Ankara Fatih Hastanesine giden var mı?

denizcb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2008
143
0
46
Günaydın arkadaşlar,

Ben Ankara Fatih Hastanesine gidiyorum. Sizlerden de giden ve doğumunu orada yapacak olan var mı acaba?Doktorunuz kim?Doktordan ve hastaneden memnun musunuz?
Açıkçası benim hala şikayetlerim var.:uhm: Bu yüzden hala hastane ve doktor araştırıyorum.
CADIARZU

canım ben gitmedim ama gitmeyi düşündüm neden şikayetçidin
bende araştırma yapıyorum doğum fiyatları nerde en uygun bağkurluyum sen hangi kuruma bağlısın tahlillerde muaynede yüzde kaç alıyorlar biliyorsan sen anlat bana hayatım.

canım dr arkadaslarımız var genel cerrahısının devletten emekli edilen yası 55 olan cerrahların ozelde 65 e kadar calısabılıyor ve cerrahısı bu durumda ama dogum için ıyı dıyorlarlar ayla hanım mı a ıle baslaya bı dr dedıler uzman ona ıyı dedıler bayanmıs benımdr um gazı de aydan bılır eger dogumda hoca farkını ödersen ozel hastaneden daha ucuza gelıyor ve hoca bızzat ılgılenıyor ben dıs gebelık gecırıyorum ondan aydan hanıma gıdıyorum egrkı sende ve bebekte bı anarmal bı durum olursa unıverste hastanesı ılk yardımı yapar fatıh ve gazı bu yuzden ıyı arkadasım meklı sandıgı calısanı muayeneye 40 ytl verdıgın tahlıllerı dev tarafından odendıgını söyledı

ben fatih hastanesine gidiyorum ilk günden beri.çok memmunum esra hanım benim doktorum.doktorlar bayan ve hepsi de iyi ben bir şikayet duymadım..40 ytl muayene farkı veriyorsun.tabi güvencen varsa.tahlilleri devlet karşılıyor..doğum ücretleri de normal 1300 sezeryan 1900...doğumada normal olursa o an hastanede bulunan doktor ve ekip yaptırıyor..

selam hanımlar,

2005 yılında Fatih Ünv epidural sezeyan ile doğum yaptım, o zaman daha cahilim ya asistan Dilek Doğan takip etti beni hi endişem de yoktu, doğuma da o girdi, ama hoca Prof Nilgün Hanım da girmiş ben çok anımsamıyorum, neyse, benden hoca farkı almadılar bu bir, ikincisi normal odaları yoktu suit kalmış onunda farkını almadılar, üsetlik hemşireler ve tüm ekip çok ilgliydi. Ama kontroller aşamasında muayene saatlerinin sarkması telefonda saatlerce beklemeler ve devlet hast gibi kalabalık olduğu doğru.

ş,mdi 2. bebeğime hamileyim bu kez yine fatih'e gidiyorum Doç Dr Hasan Kafalı ya, şimdilik iyi ama asistan da olsa ben Dilek Hanım ı daha çok sevmiştim sanırım o mecburu hizmet için ayrılmış bu arada.

emekli san çalışan epidural sez hoca farkı dahil 2700 ödenecekmiş bu arada normal sezeryan 2300. Aslında rakamı çok artmış buldum ama nedense bende güven oluşturan bu hastaneye devam edeceğim belki Nilgün Hoca ya geçebilirim ama kararsızım.

selam hanımlar,

2005 yılında Fatih Ünv epidural sezeyan ile doğum yaptım, o zaman daha cahilim ya asistan Dilek Doğan takip etti beni hi endişem de yoktu, doğuma da o girdi, ama hoca Prof Nilgün Hanım da girmiş ben çok anımsamıyorum, neyse, benden hoca farkı almadılar bu bir, ikincisi normal odaları yoktu suit kalmış onunda farkını almadılar, üsetlik hemşireler ve tüm ekip çok ilgliydi. Ama kontroller aşamasında muayene saatlerinin sarkması telefonda saatlerce beklemeler ve devlet hast gibi kalabalık olduğu doğru.

ş,mdi 2. bebeğime hamileyim bu kez yine fatih'e gidiyorum Doç Dr Hasan Kafalı ya, şimdilik iyi ama asistan da olsa ben Dilek Hanım ı daha çok sevmiştim sanırım o mecburu hizmet için ayrılmış bu arada.

emekli san çalışan epidural sez hoca farkı dahil 2700 ödenecekmiş bu arada normal sezeryan 2300. Aslında rakamı çok artmış buldum ama nedense bende güven oluşturan bu hastaneye devam edeceğim belki Nilgün Hoca ya geçebilirim ama kararsızım.

