Rahat mı batıyor yoksa özgürlüğün tadı başka mı ?..İşin içinden çıkamadım..

details

pozitif olabilmek..
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008
521
7
arkadaşlar bu kez benim bir derdim war..
işin içinden çıkamadım..
fikir we önerilerinizi bekliyorum..
çok yakın bir kız arkadaşım war.kariyer sahibi,2 yıllık ewli,iyiniyetli,hanımhanımcık.
bugün için tel.açıp ofisime uğramak istedi,memnun oldum sohbet ederiz diye..meğer boşanmak istediği için gelmiş.eşini de tanırım,son derece beyefendi,iyi bir işi olan,ince bir bey.we henüz eşinin boşanmak istediğinden haberdar değil.
iki kişi anlaşamıyorsa,ruhen,beynen,bedenen uyumsuzluklar warsa tabi ki boşanmak çok normal.fakat arkadaşımın ewliliğinde hiç böyle sorunlar olmadığını biliyorum.kendisi de zaten eşinin ideal bir eş olduğunu söylüyor fakat,ewli olmaktan hoşlanmadığını,yalnız yaşamak istediğini,başka ilişkileri zamanla olabileceğini fakat ewliliğin kendine çok uygun olmadığını anlatıyor.aslında eşi baskıcı falan da değildir fakat arkadaşım başka kız yada erkek arkadaşlarıyla tatillere gitmek istediğini,yemeklere çıkmak istediğini,birine bağlı kalmak istemediğini anlatıyor.aslında hiç öyle kötü biri değildir.fikirleri belki biraz uçuk gelecek ama tek gerekçesi ewli olma mantığını sewememiş olması..bir süre ayrı kalmasını,tek başına bir tatil yapmasını,kafasını toplamasını önerdim ama çok kararlı.benden eşi ile konuşmamı istedi.hiçbir maddi talebi yok.hatta eşi ile kırgın ayrılmak falan da istemiyor.
insan yakınlarına çok profesyonelce dawranamıyor.kaldı ki hem benim çok yakın arkadaşım,hem de aile dostumuz,nasıl bir ewliliği olduğunu biliyorum..üzüldüm açıkçası..
rahat battı ya da özgürlük daha tatlı geldi..ben bilemedim.
eşi ile konuşmalı we bitirilmesi için hukuki yardım mı wermeliyim,
yoksa düzeltilmesi çin müdahale mi etmeliyim?
aklıbaşında insanlar we düzeltilecek bir kusuru da yok gerçi ikisinin de..

şimdi sen avukat olduğun için profesyonel yaklaşmalısın önce....ayrıca sana avukat olarak mı geldi, arkadaşıolarak mı geldi bu da çok önemli....eğer bu işi yapmazsan başkasını bulup yapacaktır....çok kararlı yazmışsın.......evet, son zamanlarda anlattığın gibi birini bulmak zor, belki de bir daha asla öyle birini bulamayacak......belki de vazgeçecektir bu fikrinden........sen önce iyice bir arkadaşınla konuş, herşeyi buraya yazdığın gibi açık açık, arkadaş gibi, büroda değil, dışarda bir kahve içerken...ha baktın, gerçekten o boşanınca mutlu olacak, yapacak bir şey kalmıyor, süreci başlatırsın.......belki bu süreç içinde bile vazgeçme olur...eşine de üzüldüm şimdi haberi yok böyle birşeyden......demek ki arkadaşın ya hazır değildi ya da bir ikileme düştü...

bu arada sonra sana bir şey soracağım...sen biraz bu konu üstünde düşün ben de kendimi toplayım, msj atarım

ben bir avukat olsam iki arkadaşımın boşanma davasını almazdım
tabii profesyonelliğe sığmıyor olabilir bu fikrim.
ama içim elvermezdi herhalde.eşiyle de
kendi konuşsun bence.

