Nasıl yapabilirim?

Nadas

Guru
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
2.925
55
38
merhaba kızlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var.ocaktan beri biryerde çalışıyorm ilk girdiğimde bana bu bir ayın deneme süresi olduğunu daha sonra maaşın değişiceğini söylediler,hemen hemen 1 sene oldu maaşla ilgili hiç bir değişiklik yok ben şimdiye kadar
sesimi çıkarmadım tecrübesizim eksiklerim vardır muhakak diye,idare ettim.bu aydan sonra zam isticem ama inanın ki nasıl söylenir nasıl yapılır bu para mevzularına hiç aklım ermiyor,yardım edin lütfen nasıl söyleyebilirim bunu?CADIARZUCADIARZU:bbo:

1 yılını doldurmadan sesini çıkarma aynı durum bizim başımızda da var çünkü biz şu an bekliyoruz çünkü aralık ayına doğru toplantı yapılır ve ve yeni maaş düzenlenmesi konuşulur ondan sonra eline geçen paraya bakarsın sonra kararını verirsin şunu da düşün kıdem tazminatı süresi 1 yıldan başlıyor benim arkadaşımın patronları her yıl 11 aylık sigortayı yatırır son ay işten çıktı diye gösterilir sonra tekrar alınır muhasebeciye sorunca kıdem tazminatını yatırmamak için böyle yapıyolar demiş o yüzden bekle 1 yılın dolsun zaten şurda ne kaldı ki

canım öncelikle şunu söyliyeyim aynı sorun bendede vardı bende geçen sene 22ekimde işe girmiştim bi ücrette başla daha sonra senin durumuna göre değişiecek dediler neyse ben bekledim 6.ay oldu hala değişiklik yok yine bişey demedim sigorta desen zaten yoktu bekledim 1 sene oldu neymiş benim müşterilere karşı sessiz kalıyormuşum falan filan.. bende bekledim bakalım ne olacak diye olmadı değişen birşey çıkmak istediğimi söyledim ve çıktım inanki 1 senem boşa gitti beyaz eşya mağazasında çalışıyordum inanki aldığım maaşı duysan gülersin o maaşa çalışılırmıydı diye ama burda iş yok mecburdum çalışmaya çıktım şuan çok rahatım.. eğer değişme olmazsa canım çık adamın işine geliyor bence düşünmesi lazım ...ihtiyaç olmasa kim çalışırkii...

ssk lımı çalışıyorsunuz..

evet ssk li çalışıyorum ama sürekli girdi çıktı yapıyorlar bu nasıl iş anlamadım ilk zamnlar sesımı cıkarmadım dedıgım gıbı tecrübesizim sabredeyim iş öğreneyim diye,internetden baktıgım zaman sıgortalı hızmet dokumune sürekli işe giriş çıkış tarhleri farklı görünüyor farklı yerlerde şantiyelerimiz var sigorta işlemlerini o şantiyeler altında yürütmüşler ordan oraya naklederkende arada 2,3 gün kaynamış heray bu da benim için bir dezavantaj biliyorum off kızlar ya:1no2::1shok::eek:klava:

1 yılını doldurmadan sesini çıkarma aynı durum bizim başımızda da var çünkü biz şu an bekliyoruz çünkü aralık ayına doğru toplantı yapılır ve ve yeni maaş düzenlenmesi konuşulur ondan sonra eline geçen paraya bakarsın sonra kararını verirsin şunu da düşün kıdem tazminatı süresi 1 yıldan başlıyor benim arkadaşımın patronları her yıl 11 aylık sigortayı yatırır son ay işten çıktı diye gösterilir sonra tekrar alınır muhasebeciye sorunca kıdem tazminatını yatırmamak için böyle yapıyolar demiş o yüzden bekle 1 yılın dolsun zaten şurda ne kaldı ki

ii de canım ben sigortada bir yıldır orda çalışıyor görünmüyorum kii:bbo:

canım ya haklısın ınsan emegının karşılıgını almak ıster...
artık uygun bır dılle dıyeceksın...şunuda soyleyım..herkesın işten çıkarıldıgı yada atıldıgı bır zamandayız...
allah yardımcın olsun...

inan hiç anlamam böyle şeyleri...
keşke kurumsal bir yerde, güvenilir bir yerde iş bulabilsen de böyle şeylere gerek kalmasa

canım 1 senen dolduğu zaman zorunlu olarak zam yapmaları gerekiyor..ama deneme sürenden sonra zam yaparız diyip yapmamışlarsa bu onların ayıbı..bunda çekinecek bi şey yok..müsait bi anı kolla çık patronunun karşısına zam istediğini ilet...

X