bebeğim kaç aylık yaaaaaaaa???????

zeseze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
845
2
ya arkadaşlar bi fikir verin ya. şimdi bebişler ağustos doğumlu. ( benimki 08.08 doğumlu. buna göre 06.11.2008 de tam 90 günü yani 3 ayı doldurmuş oluyor ve 4. aydan gün alıyor( yoksa almıyor mu? kafam çok karıştı) takvimler 2 ay bilmem kaç hafta diye gösteriyor.
şimdi benim takıldığım mamaların 2 sine 4.aydan itibaren geçilir diyor ve ek gıdalara.
" 4. aydan itibaren" demek 4. aya girişi mi kastediyor yoksa dolduğu günü mü?
ya doktor kontrolüne zaman var daha. bi el atın matematiğim şaştı benim valla kafayı kıracağım.
dediğim gibiyse mama 2 ye geçmem lazımdı dün itibariyle
nooooolur yardımkaydirigubbakcemile:sm_confused:

4 ayını doldurunca bebeğin 4 aylık olmuş oluyor nasıl ki 2009 ağustosunda 1 yaşını doldurmuş olacak ve sen bebeğim 1 yaşında diyeceksin onun gibi işte

ben de sormustum bunu doktoruna cnm..6 ayda ek gıdalara baslanacak yanı 6 ayını doldurduktan sonra dedi..o aya girmesi bisey ifade etmiyormuş :))

canım takvimin 2ay 4 hafta dediğine göre daha 3. ayı doldurmadın mamalarda benim bildiğim 4. doldurduktan sonra değişio şimdi bebeğin 3.ayını dolduracak 1 aydaha aynı mamaya devam edeceksin 4. ay bittikten sonra mamayı değiştireceksin..

evet tam 3 aylık senin bebeğin benimki 01.08.2008 doğumlu benimki 3ay 1 hafta yanı 4ayı tamamlayınca 4 aylık olcaklar sen de mamanı o zaman değiştircen

ya arkadaşlar bi fikir verin ya. şimdi bebişler ağustos doğumlu. ( benimki 08.08 doğumlu. buna göre 06.11.2008 de tam 90 günü yani 3 ayı doldurmuş oluyor ve 4. aydan gün alıyor( yoksa almıyor mu? kafam çok karıştı) takvimler 2 ay bilmem kaç hafta diye gösteriyor.
şimdi benim takıldığım mamaların 2 sine 4.aydan itibaren geçilir diyor ve ek gıdalara.
" 4. aydan itibaren" demek 4. aya girişi mi kastediyor yoksa dolduğu günü mü?
ya doktor kontrolüne zaman var daha. bi el atın matematiğim şaştı benim valla kafayı kıracağım.
dediğim gibiyse mama 2 ye geçmem lazımdı dün itibariyle
nooooolur yardımkaydirigubbakcemile:sm_confused:

senin bebis 3 aylik canim
"4. aydan itibaren" demek 4.aya giris degil degil doldugu gun bence..
ayrica mamanin 2sine gecmek dort yada altinci aya kadar olabiliyo yani kutu uzerinde oyle yaziyor, doktorunada sorabilirsin istersen ama dort ve altinci aya kadar
bence sen bekle dorduncu ayi doldursun gec yinede altinci ayi bekleme istersen
ustelik ek gida icin oyle gec kalma derim tavsiyem benim uc oglum varilkinde cok titizdim hersey gunu gunune mg, kg, cm vs... herseye grafiklerle cizelgelerle dikkat eder uygulardim... burada O.N.E denilen bebek ve cocuk gelisimini takip eden ve asilarini yapan bir yer var ilk etapta her hafta sonra iki haftada bir daha sonrada her ay olmak uzere oraya gidiliyo yada eve cagirabiliyosun... herneyse orasi bana aman su mama aman yedirme ek gidaya baslama, cok super boyle devam vs.. dediler benimde ilk bebegimdi zaten hic bi bilgimde yok cok tecrubesizim cocugu kucagima almaya yikamaya korkuyordum bi yerine zarar veririm diye herneyse inandim dedikleri gibi yaptim gec basladim herseye ek gidaya(oyle ki agzina bir parmak dahi yiyecek surme dediler, surmedim)
altinci ayda basladim cocuk imkansiz bisey yamiyo mama mama mama sonra istahsizlik zayiflik offf mahvoldum simdi ocak ayinda dort yasina giricek hala beni ugrastirir
ikinci oglumda hic biseyi dikkate almadim iki bucuk aylikken basladim ama yavastan oyle rutin degil sonra duzene soktum yavas yavas inan cocuga ne versen yer seni hic yormaz cok buyuk rahatlik hem bedensel hem ruhsal yoruluyor insan cocuk yemek istemezse
simdi ucuncu oglumada aynini uyguluycam....
farkinda olmadan uzatmisim konununda disina cikmisim ama tavsiyemdir...tecrubeyle sabit arkadaslar...:KK66:

Okyanus elif biliyorum canim. Ben de 2 ayini doldurduğu gün(dr. Tavsiyesiyle) yoğurda 2.5 aydan itibaren de şeftali ve armuta başladim. Sana kesinlikle katiliyorum ek gidaya geç başlamak demek bebeişi yedirmekte çok zorlanmak demek ki bunu doktorlar da söylüyor artik.

ya bu yas hesaplamaları çok karışık benim babam matematikçi o dediki kızım 90 gün dolmuş oluyo yani 4 cü aya giriyo biri sorduğunda bebeğim 3 aylık değil 4 aylık oldu demen lazım ok bebişine iyi bak...

Okyanus elif biliyorum canim. Ben de 2 ayini doldurduğu gün(dr. Tavsiyesiyle) yoğurda 2.5 aydan itibaren de şeftali ve armuta başladim. Sana kesinlikle katiliyorum ek gidaya geç başlamak demek bebeişi yedirmekte çok zorlanmak demek ki bunu doktorlar da söylüyor artik.

canım şeftaliyi armudu nasıl yediriyosun yoğurdamı katıyosun

Canım bebeğin 3 aylık ve 4. aya doğru Gün alıyor, 10. gününde nasıl 1 aylık demiyordun , 1. aya doğru gün alıyordu, 30. gün de 1 aylık dedin.
4. aydanm itibaren yazan mamalardada 120. gün itibarı ile kastediliyor, yani 120+1.
bebişin 120 gün olunca 4 aylık oluyor tam, yani senin bebiş 120 gün itibarı ile o mamaya geçiyor
benim DR. da dediğim şekilde hesaplıyor

amam canım ben doktorumuzu aradım doldurduğu ayı kabul edeceksin dedi yani şu an 3 aylıktır. sorun çözüldü.:)))
sgselçuk canım sakın karıştırmıyorsun şimdilik sadece tek besin. sadece yoğurt veya pürelerden herhangi biri.
ama aynı günde farklı öğünlerde hepsini yediriyorum.

zeseze canım bebeğin tam 3 aylık şimdi 4. aydan gün alıyo. ek besinlere 4 ayını doldurunca başla bence ek besin için çokk erken bende 4 aylık olunca başlarım tattırmaya

zeseze canım dr şu anda tattırman için ne dedi başlama dedi bizim dr bende zaten başlamayı düşünmüyorum dedim

benim kızımda 08.08.2008 doğdu bende 4 aylık diyordum demekki yanlış diyormuşum yazdıklarınızı okuyunca farkına vardım bende karıştıryormuşum ;

ben ek besine 2. ayını doldurduğunda başladım erken filan değil. (dr. tavsiyesiyle) sonra da ek besin almıyor bebekler. hıı bu benim fikrim tabi. ek besin bebeğin gelişimiyle ilgili her bebeğe özel veriliyor. bizim drumuz başlattı. ben yoğurt armut ve şeftali püresi veriyorum 1 aydır.

canım sen başlıgı açtığında ben msj yazdım bir düştüm daha yeni girebildim bu arada herkese iyigünler ben hiç iyi degilim ertuğ durmadan ağlıyo ve susmuyo dün 7 den gece 2 ye kadar susturamadım şimdide aynı yorulduda uyuydu kaldı şimdi yarın dr.götrcem artık ama diş kaşıyo çıkıyomu acaba bişe yapamamak çok zor.ek gıdaya bende 2 aylıkken başladım armut suyu elma suyu çorba suyu ama 2 çay kaşıgı hergün başka bişe veriyorum.zeseze canım benim dr umda ayrı ver dedi bebegin herşeyin tadını alsın dedi karıştrma dedi ben çok gördüm bebe bis.süt yumurta bal karıştıp veren hayır ayrı ayrı verecekmişiz herşeyin tadına ayrı bakacakmış.canım tarihte şöyle dedi dr um.şimdi seninki 8 agustos ya 8 eylül 1 aylık.8 ekim 2 aylık.8 kasım 3 aylık.8 aralık 4 ay.yani 9 aralıkta mamayı degiştiriceksin bu yöntem çok kolay ben hep böyle hesaplarım dr dediğinden bu yana ben yaşımdan dolayı dr uma sormuştum o gün bu gündür yaşını çözemeyenlerin yaşını çözerim .öptüüüüüm

X