizim:1no2: megerse acmis eve gelince esim kosa kosa mama alip geldi bu 3 gün sürdü ama nasil üzülüyorum cünkü kizimi kendi sütümle beslemek istiyordumcokacimcoook
ardindan 1 hafta sonra allah razi olsun amcamin kizi geldi:eek: ben burda yalnizim ailem türkiyede oldugu icin bana okadar güzel baktiki geldiginin 2.ci günü biz mamayi biraktik kendi sütümle beslemeye basladim hihoyyyt
1 sabah kalkinca kahvaltidan önce sicak sicak bir kase corba emzirme cayi aldik günde 2 defa onu demleyip iciyorum :kahve:
3 bol bol su iciyorum ve tabiki stres yok:dance: ben cok kafaya takiyordum sütüm yok diye simdi cok sükür sadece kendi sütüm yetiyor kizima ikmizde cok mutluyuz:hooray: bence hemen mamaya baslamayin derim tabi bebeginiz ac kalicak hali yok tabiki süt yoksa mecburen mama verilir sadece söylemek istedim:teytey:
kendinize ve bebislerinize iyi bakin:1hug:

kızlar selam ben ağustos annesiyim
benim 3.cü çocuğum 11 ve 8 yaşlarında bi oğlum bi kızım daha var ilk zamanlarda böle şeyler normaldir bekleyin sabredin sütünüz artacaktır emdikçe çoğalan bişey bu unutmayın sütüm az derseniz sütünüz azalır pskolojik yani meyve suyu için bol bol
haaa uutmadan bişey daha
yediklerimiz bebeğe gaz yapar diye bişey yok bakın havanım barsaktan emilip de süte geçmesi çok saçma anne sütü bi mucize değilmi eşi benzeri olmayan hiç korkmadan her şeyi yiyin bu bir süreç geçiyo kendiliğinden
kendinize bebişlerinize ii bakn

katulıyorum kışgüneşi bende hıc o gaz yapar bu yapmaz deyıp ayrım yapmıyorum herseyı yıyıp ıcmeye calışıyorum.acı hariç..

yağmur ankara keşke bu ay mama vermeden sadece kendı sütünü verseydin oyle sorsaydın doktora yeterlı kılo almışmı dıye.sımdı sorsanda sutunun yetıp yetmedığını anlamayacaksın mama verdiğin için..

yapmayın arkadaşlar.mama vermemek için direnin.benim oğlum ağustostos doğumlu ilk ay içerisinde bende sizinle aynı şeyleri yaşadım hatta kendimi suçladım ama emzirmeye devam ettim inatla.şimdi sütümü durduramıyorum artık.bana humananın çayı ile kayısı nektarı iyi gelmişti bide günde 3 litre su içtim yaklaşık bir haftada sütümde gözle görülür bir artış oldu.sizde emzirmeye devam edin anne sütü gibisi yok.hepinize bol sütlü günler.

nasıl olsa bir kaç ay sonra herşey yiycekler ama anne sütü nü bidaha bulamazlar

X