kızım emmeyi bırakmak üzere diyen anneler

C

ceren_78

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ceren_78
Arkadaşlar kızım biberona alışmak zorunda kaldı.Çünkü sütüm yetmiyor.Emerken savaşıyor resmen.Sinirleniyor,kan ter içinde kalıyor...Bende kıyamıyorum biberonla besliyorum.Sütümün çoğalması için ne yapmam lazımm?Çok üzgünüm çoook

• Konu Sahibi ceren_78
süt arttırmakla ilgili bir çok konu açılmıştı bol sıvı tüketimi... sütün artacak diye bol kalorili tatlılara falan yönelme sonra kiloları veremiyosun..

ama en başta bebeğin biberonla içmeye ve mamanın tadına alışırsa sütün artsada emmeyi bırakabilir. emerken sinirlenmesi gazdn da a olabilir doktordan habersiz mamaya başlama bence...

• Konu Sahibi ceren_78
merhabalar canım, benimde sütüm :1shok: az lduğu için bebeğim beni emerken çok zorlanıyordu doktora gittim ve acilen ek olarak mamaya başlamamız gerektiğini söyledi kaşıkla verme fikrime ise kesinlikle karşı çıktı hatta ve hatta gitti biberona mamayı kendisi hazırladı ve verdi bebeğimin ağzına, bir süre bebeğim hem beni hemde biberonu almasına rağmen daha sonraları beni itmeye başladı çünkü biberon kadar hızlı gelmiyor göğüsten, o da bunu anlayınca benden vazgeçti eee haliyle beni emmeye emmeye sütüm tamamen gitti, şimdi maalesef ki doktor kontrolünde ama sadece mama ile besliyorum 3. aydan sonra ise ek gıdalara başlayacağım inşallah benim yaşadığımı yaşamazsın canım ama en istediğim şeyi emzirmeyi ben :1no2: başaramadım, sana ise bol şanslar..........:Saruboceq:

• Konu Sahibi ceren_78
bende aynı sorunu yasıyorum ustelık benım sutumde var ama sıpam almıyo uyurken alıyo bende sagıyorum

naz bıse sagmayı dene belkı gelır

• Konu Sahibi ceren_78
bende elektrikli pompayla sağıyorum, kızım bir göğsümü alamıyor, sinirleniyor.
Sütümün çoğalması için çok uğraştım, bulgur yedim bol soğanlı, vitamalt içtim, hala arada azalınca mesela geçen gün azaldı, vitamalt içtim, steel tee içtim kendine geldi.Benim üzülür üzülmez sütüm gidiyor.sağmasaydım eğer çoktan gitmişti sütüm. En azından 6 ay emzirebilsem çok mutlu olucam.
Birde bana fıstıklı helva da iyi geldi.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi ceren_78
bende aynı sorunu yasıyorum ustelık benım sutumde var ama sıpam almıyo uyurken alıyo bende sagıyorum

naz bıse sagmayı dene belkı gelır

denedim canım denemezmiyim ama emmek ile gelen süt sağmak ile gelmiyor emerken bebişlerimiz sütümüzün çoğalmasını sağlıyor ama sağarken aynı şey olmuyor dolayısıyla sağarken yavaş yavaş bitti sütüm şuan ise neredeyse gelmiyor canım....:1no2::1no2::1no2:

• Konu Sahibi ceren_78
sütüm olsa bebişim çok seviyo emmeyii.ama o da biberonu tercih edecek gibi gözüküyorrr..tek istediğim sütümün çoğalması ama olmuyorr:KK43:

• Konu Sahibi ceren_78
yulafli biskuviyi dene istersen..ama bol suda ic kafana fazla takma oda etkiliyo..
ilk aylarda süt bir ara azalir gibi oluyor ama sabredin..biberonla beslenen bebekler annenin gögsünden emsede süt cikaramiyor ve birakiyor..bende cok mücadele ettim ve kazandik..bol sivi konusunda arkadaslara katiliyorum yanliz beslenmeye dikkat edilmesse süt kaliteli olmuyor sütün kaliteside önemli ben hala hamilelikteki gibi beslenmeme dikkate ediyorum ,eti sütü vs..

arkadaşlar bu vitamalt dediğiniz şey neki?ne kadar etkili?stell tea yi içtim ama çokta olmadı yanii

arkadaşlar sütlaç ve yoğurtlu çorbalar sütü artıyor............

benim bebeğimde biberon istiyor yavaş yavaş emmeyi bırakıyor elektrikli pompa almayı düşünüyorum başka çare bulamadım en azından anne sütünü o şekilde alsın inşallah ütün dahada azalmaz

benim bebeğimde biberon istiyor yavaş yavaş emmeyi bırakıyor elektrikli pompa almayı düşünüyorum başka çare bulamadım en azından anne sütünü o şekilde alsın inşallah ütün dahada azalmaz

sakin aklindan bile geçirme derim.sütün varsa sadece emzir.uyurken uyanirken ver o zaman alir.ama elektrikli pompa asla bebişinin yaptiği işi yapamiyor canim.ben ona güvendim ve kizim ne yazikki şu an sadece mama ile besleniyor çünkü sütüm gitti...

Bende sütüm yetmediği için doktor tavsiyesi ile biberonla mama verenlerdenim.Ama ane sütünden asla vazgeçmedim. Almak istemesede ayakta, şarkılar söyleyerek, uyumadan önce, uyandıktan sonra her an vermeye devam ediyorum. Kızım birkaç gün sonra 4 aylık olacak ve bu aralar beni emmekten daha çok keyif alıyor. Bu da emeğimin karşılığını bana gösterdi. En azından 6 aya kadar her koşulda emzirmeye devam edicem.
Ayrıca, annelerin dışarıdan gelen eleştirileri dinlememesini şiddetle öneririm. Özellikle " bu memeyi bırakacak, biberona alışırsa seni emmez, aç bu çocuk.." gibi cümleleri duymamazlıktan gelin ve bebeğiniz için doğrunun ne olduğunu en iyi bilen kişi olarak bildiğinizi yapın. Ben beni emmeyi kesmesin diye mamaların öçlülerini de hep az verdim. Biberonu bittiğinde biraz ağlasada onu başka şeylerle oyalayıp daha sonra anne sütünü içmesini sağladım. Ve muhakkak her biberon öncesi zorlada olsa mutlaka emzirdim. Allah tüm annelere kolaylık versin. Bol sütlü günler:)

offf benimde derdm süt:KK43:
hazır mama veriyodum ama sonra güvenemedim kestim
şimdi pirinç unu veriyorum
onunda besleyici değeri yok dediler
ne versem şaşırdım

hazır mama ver canımm.anne sütü gibi olmasada pirinç unundan çok daha iyidir..bende hem anne sütü hemde hazır mama veriyorum..4 aylık olacak yarın..belki pirinç unuda ek olarak 1 kez veririm gece yatmadan önce mesela...rahat uyusun tok tutsun diye..

X