NT sonucuna göre ikili test

bozon_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2008
557
0
arkadaşlar bugün ultrasona baktırdık. SAT'a göre 11+2 günlük olması gerekir. CRL:50mm çıktı , NT: 1,5mm, gebelik haftası:11+6 çıktı. yarın doktor kan testine de bakalım dedi.
sizce NT'nin 1,5 çıkması normal mi?

arkadaşlar bugün ultrasona baktırdık. SAT'a göre 11+2 günlük olması gerekir. CRL:50mm çıktı , NT: 1,5mm, gebelik haftası:11+6 çıktı. yarın doktor kan testine de bakalım dedi.
sizce NT'nin 1,5 çıkması normal mi?[/QU

normal bildiğim kadarıyla 3mm ve üzeri olursa o zaman 3 lü teste gerek duyuluyo

bu konu hakkında pek bilgim yok cnm ben daha yaptırmadım,ama bir sorun olsaydı,dr.un mutlaka söylerdi,endişelenme cnm,bebşinin gelişimi 4 gün ilerde,iyi bişey,umarım herhangi bir sorun yoktur,içini ferah tut.

benim doktorum o kadar rahat ki. Sürekli herşey yolunda diyor. yolunda olan şeyleride söylese benim için iyi olacak. bişey soruyom sen sakin ol keyfini çıkarmaya bak bu durumun diyor. Acaba Prof''a gitmekte hata mı yaptım diyorum.bugün kan verdim bakalım haftaya salı alacağım. Galiba bu kan testine göre belli olacak.

cnm prof olması daha iyi ,dr.unun ne kadar çok hastası varsa,o kadra çok değişik hastayla ve hastalıkla tanışmıştır,böylece tanı koyması daha kolay olur ve kendinden emin olur,endişelenme birşey olsaydı söylerdi,canım,bebişini strese sokma.

beyaz16 saol canım! umarım senin dediğn gibidir. değiştirmekte istemiyorum. kan sonucunu gösterdikten sonra bir ay sonra tekrar gideceğim.

canım sonuç iyi gayet..
benimki de 1.5 du.kan testinde iyi çıkar inşallah:Saruboceq:

Benim 1,8'di... Normal dedi doktorum. Ama asıl kan testi sonuçlarına göre bir bilgisayar programları var. Yaş, kan testi sonuçları, ense kalınlığı gibi bilgileri girip risk değerlendirmesi yapıyolar. Ama iyidir sonuçların merak etme sen...

benim doktorum o kadar rahat ki. Sürekli herşey yolunda diyor. yolunda olan şeyleride söylese benim için iyi olacak. bişey soruyom sen sakin ol keyfini çıkarmaya bak bu durumun diyor. Acaba Prof''a gitmekte hata mı yaptım diyorum.bugün kan verdim bakalım haftaya salı alacağım. Galiba bu kan testine göre belli olacak.

sevgili bozon eğer doktorun herşey yolunda rahat ol diyosa öyledir,ne güzel işte ben 3 tane doktor değiştirdim bu testler yüzünden sürekli bi sorun varmış gibi davrandılar,çok kötü günler yaşadık eşimle nerdeyse amniosentez yaptırıcaktık ama istemedim minnoşumun ii olduna hep inandım ve öylede maşallah,dr.lar para için yaptırıyolar bu testleri..benim hiç güvenim kalmadığı için dr.lara

X