Acılı Domates Ezmesi

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
kışa hazırlık için yaptığım soframızdan asla eksik olmayan acılı domates ezmem

olgun kırmızı ve yerli domates
küçük acı biber
sarımsak
sirke
tuz
üstü için biraz zeytinyağ

ölçüyü 3 kilo domates için veriyorum dometeslerin kabuklarını soyup rondodan geçirin 2 baş sarımsağı sorun 400 gram yeşil biberle rondoda
minik minik kıyın bunlarıda domatesin içine koyup yeterli miktarda tuz ekleyin( çok tuzlu olmasın) 1,5 bardak sirkeyide ekleyip cam şişe yada kavanozlara koyun üstünü kaplayacak kadar zeytinyağ ilave edin 10 gün içinde yemeye hazır hale gelir afiyet olsun

s5000784sw2.jpg

s5000794mi5.jpg

görüntü iştah açıcı yaaaa
çok canım çektiii cokacimcoook
ellerinize sağlıkkkk a.s.

ben yaptım harika oldu ellerine sağlık iyiki paylaşmışsın bunu

benimde yengem yapıyor bana veriyor geçen gün misafirlerime çıkardım bayıla bayıla yedi herkes ben de tarifini arıyordum bu hafta ben de deneyeyim elinize sağlık teşekkürler

Abla tariflerine bakıyorum da gerçekten ellerine sağlık hepsi çok güzel,hele bu benim için final oldu vereliniortak bunu bizde çok yaparız,ama acısı bol olur,ağzımız yana yana vazgeçmeden yeriz,enfes tadı var..opuyorumnanaktan Teşekkürler paylaşımın için yerimseniben

merhaba tarifinizi denedim oda sıcaklığında muhafaza etmiştim fakat bugün kontrol ettiğimde kapaklar attı niyetli olduğum için kontrol edemedim bozulmuş olabilirmi? buzdolabınamı koymamız gerekiyor

Teşekkürler

X