Hamileyken Bunlar Yapılmaz mı?

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.930
3.264
slm kızlar bizde 2 aydır gebelik planlıyoruz.bu aralar gebelikle ilgili biçok şey araştırıyorum bunlardan bazıları : bilmiyorum hurafemi ama duyduklarımı sizle paylaşmak istedim,gebeyken saç kestirilmezmiş,diş çektirilmezmiş,saç boyatılmazmış vs.bunun gibi şeyler sizce de dogruluk payı varmıdır?hihoyyyt

evet canım.. diş zaten çektiremezsin çünkü nasıl iğne, sprey vs yaptıracaksın, çok zararlı olduğunu biliyorum, saç boyatmakta çok ama çok sakıncalı diyor doktorum. ama saç kestirmeye gelince bunun hurafe olduğuna inanıyorum ama hurafede olsa insan içine sindirip de kestiremiyor. en azından ben öyleyim. saç kestirmek ömrünü kısaltır derler, bu laf bile hurafe olsa dahi yeter bana...

bende hiç birini yapmadım canım..
saçlarımın dibi bir sürü gelmesine rağmen röfle yaptıramıyorum..
çok kırığım var kestiremiyorum..
diş ile ilgili bir sorunum yok şükür:Saruboceq:

hurafede olsa batıl inançta olsa hamileyken saçlarımı hiç kestirmedim boyada kimyasal olduğu için zararlı

diş çektirilebiliyo dolguda yapılıyo 3 aydan sonra canım,saç boyaları kimyasal olduğu için boyanmıyo saç,saç kestirmeye gelince hurafe olan bu kısım bebğin ömrü kısalırmış allah korusun...............

Saç boyatmak ve diş çektirmenin sakincali olduğu bilimsel.ama saç kestirmek ,gül koklamak nar yemek gibi şeyler hurafe bana göre.2.ayimda kestirmiştim bunlari duyunca bir an çekindim insanin elinde değil ama daha dün gidip saçimi kestirdim kendime geldim allah bizim kesilen bir tutam saçimiza göre mi bebeklerimizin kaderini belirliyor böyle düşününce hurafe olduğunu daha iyi anliyor insan

bende bu yazdıklarının hiç birirni yapmıyorum. rapunzele döndüm.. hala kestirmiyorum.. hurafe falan ama işte ....röflem geldi yaptırmıyorum...dişimdede sorun yok ..dilerimde olaz.. ama dolgu falan yapıldığını biliyorum .. ama bana sorsan onuda yaptırırmıyım diye bilemiyorum..

X