Genital bölgede kaşıntı

pink_panther

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
626
4
Arkadaşlar adetlıydım ve adetım yeni bitti. Biter bitmezde genital bölgemde çok hafif bir kaşıntı oluştu. 2gündür çekiyorum bunu. Gıdıklanma gibi bir kaşıntı bu. Dayanamadım kolonya döktüm. Biraz geçti ama tam olarak değl. Hala böyle hafif bir gıdıklanma var sayılır. Ne yapılabılır ?

su genital bolge icin eczanede satilan sabunlarla yikarsaniz rahatlarsiniz sanirim
adet doneminde kullanilan pedler kasintiya yanmaya neden olabiliyor.

Genital bölgenin ph değeri düşüktür,ortalama 3,8-4,2.bu değerde bir şeyle ancak yıkanabilir.Normal sabunlarla asla yıkamayın.Eczanelerde satılan özel temizleyiciler en iyisi.Ben özellikle numis-med ya da sebamedi tercih ediyorum.

nımıs med ve sebamed in intim likit temızleyıcılerınden kullanmanı tavsiye ederim fiyatı 18 ytl falan ama bır kutu bır yıl gider sana kıvamı çok koyu çünkü bu arada kaşıntının şimdilik kökten çözülmesi için travazol krem kullan kaşıntıyı ve tahrişi anındaa kesiyor geçmiş olsun canım (bu arada söyledigim likit ve kremi eczaneden temın edebilirsin)

Saolun cnm bazıları böyle lkit temizlyci kullanılması zararlı dıyodu.Ama bence numis med iyi bişye benziyo. Almak istiyorum ama eczacıdan hangi yüzle isterim. Yaşadığım yer çok küçük bir yer..

3 yıldan fazladır numismed kullanıyorum. Özellikle regli döneminde ve sonrasında hissedilir bir ferahlama sağlıyo ve kaşıntıyı geçiriyor. Tavsiye ederim

Canım utanılacak bir şey yok aslında ama yine de kendin alamazsan bir kağıda yaz ve biriyle aldır,küçük çocuk bile göndersen olur,ilaç olduğunu düşünür.Kardeşin,yeğenin varsa onlara aldırabilirsin.Benim bir arkadaşım eczanede çalışıyordu,o anlatmıştı.Bazıları böyle yapıyormuş.

benimde pamuğa alerjim var:çok üzgünüm:
hangi ped olursa olsun sonuçta içinde pamuk oluyor
bendede sürekli kaşıntı var maalesef:1no2:
ben avonun genital bölge temizleyci ve temizleyici mendillerini kullanıyordum a.s

ya kızlar bende de bi problem oldu 3 -4 gündür
kaşıntı ve pütürler var tam girişinde
ne olabilir fikriniz varmı

Saolun cnm bazıları böyle lkit temizlyci kullanılması zararlı dıyodu.Ama bence numis med iyi bişye benziyo. Almak istiyorum ama eczacıdan hangi yüzle isterim. Yaşadığım yer çok küçük bir yer..
benca utanılacak birşey yok eczanede zaten bayan kalfa varsa ondan istersin cnm yoksa bile utanacak birşey degil buu bende eczande çalişiyordum ilk zamanlar prezervvatıf falan istediklerinde yüzüm kızarırdı :asigim:sonra öyle bi alışıyoki insan ekmek ppeynır kadar normal birşey olabiliyo yani emın ol ordaki eczacı için de öyledir cnm....:1hug:.

Eczacıda olsa alacam ama burdaki eczanelerde kesnlkle bulunmaz. Gderim rezil olduğumla kalırım. Artık merkeze gttiğimde bakarm da o zamana kadar :KK43:((((

o zaman ne yap biliyomusun maşrabaya su koy çok az sirke damlat onla yıka canım. Doktor tavsiyesidir. Aynı şeyi karbonatlada yapabilirsin.

Sakın kolonya ve el sabunu değdirme. Fena olursun :-))))

[SIZE="2"]yanlış yerde konu açmışsın jinekoloji bölümünde zaten bu konu var istersen ordaki cevaplardan faydalan...

malesef naylon petler bendede aynı etkiyi yapıyor.doktora gidene kadar sirkeli suyla kompres yapıp hemen o bölgeni kurutmanı(kurutma makinesi vantilatör)tavsiye ederim.Nemli kalmaması lazım.Sirke biraz acıtıyor ama gerçekten kaşıntıya iyi geliyor ayrıca iç çamaşırınıda hergün değiştirmelisin.Eczanelerde travacort diye bir krem satılıyor 2 günde kesmişti benimkini umarım sizede faydası dokunur

kız naptın kolonyaa mı aaa bi daha yapma sakınn dewamlı yıka bende de warr

devamlı yıkamak ta çok yanlış kurutur kaşıntı döküntü artar .bol bol yıkamak önemli deel önemli olan doğru ürünle günde 1 kez yıkamak..cildiyecim sebamed in intime likit jel i tavsiye etti asma kullanmadım henüz :)

aynı sorun bende de oldu. kaşıntı diye gittim. mantar dedi doktor.
yalnııııııııııııızzzz duyduk duymadık demeyin, mantar fazla hijyenik ortamda olurmuş! çok aşırı oranı temiz tutma dedi :) ben de numis med intim almıştım. sakın o tür temizleyiciler kullanma dedi. banyo dışında yıkama dedi. haberiniz olsun

bende de tahriş ve kaşıntı var eee bununla birlikte yanmada ne yapıcağımı bilemiyorum sürekli vazelinliyorum ama artık dayanamıyorum bayramda gelicek bişeyler bulup halletmem lazım dr gitmeyide istemiyorum ilaçlara bakıp kullanıcam birini artık inşş iyi gelir

Pedten dolayı havasızlıktan kaşıntı olmuş olabilir canım. Bol bol yıka geçer inşallah...

bu gün dr gittim sağlık ocağına sadece anlattım oda bi ilaç yazdı ama aplikatorler var ona kremi doldurup vajinaya sıkmam gerekiyormuş bende cesaret edemedim zara bişey olur diye aslında benim kaşıntı yan dudaklarda ve kasık bölgemde niye böle bi ilaç verdi anlamadım canolen miş adı vajinal krem diyo ama bunun solüsyonuda varmış o yaraların üstüne püskürtülüyomuş yanlışmı yazdı bilemedim bilgisi olan varsa yazsın arkadaşlar çok canım yanıyo

X