Çocuk Hastalıkları alerjik astımlı çocuklar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bende korkuyorum acikcasi zaten gida alerjile mevcit
Su an tedavi goruyormusunuz

Hastaligi yeni ogrendik agustostan beri havadan nem kapiordu en ufak terlemede cigerlerini usutuyordu daha yeni tani konuldu ben de suan hastaligi arastiriyorum nasil bir yol izleyebiliriz diye
Suanda yaptigim teksey hastalik tekrarladigi anda hastaneye gitmek verdigi ilaclar hep.ayni bildigimiz suruplar ve hava verirken kullandiklarimiz.
Onlari kullandigimda da birkac gun iyilesme olsa da yine tekrarliyor ne yapacagimi sasirdim artik

Hastaligi yeni ogrendik agustostan beri havadan nem kapiordu en ufak terlemede cigerlerini usutuyordu daha yeni tani konuldu ben de suan hastaligi arastiriyorum nasil bir yol izleyebiliriz diye
Suanda yaptigim teksey hastalik tekrarladigi anda hastaneye gitmek verdigi ilaclar hep.ayni bildigimiz suruplar ve hava verirken kullandiklarimiz.
Onlari kullandigimda da birkac gun iyilesme olsa da yine tekrarliyor ne yapacagimi sasirdim artik

Cok.zor ve hizli gelisiyor hersey oksurmeye basliyor arkadan hirilti kisil nefes:KK43:
Bizde evde tedAviye basladik insalla guzel neticeler aliriz

Şu an şiddetli alerjik kızım. Astım potensiyeli yüksek ondan korunması lazım. Ben bütün yaşadıklarımızı ve önlemleri burada paylaşıyorum. Belki faydası olur.

alerjik astımlı çocukları olanlar neler yaşıyorsunuz?tecrübelerinizi paylaşırmısınız?:uhm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Alerjik bünyeli çocuk sahibi olmak gerçekten çok zor.Hele de benim kızım gibi yemeyen bir çocuksa...2 aylıktı atopik dermatit teşhisi konmuştu.8 aylıktı bronşit oldu ve çilemiz başladı.Ayda bir bronşit olur,hastanede yatarak iyileşirdik.Ben akşamları sütün içine bal va çiğ bıldırcın yumurtasını koyup içirdim.Yirmi gün yaptım ve çok faydasını gördüm.Bir de doktorumuz singulair kullandırmıştı.Geçen yıl sadece 2 kez bronşit oldu,çok iyiydi.İştahı da gelmişti.Ancak bu yıl anaokuluna başaldı,kabus geri döndü.2haftaya bir öksürük oluyordu,singulair başladık biraz azalmıştı.Ben 3 ocakta doğum yaptım.Doğal olarak bakımına dikkat edemedim.Hastalığı tavan yaptı.2 kez hasta oldu,küçük kızıma bulaştırdı.şu an büyük kızım iğne oluyor,küçük kızım 1 aylık antibiyotik kullanıyor.keçiboynuzu pekmezi veriyorum sabahları,bir de vitamin kullanıyorum. Hep diyorlarki 7 yaşında rahatlar,bronşiti atar üzerinden.Ben de 4 gözle 7 yaşını bekliyorum,tek umudum bu....

benim oğlumada teşhis konuldu malesef. alerjik bronşit. bu yıl kreşe başlamamızla beraber 2 kez bronşit olduk. ikinci kez olunca doktor koruyucu olarak singulair verdi 1 yıl kullanmamız gerekiyormuş. bağışıklığını artıracağını ve bronşitin sıklığını ve şiddetini azaltacağını söyledi. henüz başlamadık. ama dün başka bir sitede okudum. bir anne singulair kullanmaya başlayınca çocugunda müthiş bir huzursuzluk aksilik uykusuzluk olduğunu yazmış. bu şekilde bir durum yaşayan varmı acaba. başlamaya korkuyorum.
keçiboynuzu kürünü başlıcam bende en kısa sürede

7 yaşındaki kızıma 1 yaşında alerjk bronşit tanısı koyuldu zamanla ilerledi ve astıma cevirdi dahaağır tıkanmalar ve sık sık hastalanmaya başladı kızımı 4 ay önce cerrahpaşa ya götürdüm şimdi orda alerji kliniğinde takibe başladılarmüthiş ilgilendiler bir sürü test yapıldı koruyucu tedaviye başladık veee şükürler olsn kısa zamanda büyük ölçüde yol aldık şimdi daha iyiyiz daha bilinçliyiz kesinlikle tavsiye ederim..
[sıze=3][/sıze]

ben astımlıyım ve yeğenim 2 yaşından beri astımlı umarım acil şifa bulursunuz yeğenim ergenliğe geçince astımı iyileşti ben halen tedavi görüyorum size tavsiyem neye alerjisi var onu belirledikten sonra buna odaklı yaşam tarzı oluşturmanız en yaygını toz olduğundan halı, kilim olmamalı hijyeni önemli ölü derilerden de aynı alerji ürer ayrıca aşı tedavisi olduk memnun kaldık bıldırcın yumurtası bi fark ettirmedi bizde bal bağışıklığı kuvvetlendiriyor kansızlık varsa o da tedavi edilmeli bu arada çok artırıyor nefes darlığını ilaçlar düzenli kullanılmalı arada bir başlatılıp bırakılmamalı veee en önemlisi stress olmamalı oyunlarla rahatlatılmalı, tıkansa dahi bağırıp heyecandırmamalısınız soğukkanlılık çok önemli bu zor süreçte kolaylıklar dilerim allah şifa versin hepimize

X