canım iyi şeyler duymak beni baya sevindirdi
dediğin gibi telde randevu almak ölüm en iyisi dr dan çıkar çıkmaz bir sonraki randevuyu alıp eve gitmek
benim dr umda candan hanım fazla konuşmuyo ama memnunum
en azından bişey kafama takılınca telefon edip sorabiliyorum

yalnız benim doğum fiyatlarından haberim yoktu
cidden uçuk buldum pahalı yaa
önemli olan tabiki bebeklerimizin ve bizim sağlığımız ama

gelişmelerden haberdar et olurmu canım
sevgileropuyorumnanaktan

fiyatlarda doç farkı 500-600 ilave imiş, candan hanım uzmandı sanırım o zaman daha makul oluyor:)

kolay gelsin Allah sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin.

bu arada fatih in bir negatif yanı da ultrason cihazlarının zayıflığı, yani başka hast 12-13. haftalarda bebek ultraonda çok net gözükürken, hatta cinsiyet belli olurken burada 16-17. haftada o netlik oluşuyor, o nedenle ben 2 li test ultrason değerlendirmeleri için eyü ekiciye gidecem

ya arkadaşlar bu söylediğiniz fiyatlar çok uçuk bence yani fatih hastanesi gibi kalabalık bir hastaneye o kadar para vermeye değmez. kuzenim mesada doğum yaptı epidural normal doğum 1700 ödemişler doktoru dışardan gelmişti doktora da 1500 ytl vermişler bende mesada yapmayı düşünüyorum.

normal doğumu sormadım benim sezeryan olacak mecburi diye ama çok daha uygun bir fiyatadır diye düşünüyorum 1700 den, zira genel anestezili sezeryan uzmanla beraber bu fiyata geliyor Fatih' de.

fiyatlarda doç farkı 500-600 ilave imiş, candan hanım uzmandı sanırım o zaman daha makul oluyor:)

kolay gelsin Allah sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin.

bu arada fatih in bir negatif yanı da ultrason cihazlarının zayıflığı, yani başka hast 12-13. haftalarda bebek ultraonda çok net gözükürken, hatta cinsiyet belli olurken burada 16-17. haftada o netlik oluşuyor, o nedenle ben 2 li test ultrason değerlendirmeleri için eyü ekiciye gidecem
canım doç dr candan hanım
bakalım bi gidişata belki bende doğum için farklı hastane çalışmaları yaparım yinede değiştirmek pek istemiyorum ama
amin canım inşallah sağolasın

ikili test derken ense kalınlığı falan ölçümü içinmi eyüp ekiciye gideceksin
onunda fiyatı baya uçuk ama yaa

normal doğumu sormadım benim sezeryan olacak mecburi diye ama çok daha uygun bir fiyatadır diye düşünüyorum 1700 den, zira genel anestezili sezeryan uzmanla beraber bu fiyata geliyor Fatih' de.

öğreneceğim bakalım fiyatları
önemli olan sağlıklı sonuçlar

ama fatih devlet hastanesi gibi falan kalabalık falan değilki
açıkcası bi lokma hekim hastanesine gitseniz bakalım ne diyeceksiniz

şimdi benim kafam karştıkafamçokkarıştı

ha tamam şimdi anladım candan hanımı,

evet eyüp ekici biraz uçuk ama ailede daha 3 y önce olumsuz bir vaka yaşadık ve 16. haftada netleşti, o nedenle Allah korusun hem içim rahatlasın sağlık açısından hem de cinsiyeti filanda erken öğrenmiş oluruz diye tercih ettim. İlk bebeğimde de gitmiştim. Daha bir içim rahat oluyor sanki Eyüp Hocaya gidince ve o alet ile bakılınca. Malum fatihteki ultrasonlar büyütmek bir yana küçülterek gösteriyor.

forumda okudum ünv hast de de hoca için fark veriliyor özel oda farkı filan, burda en azından onlar dahil oluyor, aslında bu 2. hamileliğim ama nedense daha telaşlıyım:KK43:

ha tamam şimdi anladım candan hanımı,

evet eyüp ekici biraz uçuk ama ailede daha 3 y önce olumsuz bir vaka yaşadık ve 16. haftada netleşti, o nedenle Allah korusun hem içim rahatlasın sağlık açısından hem de cinsiyeti filanda erken öğrenmiş oluruz diye tercih ettim. İlk bebeğimde de gitmiştim. Daha bir içim rahat oluyor sanki Eyüp Hocaya gidince ve o alet ile bakılınca. Malum fatihteki ultrasonlar büyütmek bir yana küçülterek gösteriyor.

