Karşımızdaki doğru erkek mi? Nasıl Anlaşılır? Tavsiyeleriniz nelerdir?Paylaşalım..

Arkadaşlar bbenimde böyle bir sorunum var. yıllardır süren bir ilşkim var ve evlenmek istiyoruz. iş yerinde çalştığoı bir kızdan onu kıskanıorm bu yüzden aramz açldı. lütfen böyle yapma diyor bana değerveriyor gibi ama ben başkasıyla konşmasını istemiyorum. kız çok sırnaşiyor. ne yapmamı tavsye ederrsiniz.

ikimizde sabah işe gitmeden önce bana güzel kahvaltı hazırlayan,yatağı toplayan ve kıyafetlerimi özenle yatağın üstüne koyandır..

kızlar bi ton erkek tanıdım, çeşit çeşit erkekle çıktım, biri türkçe dinler biri yabancı, biri sarışın biri esmer,biri tam club çocuğu biri evden çıkmaz asosyal. genel olarak hepsinden aklımda kalan doğru erkeği bulmanıza yardımcı olmak için madde madde yazıyorum. pozitif negatif listesi yapın negatifler çoksa ayrılın.

1-doğru olduğuna inandığı şey için sizinle tartışıyosa doğru kişidir.
(doğrularını savunan erkek yalan söylemez kandırmaz sizi, size sen haklısın der yine gizliden kendi bildiğini okur bazı erkekler)

2-tartışmayı büyütecek kozlar varsa elinde ve bunu kullanmıyorsa.
(şimdiki sevgilim ona bi konuda kızdığımda, aynısını ben ona yaptığım halde önceden , bana bunu hatırlatmak yerine çözüm bulmaya çalışıyor)

3-yolda yürürken sizi yönlendiriyorsa sizinle yolda uyumluysa
(bi sevgilim otomatik kapıdan aynı anda geçmeyi akıl etmeyip benden hemen önce geçti,onun yüzünden kapının arasına sıkıştım üstüme kapandı, ayrıca kaldırıma sizi çekmesi gerek daldığınız zamanlar)

4-gerginlik olduğu zamanlarda çözüme varamadığınızda, konuyu daha sonra konuşalım dediğinizde derin bir nefes alıp tamam diyorsa

(bunu mutlaka deneyin,gözü dönüp hayır bunu konuşucaz halledicez şimdi! diyosa aman dikkat şiddete eğilimi olanlar hep bu kategoriden çıktı benim tecrübelerime göre)

5-sizin zevkinizi önemsiyorsa
(bu çok önemli bu madde diğer kızlara mı size mi iyi görünmek istediğini belirler. ben sevgilimin kaprilerinin paçasını katlardım öyle yakıştırırdım, o pek sevmediği halde öyle beğeniyorum diye öyle yapardı)

6-GEÇMİŞİ UMURSAMAYAN ERKEK

bunu bulduysanız doğru erkektir zaten. şimdiki sevgilim bana geçmişe dair hiç bir şey sormadı. bir kere bir şey sordu, sonra 'özür dilerim sorduğum için,sakın cevap verme bilmek istemiyorum' dedi.

7-kendi geçmişine saygılı adam

eski sevgililerinden kız arkadaşlarından vs bahsederken onların hep kötü özelliklerini anlatıyorsa, yok o 'kaşardı' gibi saçma sapan şeyler diyorsa yanlış erkektir. bir erkek 'iyi kötü bir geçmişimiz var ona saygı duyuyorum' diyosa adamdır işte. unutmayın siz de bir gün eski sevgili olabilirsiniz.

Hepimiz bazı evreleri atlattık, genç olduk, aşık olduk, yeri geldi aşktan gözümüz hiçbir şeyi görmedi :asigim: Gençlikten, masumluktan, tecrübesizlikten hatalar yaptık. Belki bize akıl verecek kimse yoktu, belki de tavsiye dinlemeyecek kadar sağlam buluyorduk aşkımızı...

Bu konuda, karşımıza çıkan erkeğin doğru insan olup olmadığını, evlenmeye değecek biri olup olmadığını, hangi davranışının neyin habercisi olduğunu tartışalım, konuşalım ki genç kızlar, belki de sormaya çekindikleri şeylerin cevaplarını burada bulsunlar.

