Kekler - Pastalar Cikolatali Kek (resimli)

ilayda26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
922
3
Yumurta ve şekeri birkaç dakika mikserle çırpın. Süt ve sıvıyağ ekleyip karıştırın. Un, kabartma tozu ve kakaoyu ekleyip, pürüzsüz bir karışım olana kadar çırpın. Yağlanmış kalıba döküp, 170 derecede ısıtılmış fırına koyun. Yaklaşık 35-40 dakika pişirin.

Bitter çikolatayı küçük parçalara kırıp, bir cezveye koyun. Üzerine 1-2 yemek kaşığı süt ekleyip, cezveyi kaynar su dolu bir kabın içine oturtarak çikolatayı eritin. Fırından çıkardığınız kek sıcakken üzerine bardakta kalan soğuk sütü kaşık kaşık dökerek yedirin. Kek ılındıktan sonra erittiğiniz çikolatayla üzerini kaplayın. İsterseniz, kek iyice soğuduktan sonra, krem şanti ile süslemeler yapabilirsiniz

cikolatal3f3fkekmc9.jpg
[/URL][/IMG]

kızlar bende yapıyorum akşam misafirlerim gelcek umarım onlarda beğenirler. çok lezzetli görünüyor

dün yaptım çok güzel bi tarif canım..kek çok güzel kabarıyor.valla yiyen bayıldıı..fazladan vanilya ve ceviz içi koydum..sgl tarifin için

ellerine sağlık müthişşşş
en kısa zamanda bende yapacam foto eklerim
aslında burda farlı şeyler üretme yeteneği çok önemli
bu aslında hepimizin bildiği yaptığı normal kek
arkadaşımız bu keke kattığı birkaç değişik malzemelerle çok çok güzel bir görüntü ortaya çıkmış

muthış bır tarıfte ben verım 5 yumurta 4 fıncan un 3 fıncan seker kabartma tozu vanılya yumurtayla seker 10 dakıka mıkserde cırpılır yogurt kıvamına gelınce dıgerlerı atılır deneyın vazgecemıyeceksınız

X