forumda okudum ünv hast de de hoca için fark veriliyor özel oda farkı filan, burda en azından onlar dahil oluyor, aslında bu 2. hamileliğim ama nedense daha telaşlıyım:KK43:

teşekkür ederim canım
bilgilerin için
daha sonra yine sorarım sana olurmu
sağolasın tekrar
bu arada sen kaç haftalıksın

kızlar ben fatihe gidiyorum nilgün hanıma. hastane kalabalık değil, özellikle doğum bölümü bence sakin bile sayılır. evet aletleri yetersiz . eyüp ekiciye gittim 22. haftamda. ve fatihde tespit edilemeyen bir sorun belirdi. ama tabi bu hocayla alakalı bir durum değil. çünkü gebelikte bir kez tüm organlar geliştiğinde radyoloğa gidilmeli, ve ayrıntılı ultrason yapılarak radyolog tarafından bebeğin tüm organları incelenmeli. ama malesef ikili yada üçlü testler temiz çıkınca bu durum atlanıyor. doktorum testlerin iyi ve bebekte iyi ama gözden kaçan bir durum olmaması adına beni yönlendirdi. ve eyüp ekici sağolsun bebeğimizn ciğerlerinde bir sorun tespit ederek önlem almamızı sağladı. zaten bu sorunu ancak bu alanda uzman olan bir radyolog tespit edebilirdi. sonuçta eyüp beydeki makineler hiçbir kadın doğumcuda yoktur, ve tabiki eyüp beyin bu konudaki deneyimi.

para konusunu düşünmeyin, bir kez yapılıyo ve herşey yolunda olsa da eyüp beye görünün, sonradan pişman olmayın lütfen.

bu arada prof farkı 100 tl nilgün hanım için. sakin birisi ama az konuşuyo, ilk başta sorundu bu benim için ama sonradan alıştım.

önlem alınabilecek ufak bir sorun çıkmış en azından, geçmiş olsun.
ben de 12. haftada gittim eyüp ekici ye zira dediğiniz gibi aletler yetersiz ve sadece 5 dk lık inceleme ile bitiriyorlar 2 li testi.
Çok şükür şimdilik bir şey çıkmadı, fatih te 20-22 arası kendi radyoloji bölümlerine de gönderiyorlardı detaylı ultrason için, sizi oraya da yönlendirdiler mi?
ben detaylıyı fatih te- devam edersem eğer- ve bir de kırkkale de kaynıma (radyoloji asistanı o da) yaptırmayı düşünüyorum.
aslında ben çok cihaz gördüm eyüp beyinkiler artık en son teknoloji değil, ama uzmanlığı su götürmez kesinlikle, ee at sahibine göre kişner değil mi:)

kızlar bugün bende fatihteydim
dediğiniz gibi 5 dak lık inceleme
şimdi merak ettiğim
fatihte ayrıntılı usg nasıl fark ne kadar ödeniyo
ona göre bende hiç uğraşmayım eyüp ekici ye gideyim
sağlıcakla inşallah :Saruboceq:

Herkese selam,

Bu konuyu ben açmıştım,uzun bir aradan sonra yorum yazma hitiyacı hissettim.
Umarım yazdıklarım kimsenin hevesini kırmaz.Çünkü kişiden kişiye değişen etkenlerle ve biraz da şansla yaşadığın şeyler sekilleniyor.
8 ay önce Fatih hastanesinde epidural sezeryan oldum.Doktorum Aylin Ayrımdı.Aylin Hn iyi bir doktordu,(belki de başka bir doktra gidip de kıyaslayamadığım için iyi olduğunu düşündüm)Randevu konusunda hemfikrim.Randevu alacağım her zaman telefonda randevu bölümündeki kişilerin kaba ve ters konuşmalarına maruz kaldım,ve her seferinde sorun yaşadım.Doktor muayenesinden hemen sonra alalım dedik.1 ay sonraki randevuları şimdiden veremiyoruz dediler.Ay sonunda arayın dediler.Ay sonu aradığımda da randevular dolu dediler.Eşim ve ben her seferinde halkla ilişkilere şikayet ettik ama değişen bişey olmadı.Yani ben her ay rutin olarak muayene edilmeliyim ve düşünebiliyo musunuz resmen yırtınıyosunuz randevu almak için.Başka hastane ve doktor bulmayı da göze alamadım,devam ettim.Tahlil sonuçlarını telefonla veririm diyor doktor.Ama doktoru bulabilmek de büyük bir başarı.Her neyse bunlar bir derece. Ama arkadaşlar doktor kadar eğer sezaryen olacaksa anestezi uzmanı da çok önemli.Kimsenin gözünü korkutmak için anlatmıyorum ama bunları sorgulayın lütfen.Anestezi uzmanı kakateri takarken uygun yeri bulamadı omuriliğimde 4-5 tane iğne yeri oldu.Doğumdan sonra aynada baktım.En son uygun yeri buldu ama bu seferde uyuşturamadı ve tamamen uyutuldum,çektiğim acılar yanıma kar kaldı.:eek:klava:Artık acemi miydi,heyecanlandı mı anlamadım.Umarım siz bunları yaşamazsınız arkadaşlar.Benden önce ablam ve arkadaşım da aynı hastanede aynı doktorla ve aynı şekilde doğum yaptılar herşey yolunda gitti.Belki de benim şanssızlığımdır.
Ama ben 2. bebek olursa o hastaneye hayatta gitmem. Hamile arkadaşlarım var.Yüzüncüyıl ve Güvene gidiyorlar çok memnunlar.
Eğer doktorunuz ve hastane hakkında tereddütünüz varsa bence başka doktorlara şans verin.
Hepinizi allah kurtarsın...a.s.

X