Saç Kesim Şekilleri laftan anlamayan kuaförler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

mltm87

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
2.327
4
arkadaşlar bu hep benim mi başıma gelir çok merak ediyorum. bugün kuaföre gittim. saçlarımın aralarından aldırmak ve perçem kestirmek için saçlarım çok gür olduğu için katlarını yoğunlaştırmak gerekiyor sürekli. kuaföre gittim. her zamanki kuaförüme ama her zaman saçımı kesen orda yoktu. başkası kesicekti saçımı. kesimi tarif ettim boydan kesinlikle kısalmiyacak sadece perçem ve katlar dedim. saçımda belime kadardı. kuaförde zaten senin saçının boyunu kısaltmaya kıyamam çok güzel uzamış dedi. neyse saçım kesildi eve bi geldim saçım en az 10 cm kısalmış. ben üstüne basa basa dedim boy kesinlikle kısalmıcak diye bunda anlaşılmayan nedir anlamıyorum. niye kendi kafalarına göre kesiyorlar. saç kolay mı uzatılıyor. belimdeydi saçım ve şu an omzumun az bişey altında Çok üzgünüm çoook bu sizinde başınıza geliyormu. ne yapıyosunuz böyle bişey başınıza geldiğinde

Ben kestirmeden önce gösteriyorum bu kadar kesilecek diye ve ekliyorum bundan kısa olursa 5 kuruş vermem birde üzerine kıyamet kopartırım diyorum açık açık, bende yıllardır aynı kuaföre gidiyorum artık alıştılar, bilirler başlarına geleceği. Baştan açıkca söyleyin kesin bir tavır koyun. Söylediğiniz gibi saç kolay uzamıyor, birde şaç demek bayanların en önemli dış görünüş noktası demek insanın fena morali bozuluyor.

yaa çok canımı sıktı benimde saçlarımın kısalması upuzundu yaa belimdeydi saçlarım çokta güzel uzamışlardı kırılmasınlar bişey olmasın diye saç kurutma makinesiyle kurutmuyodum bile sadece köpükle şekil veriyodum başka hiç bi şey yapmıyodum zarar gelmesin diye. başkası kıydı ama gitti saçlarım

bu benimde baya basıma geldi.. ya anlamıyolar kafaları basmıyo yada kendilerini bi sey zannedip havalara girip kafalarına göre takılıyolar.. ama hakkını vermek gereken kuaförlerde var.. ben ıspartada okuyorum.. burada 4 ayrı kuaföre gittim.. 2sinde kadın kesti hep berbattı.. bayada anlatmıstım oysa, madem beceremicek neden itiraf edip baska bir alternatif sunmuyor anlamıyorum.. bitanesi sadece kafasına göre takılıyo.. sen sanki bosluga konusuyosun.. ama son gittigim yerden cok memnun kaldım..adam beni kesime almadan önce siz mi keseceksiniz diye sordum.. evet dedi.. o halde lütfen istegimden baska bişey yapmayın dedim.. adam güldü anladım dedi.. sonra kesti sacımı ve tam istedigim gibi.. yani anlayan anlıyo anlamayanda anlamıyo.. ÖNEMLİ OLAN DOGRU İLETİŞİM KURDUGUNUZ BİR KUAFÖRE GİTMEK VE SÜREKLİ OLMASI.. YOKSA FECİ SONUCLAR ALINIYO..

haklısın canım bende yeni kestirdim saçlarımı geçtiğimiz hafta belime kadar uzundu kısalt biraz dedim ama çok değil omuzlarımın altında olsun dedim cıngar kopartırım eğer kısaltırsan dedim ama sonuç ne yazıkki saçlarım şu an boyun hizasında çok kızdım ama bir yandanda alıştım yıllardır upuzundu zor oluyordu bakımıda hem şimdi daha sağlıklı uzar dedim kökü bende nede olsa dedim alıştırdım kendimi yapcak bişeyim yok.... :KK43:

YAVV ben bişiyi anlamadım hatta cetvel aldım ölçtüm şimdi belindeki saç 10 cm kesilince nasıl omuzlarının biraz altında oluyor