özgürlük tatlı gelmiş olmalı kararını vermiş bence siz görevinizi yapın yuva yıkmak kolay yapmak zor allah yuvasını aratmasın nedim.

Eşi ile kendisi konuşup bu fikrini söylesin.Evlilikten bekledikleri ile karşılaştıkları farklı demekki.Ama arkadaşının boşanmasını görmekte zor iş.

olabilir,bazı insanlara göre değildir evlilik kurumu... demek ki arkadaşınız özgürlüğüne çok düşkünmüş.. evlilik sorumluluk ve özveri ister.... kuralları vardır... öyle ,bekarlığınızda yaptığınız şeyleri yapamazsınız. sorumluluğu fazladır. canım sıkıldı ,bu gece ,arkadaşlarımla olmak istiyorum yada erkek arkadaşlarımla tatile çıkacağım ,denirse ,o evlilik olmaz.evlilik kurumu arkadaşınıza göre değilmiş demek.. bence, davayı almayın,ve hiç ,karışmayın....eşiyle bırakın kendi konuşsun,bu kararı alıyorsa konuyu eşine, söylemekte ona düşer

borç harç geçim derdi fatura ödeme çoluk çocuk sorunları olsaydı işte ozman evliliğe dört elle sarılırdı
insanın ugrascak bıseylerı olmayınca böle şaçmalıyor bence zorla mı evlenmiş daha önceden nerdeymiş eşine bunu yapmaya ne hakkı var ?:kızgın:

bence rahatlık batıyor..madem evlılık ona gore degılmişte neden evlenmiş......
yazık dugun denen seyde kolaylıkla yapılmıyor......
hem maddı hem manevı kayıp...
yınede arkadas olarak konusurdum ama..avkatlıgı almazdım...
cunkı sonradada arada kalmak ıstemem...hem arkadasımla hem aılesıyle...

rahat batması olarak düşünmeyin. evlilik her insana göre değildir bence. yazılı olmayan kurallara uymak arkadaşınıza zor gelmiş anlaşılan. arkadaşınızın kendini tanımadan evlenmesi hata. eşi adına üzüldüm açıkçası, bunları eşi ile konuşmadan sizinle paylaşmış.
iyice düşünmüş mü acaba? birkaç kez istediği gibi tatile çıktıktan sonra eşini-evliliğini özleyebilir.

ben olsam arkadaş olarak yaklaşırdım, her yönüyle ilgili fikirlerimi sunardım. avukatlığını yapmaz, başka bir arkadaşıma yönlendirirdim. çünkü ailece görüşüyorsunuz, eşleriniz açısından tatsızlık olabilir. boşanma bu; istemeseler de tatsızlık çıkabilir, eşi ayrılmak istemeyebilir...

arkadaşınız eşi ile önce kendisi konuşmalı. karısının bu düşüncelerini başkasından duymak daha zor gelir.

cidden bazen insanlara rahat batıyo yaaa...
suna bak hiç bir derdi yokken hayatında kendine sıkıntı dert arıyo demek arkdşınız
siz tabiki profesyonelsiniz işiniz yapmak durumundasınız
ama yakın tanıdık işin içine girince insan genede düşünüyo tabide
düzeltin araya girin dicem düzeltilecek bişi yok kii
sadece kadının özgürlük arzusu sorun eşi baskıcı olmasa bile o yüzük evlilik cüzdanı demekki ona yük fazlalık geliyo ne deyim Allah akıl fikir versin
zamanımızda herkes gecim derdine düşmüş nelerden yakınırken garip geldi bu durum
Haline şükretmeyi bilmemektir bu kısaca şükürsüzlüktür.

bence kendisi konuşmalı sizin üzerinize neden yıkıyor anlamadım...

peki merak ediyorum ne diyecek eşine:uhm: evlilik bana göre değil mi:uhm: ben sıkıldım :uhm: evlenmeden önce aklı nerdeymiş kendine güvenmiyorsa evlenmeseydi...................

X