2009 NisanANneleri Bebeginiz Anne karninda Gelisimi Icin Onerileri Olan Varmi

Gulperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2007
472
18
Merhaba nisan anneleri. dr unuz size bebeginizin anne karninda daha iyi buyumesi kilo

alabilmesi icin onerileri oldumu.benim dr um iyi biri ama bana simdiye kadar onu ye bunu ye suna dikkat et et gibi onerileri olmadi. sizlere bole bilgiler verildiyse bizimlede paylasirmisiniz.

cunki bu sekilde onerileri olan dr lar sayesinde anne az bebek ise anne karninda daha iyi kilo alip sagliklica dunyaya gelebiliyormus.
ben hizla kilo aliyorum ama bebis daha ay olarakda kucuk ama genede sanki normal seviyesinde degil gibi geliyo sankim:1no2: 45 ile basladim suan icin 9 kilo aldim dusunun yaneeee:eek: :bbo:

tesekkurler herkese :CüvCüv:a.s.

canım nisan annesiysen 9 kilo alman cokkkk aslında

süt,yogrt,pekmez,bal,ceviz,balık,tavuk ıspanak,brokoli ,baklagıllerden

tüketmelisin

bana kalırsa genetik yapıyla alakalı birşey......örnek vermem gerekirse eşim 5.750 gr doğmuş ve annesinin anlattığı kadarıyla kendisi hiç beslenememiş hamileliğinde....tek hatırladığım tozşekerdir diyor...avuç avuç yemiş.....yani beslenemediğ halde 5.750 bir bebek.....aynı şekilde yakın bir akrabam doktor önerisi ile tüm sağlıklı olandan yedi ve oda 2.650 bebek dünyaya getirdi...bir yerden sonra genetik devreye giriyor anlayacağın.....ama sen yinede hamur işlerinden uzak dur bencede ve kalsiyumunu hiç eksik etme....urla arkadaşımın dediği gibi omega 3 içinde balık,ıspanak ve cevizi tüket....en önemlisi kilo aldırcam diye uğraşma bebeğe sen alırsın:))......sağlıkla kal

bende 47 kilo ile başladım .. bende çok aldım dr hoop dedi yavaş...sonrasında ne olacak Allah Kerim...
dr bana sadece şu öneriyi sundu ...üzerinde diyet yazan herşeyden uzak dur...
normal günlük sebze meyveni tüket...beyaz et ve arada kırmızı ette alabilirsin dedi...
bu birazda damak tadına bağlı galiba.. onu sen ayarla tatlım artık...
bu arada bebeğin kilosu gerçekten genetik ... ne yaparsan yap zayıf doğacaksa doğuyor ...
yada o kadar bulantı yaşayan bir arkadaşım su içse çıkarıyordu doğuma kadar bi deri bi kemik kaldı kimse karnında 9 aylık bebek olduğuna inanmıyordu...ve doğum yaptı.. 3kilo 950gr bebeği oldu sok olduk...

selam arkadaslar Allah hepinize hayirli dogumlar ve saglikli bebekler nasib etsin..ben 2008 nisan annesiyim.. hamileligimi 11 kiloyla bitirdim bebegim iki hafta erken dogdu 3 kilo 30 gr ben hamile oldugum donemde bebege en cok kilo aldiran seylerin muz,,tavuk suyuna corba.ciger..bakliyat.hurma..ve balik oldugunu dusundum,,muzu hurmayi her gun yedim..baligi izgarada haftanin 3 gunu ..iki gun mutlaka bakliyat ben yessillik salata ustune bir avuc yesil mercimek haslayip yiyodum illa yemek degil yani,,mesela nohut haslayip pilavla karistirdim,,kizlar kilolara dikkat edin dogumdan sonra cok zor oluyo vermesi..hepinize bol sanslar

Bende Rumeliliye katılıyorum. Herşey genlerle ilgili. Sadece senin yediklerin değil, sonuçta babasının kromozomlarınıda taşıyacak bebek. Rahmimize düştüklerinde her türlü genetik özellikleriyle birlikte, kilolarıda kodlanıyormuş. Bizler ne kadar çok kilo alırsak bebeğin beslenmesi o kadar negatif etkileniyo. Çünkü biz kendimizi besleyince onun kordonu yağlanıyo ve ona az besin gidiyo. Biz şişiyoruz bebek küçük kalıyo:))
Benim dr. sadece bol su iç, ekmek ve hamur yeme yeter dedi. Tabi çiğ et (pastırma, sucuk, sosis, salam) yok. Yediğim sebze ve meyvelerinde çok iyi yıkanması gerekiyo, özellikle toprakta yetişenler! Bunlar dışında kalsiyum, omega3, protein ve demir önemli...

ıyı aksamlar arkadaslar bana yardım edın 3lu test sonucum 352 cıkdı dr amnıyosentez onerdı acaba sızlerın 3lu testı nasıl kac yazarmısınız

ıyı aksamlar arkadaslar bana yardım edın 3lu test sonucum 352 cıkdı dr amnıyosentez onerdı acaba sızlerın 3lu testı nasıl kac yazarmısınız

canım hiç korkma inşallah bişey olmaz arama yap3lü test aminosentez diye 20 de 1lerin bile bişeyciği yok.benim 3lü testim 6352de 1 çıktı.ama ölçülen kan değerlerimden biri yüksek ve şüpheli.doktorum istersen aminosentez yaptır dedi.başka doktora gittim.o da istersen detaylı ultrasyona gir dedi.ama burda detaylı yok ben de işlerin daha fazla uzamasını istemiyorum.düşündüm ve bişey yaptırmamaya karar verdim.içim rahat sayılır.allaha sığınıyorum.iİnşallah bebeişelermizi çok sağlıklı doğarlar...:1hug:

hamileliğe düşük kilo ile başlayınca vücut eksik kilosunu tamamlamaya çalışıyormuş ben 49 50 gibi hamile kaldım şu an 55 kiloyum beslenmeme o kadar dikkat etmeme rağmen...bebek kaç kilo doğacak çok merak ediyorum kız bebekler genelde zayıf doğuyor diyorlar... umarım 9 ay sonunda 19 lt lik damacanalara benzemem

arkadaslar bende hamur isi yememeye dikkat etsemde arada kaciyo isde malesef. tad olarak tuzlu ya dusdugum kadar arada asiri tatlida yiyorum.

sonra ne cok karsitridim diyorumkaydirigubbakcemile3 bu hamislik ne garip seymis.cokacimcoook
detayli utrasondanonce koca kari tabirlerine gore tuzlu eksi istemesi kiz olucagina delalet ediyormus ya bi kez daha kanitlandi.Allah nasip ederse KIZIM olucak.

ben 45 le basladim .5 inci ayin baslarindayiz 56 dayim. verilen bilgilere cok tesekkur ederim

genede onerilerinizin devamini bekliyorum neler daha cok tercih edilmeli bebise yariyacak.
a.s.

Al bendende o kadar Kalimero sen gene zayıfmışsın bennnnn senağlama
Artık doğumdan sonra veririz inşallah yaaaaa senağlama

Buarada bende tuzlu ekşi yiyorum bazen tatlı krizimde tutuyo ve KIZIM oluyor inşallah.. :nazar:

bencede ben de hamile kalmadan önce 52 kilo falandım boyum1,69 şimdi 57 kilo olmuşum yani olmam gereken kiloya nerdeyse ulaştım

hamilelikte hurma yemek çok faydalıymış hurma ve incir Kur an'da geçen tek meyvelermiş
hurma yiyen annelerin bebekleri çok güleryüzlü olurlarmış

X