Benim de başıma çok geldi,onun için saçlarımın uçlarından aldırmaya bile gidemiyorum,çünkü hep aynı şeyi yapıyorlarÇok üzgünüm çoook

bu benimde baya basıma geldi.. ya anlamıyolar kafaları basmıyo yada kendilerini bi sey zannedip havalara girip kafalarına göre takılıyolar.. ama hakkını vermek gereken kuaförlerde var.. ben ıspartada okuyorum.. burada 4 ayrı kuaföre gittim.. 2sinde kadın kesti hep berbattı.. bayada anlatmıstım oysa, madem beceremicek neden itiraf edip baska bir alternatif sunmuyor anlamıyorum.. bitanesi sadece kafasına göre takılıyo.. sen sanki bosluga konusuyosun.. ama son gittigim yerden cok memnun kaldım..adam beni kesime almadan önce siz mi keseceksiniz diye sordum.. evet dedi.. o halde lütfen istegimden baska bişey yapmayın dedim.. adam güldü anladım dedi.. sonra kesti sacımı ve tam istedigim gibi.. yani anlayan anlıyo anlamayanda anlamıyo.. ÖNEMLİ OLAN DOGRU İLETİŞİM KURDUGUNUZ BİR KUAFÖRE GİTMEK VE SÜREKLİ OLMASI.. YOKSA FECİ SONUCLAR ALINIYO..

benimde senelerdir hep gittiğim kuaför ama hep bi adam vardı o keserdi bu sefer kadın kesti mahvetti saçımı yaa.. adam hiç boyunu kısaltmadan katları yoğunlaştırırdı. bu komple ne varsa kesti. bide saçım çok gür bi çıtçıtlık saç çıkmıştır heralde. demekki erkek kuaförler anlıyo laftan tabi genellemeyeyimde sorun olmasın

YAVV ben bişiyi anlamadım hatta cetvel aldım ölçtüm şimdi belindeki saç 10 cm kesilince nasıl omuzlarının biraz altında oluyor

cnm annadım anlamamanın sebebini çünkü ben tam açıklayıcı yazmamışım sağol.. benim saçım çok katlı şimdi şöyle tarif edeyim saçlarım ön kısımları omuzlarımda arkadan bakınca u şeklinde indiği için saçımın en uzun olan yerini söyledim orası en az 10 cm gitti en uzun olan yer yine idare eder sırtımda ama geri kalan yerler omzumun altında kaldı. orası ne kadar gitmiş oldu hiç bilmiyom

Eee kesilirken görmedin mi anlamadın mı 10 cm gittiğini..?

Ben sürekli takip ederim kesimde, 2 parmak aldırırım boydan en fazla..

Zaten kuaförümde bu konudaki hassasiyetimi bildiği için asla fazla almaz..

Yapacak birşey yok ama nasıl farketmedin , hemen uyarsaydın keşke..

katları kestirdiğim için ben öncelikle katları kısaltıyo sandim kesti aralardan aldı bide aynayla gösterirler yaa hiç dikkat etmem ozaman eve gelince dikkatle incelerim bide saçım dalgalı orda düz fön çekince bişey anlamadım eve gelince farkettim bide yıkayınca düzlük gidince dalgalı olunca daha da kısa göründü şimdi

katları kestirdiğim için ben öncelikle katları kısaltıyo sandim kesti aralardan aldı bide aynayla gösterirler yaa hiç dikkat etmem ozaman eve gelince dikkatle incelerim bide saçım dalgalı orda düz fön çekince bişey anlamadım eve gelince farkettim bide yıkayınca düzlük gidince dalgalı olunca daha da kısa göründü şimdi

Haklısın eve gelip yıkanınca en 1-2 parmak da öyle kısalıyor saç çünkü onların makineleri sadece kurutsalar bile fönlü gibi yapıyor saçı dolayısıyla daha uzun görünüyor.Eve gelip yıkanınca şapka düştü kel göründü oluyor hihoyyyt

benim de saçlarım bakır renk, dip boyası için kuaföre gitmiştim.
katalogda bakır rengini gösterdim tamam dedi. saçımı bi boyadı sonuç saçım KOYU KAHVE...:1shok:
düzelticem aralara bakır atcam dedi saçın yanmicak dedi sonra bi baktım üzerine sarı röfle yapmış. :1shok:
iğrenç de bi renk afedersiniz çingene sarısı.
evde ağlaya ağlaya saçımı koyu bi renge boyadım. saçımı da yakmış. 15 cm falan kesmek zorunda kaldım.
bi de 150 milyon hesap çıkardı yarısını verip çıktım.:kızgın::kızgın::kızgın:

katalogda bakır rengini gösterdim tamam dedi. saçımı bi boyadı sonuç saçım KOYU KAHVE...:1shok:
düzelticem aralara bakır atcam dedi saçın yanmicak dedi sonra bi baktım üzerine sarı röfle yapmış. :1shok:
evde ağlaya ağlaya saçımı koyu bi renge boyadım. saçımı da yakmış. 15 cm falan kesmek zorunda kaldım.

