bebeğimin gelişimi iki hafta önde

canoluk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2008
84
1
merhaba hamişler 2 hafta önce doktorum bebeğimin gelişiminin iki hafta önce olduğunu söyledi 20 haftalık gebeydim doktor gelişiminin 22 haftalık olduğunu söyledi. Erken doğun riskim var aranında bu gelişim öndeliğini yaşayan var mı bu iyi bişeymi yoksa bebeğimde bi anormallik olabilir mi? yardımlarınızı bekliyorum:ecrin_bebek:

Benim kızım da aynı seninki gibi en baştan itibaren 2 hafta ileriden gitti hep. 37. haftamı bitirdim ama erken geleceği yok bebişin. Bunları düşünüp canını sıkman senin için daha sakıncalı. Tek problem eğer normal doğum düşünüyorsan ve bebişin 40. haftaya kadar anne karnında kalacağım diye ısrar ederse kilosu normalden biraz fazla olacağı için doktorlar sezeryanı tercih ediyorlar.

doktorum banada 2 hafta önde olduğunu söyledi ama erken doğum olabilir demedi inşallah olmaz

merhaba hamişler 2 hafta önce doktorum bebeğimin gelişiminin iki hafta önce olduğunu söyledi 20 haftalık gebeydim doktor gelişiminin 22 haftalık olduğunu söyledi. Erken doğun riskim var aranında bu gelişim öndeliğini yaşayan var mı bu iyi bişeymi yoksa bebeğimde bi anormallik olabilir mi? yardımlarınızı bekliyorum:ecrin_bebek:

Canım benim arkadaşımın bebeği de 2 hafta önden gidiyo. Bu ay doğumunu bekliyo. Normalde aralıkta doğması gerekiyo ama önden gittiği için doktoru 37 yada 38. haftada doğum olucağını söylemiş.

bir yerde okumuştum 2 hafta geri veya ileri olması doktor aksini söylemediği sürece normalmiş benimde 2 hafta geri gidiyor normalde 38 olmam gerekirken 36. haftamdayım bence doktorun ne diyorsa normali o fazla araştırdınmı insanın kafası karışıyor çünkü

hanımlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.. AMA benim merak ettiğim şey çocukta bir anormallik olur mu(obezite gibi) ondan çekiniyorum.

yok be canım ne obezliği Allah korusun:Saruboceq:
şöyle bir durumda oluyor kimi doktorlar makinelerini ileri tarihe ayarlıyorlar..
kime baksalar o ileridelik çıkabiliyor..
bir de gelkişimi ilerde olsun ne kadar güzel işte..
benim kızımda ultrasonda 1 hafta ilerde çıkıyor..:nazar:

benim oğlum da başından beri iki hafta ileride bu anormal bi durum değil ki , doktorum bana hamileleik tarihi tam tespit edilemez , biz SAT tarihini alıyoruz ama ne malum o gün hamile kaldığın demişti o yüzden boşuna endişe edip de çocuğunu da etkileme lütfen ..
çocuğunda da bir anormalliğe sebep olcak bişey diil bu , hem bi arkadaşımızın dediği gibi makinadan da kaynaklanıyo olabilir..

teşekkürler hamişler:)) içimi rahatlattınız.. 22 HAFTALIK GEBEYİM 22 HAFTADA KİLOSU 450-500 gr olması gerekirken 640 gr bebeğim şuan.. onun için sorunm olabilir diye endişeleniyorum. daha önceki aylarda da kilosu hep normale göre öndeydi. böyle bir durumu yaşayan var mı

aynı canım benimde hep ilerden gitti kilosu mesela 22 haftalıkken benimde 500 falan olması gerekirken 722 gr. şuan biraz az kilosu ama bu tamamen benim suçum dengesiz beslendiğimden dolayı

bende 28 haftalıkken gitmiştim ve bana 6 gün önde olduğunu söylemişti be sevinmiştim mantıken bebek erken gelecek diye :KK66:

teşekkürler şekerler!!! ilk bebeğim benim herşeyi en ayrıntısına kadar inceliyorum o açıdan korkularım var.. ALLAH hepimizin yardımcısı olsun..

bende 2 hafta önce ilerledım hep.. bebısım bıraz kılolu doğdu ama 40 haftayı doldurdu..öyle katıldı aramıza.. erken dogması gıbı bısey söz konusu olmadı...

bıraz tonbiş doğar mrk etme...

no prblem

Canım hiç merak etme hiç bişey olmaz inşallah benimde oğluşum 2 hafta önde çıkıyordu hep 39 haftalık normal doğum yaptım ayrıca bebeğimde 3.100 gr. doğdu öyle iri bi bebek olmadı ama sağlığı çok iyiydi maşallah :nazar:bir gün bile yatmadık hastanede. Allah kolay doğumlar nasip etsin canım:))

ya güzel hamişler bebeğinizin 2 hafta erken gitmesi çok iyi ne güzel işte.ya ne yiyip içiyorsunuz.bizde tüyo alalım .benimki de iyi çok şükür gününde gidiyor.

canım benim 2 hafta önde gitmesikorkulacak bi şey değil.hatta iyi bile sayılır.çok iri bir bebek olacak olsa ,yada sorunlu olsa doktorun söyler zaten.takma kafana hamileliğin tadını çıkar,sonra bugünleri özleyeceksin.allahım sağ salim bebeğine kavuştursun inş.

TOMBıŞLıĞıNıN aşırı olmasından çekiniyorum tv lerde göryoruz çocuk çok kilolu oluyor hastane hastane dolanıyor. korkum birazda ondan..ÇEDENE senin bebişin nasıl kilosu normale döndümü?

Iyi aksamlar merak ettim bebeginiz nasil bana da 4 hafta ileride dedi haftaya kendi dr gidecegim
ni sikinti olmaz sadece iri olur dedi ama bilemedim

X