ayy inanamıyorum yaa seninkini duyunca ben şükrettim halime. yaa böyle kafalarına göre davranma hakkını nası buluyolar kendilerinde onu bi annayabilsem??:eek:klava::eek:klava:çok geçmiş olsun valla cnm

ay bide paramı verdiniz ben olsam kafasını kırardım onun....

ya bendede boya sorunu olmustu.. aksam gece kaldım işte gündüz sıra cok olunca. bide süpriz yapacaktım sevgilime ilk boyamdıda.. dedim bu sacı sarı yap diye.. adam tamm dedi.. önce bi renge boyadı sacımı.. kuaför salonunun ısıklarınndan güzel bi zemin rengi gibi göründü üzerinede sarı röfle gecti.. ya acayip begendim bide fönü masası derken sac cillop gibi... neyse eve gittim gün aydınlandı benim sacı kızıla boyamıs koyu kızıl üzerinede atmıs bal köpügü gibi bi sarı... sac yıkanınca kuruyunca bide tüm fönün havasıda gitti.. berbat çtesi bişey oldu.. koyu kızılın üzerine atılırmı röfle bilmiyorum bide kalın kalın atmıs seyrek ve kalın ama ben ilk kez gördüm böyle sacma bişey.. bide ii bir yer diye gidip 100 ytl vermiştim.. aptallık bende.... o sacı düzeltmek için neler yaptım neler anlatamam...

ben de aynı konudan sikayetciyim
acaba butun kuaforlere egitim verenler tembih mi ediyorlar sakin musterinin istedigini yapmayin diye

sac kestiremiyordum ya bunlar yuzunden, uclarindan az al diyorsun, beldeki sac omuz hizasina geliyor
kat yap diyorsun kisalta kisalta uzun saci kisa sac yapiyor, ne bu deyince de ama kesmezsek dengesiz olurdu diyo bi de onu kisa arkasi uzun olurmus vs vs bisuru bahane

en sonunda bi kuafor buldum 3 yildir ayni yere gidiyorum, kesinlikle ben yap demeden bisey yapmaz, su kadar al derim tam o kadar alir 10 kere de sorar

ama kisa sac kesiminde berbat hic guzel kesemiyo...sadece uclarindan aldirmak ve boya icin iyi

Kardeşim 4-5 sene önce kızl saçlarını üzerine kırmız balyaj istedi kuaförden eve geldi nasıl omuş dedi ne olmuş ki dedim :-)) saçın üzerine yaptığı balyaj saçla aynı renk neredeyse , işyerinde de sormuş saçım nasıl oldu diye herkez ne yaptırdın ki demiş :)) sinirden çıldırdı kuaföre gitti bu saçlara adam gibi balyaj yap dedi 5 kuruşda vermem dedi lütfen yaptılar 5-6 tane balyaj koydular kafasına. Bir de o günün parası 90 milyon vermişti. Ne cesaret yani ben olsam eyvah müşteri kıyamet koparıcak rezil olucam diye ödüm patlar :KK43:

üüldüm canım evet maalesef oluyor böle şeyler..en basiti on kere tekrarlıyorum keserken..

böyle şeyler benim de başıma geliyor ya, kavga da çıkaramam ben, kedi gibi yüzümü döküp çıkıyorum :)
yani sanki hepsi moda ikonu :KK70: dediğimizi yapmayıp ta mutsuz edince zevk alıyolar galiba...
en çok başıma şu geldi, ben diyorum ki, 'saçım çok kabarıyor ve elektrikleniyor, lüften yatıştırıcı bir kesim yapın. kat vermeye gerek yok çünki hacimli durmasını istemiyorum, gerek yok' diyorum.
'tamam apla' diyor,

sonra ta taaam, saçta 100 kat var! 'neden yaptın' diyorum. 'böyle daha güzel olacak' diyor...

ve ben o an deliriyorum içimden...'size fikrinizi sordum mu ben?' diyebiliyorum sadece ve bir daha oraya da gitmeyeceğime dair kendime söz veriyorum :)

ama son gittiğim kuaförden çok memnun kaldım...biraz pahalı-lüx sayılır ama artık oraya gideceğim, dilerim zamanla bozullmazlar :)

X