Paylaşımlarınızı bekliyorum. Doğru erkek nasıl olmalı ? Biz genç kızlara ufak da olsa yol gösterin, yardım edin. Yaşamadan anlamayacağımız şeylerden en azından haberimiz olsun. Şimdiden tüm paylaşımlar için teşekkürler a.s.
bence herkesın dogrusu farklıdır.
bu bırazda beklentılerle, sizin yasam tarzınızla ve hayat gorusunuzle alakalı bır durumdur.

genelde bayanlar kendılerını sevdıgıne ınandıkları ve sevdıklerı adamları dogru adam olarak gorur ve evlılık yaparlar. ama unutmamalı kı dogru dedıgımız adamların coguda aslında hayalımızdekı adam degıldır .4/2 yı tuttursak yeter derız ... :KK66:

ama mantık acısından bakarsak evıne sadık, sorumluluklarını bılen, sıze ve aılenıze saygılı, oturup kalkmasını bılen, mumkun oldugunca temız ve duzenlı, sızınle ve kendı aılesıyle arasındakı dengeyı saglayabılen ,sızı koruyup kollayan, sızınle ıletısım kurabılen ve yerı geldıgınde sızı eglendırebılen adam DOĞRU ADAMDIR :)

Hepimiz bazı evreleri atlattık, genç olduk, aşık olduk, yeri geldi aşktan gözümüz hiçbir şeyi görmedi :asigim: Gençlikten, masumluktan, tecrübesizlikten hatalar yaptık. Belki bize akıl verecek kimse yoktu, belki de tavsiye dinlemeyecek kadar sağlam buluyorduk aşkımızı...

Bu konuda, karşımıza çıkan erkeğin doğru insan olup olmadığını, evlenmeye değecek biri olup olmadığını, hangi davranışının neyin habercisi olduğunu tartışalım, konuşalım ki genç kızlar, belki de sormaya çekindikleri şeylerin cevaplarını burada bulsunlar.

Paylaşımlarınızı bekliyorum. Doğru erkek nasıl olmalı ? Biz genç kızlara ufak da olsa yol gösterin, yardım edin. Yaşamadan anlamayacağımız şeylerden en azından haberimiz olsun. Şimdiden tüm paylaşımlar için teşekkürler a.s.
doğru erkek diye bir kavramın varlığına inanmıyorum. olsa olsa doğru ilişki yaşayabileceğin erkek vardır. güvenebileceğin, sana saygı duyan birini tercih etmelisin. kalbin ne derse desin, aklını, mantığını ve sağduyunu da dinle. ve tıpkı kanki seçer gibi erkek seç :)

Yaşadığım ilişkiden yola çıkarak yazıcam.
Evlilikten korkan bi insandım, bu yüzden ilişkimi bitirdim hatta. Çünkü ailemdeki herkes evliliğinde bi sorun yaşadı ve kendimi bildim bileli bu sorunların içinde büyüdüm, hep korktum ve diyodum ki kendimde sende ailen gibi ilişkiler-evlilikler kurucaksın.
Nişanlıyım şu anda. İlk zamanlar bu korkum yüzümden ayrılık noktasına geldik, o kadar yanımda oldu ki, bunu atlattım tamamiyle.
Sonrasında verdiği değer, hep ilişkilerimde kıyaslama yaşardım, kendim bu duruma getirirdim, eşim olucak insan hayatındaki en değerli insan olduğumu hissettiriyor bana.
Güven!! Bu en önemlisi, çünkü aklında soru işareti bile olsa o yola girmemelisin.
Dostluk!! Paylaştığın şeylere değer verip, bunlara sevgilin dışında, hayat arkadaşı adı altında yaklaşmalı.
Seni olduğu gibi kabullenmeli! Seni kendi hayalinde yarattığı kadına dönüştürmemeli.
Kısıtlamamalı, kısıtlamak kendine güvensizliktir, senin iyiliğini düşünen ve birey olarak var oluşuna değer veren biri, senin sahibin olmadığını bilmeli!!

Aklıma gelen önemli şeyler bunlar şu anda. :) tabi ki bi sürü şey var ve görecelidir. Ben yaşadığım ilişkiden yola çıkarak yazdım. :)

ben geçtiğimiz aylarda 9gag'de bir yazı görmüştüm. türkçesi: 'her gördüğünüzde sizi restaurantta yemeğinizin gelişini gördüğünüzde hissettiğiniz gibi hissettiren biriyle evlenin' gibi bir şeye denk geliyor. çok hoşuma gitmişti.

ben de hem yaşımı çok ufak bulmam, hem de ailemde mutlu bir evliliğe denk gelmememden ötürü ne yakın zaman ne ilerisi için evliliğe sıcak bakmıyorum. daha doğrusu bakmazdım. erkek arkadaşımla kısa bir süre birlikte yaşadıktan sonra 'aslında evlilik böyle bir şeyse, neden olmasın?' şeklinde fikirlerim biraz yumuşadı. o kadar katı ve sert bakmıyorum şu an; bir gün olursa olur olmazsa da problem değil. herhalde doğru erkek size arada bir 'ya ben ömrümü bu adamla geçirmek istiyorum ya evet' diye size içinizden çığlık attıran erkek.

Eksi sözlükten cok farkli bir konudan alinti yapmak istiyorum aski anlatis sekli degisik konudan dolayi
: Konu erkege hediye almak (master nickli üyeye tesekkürler)

"aşkınızı hissettirmektir.

hediyeyi geçelim, bir erkeği daha mutlu edebilecek hiçbir an yoktur. dolayısıyla bir erkeğe alınabilecek en güzel hediye aşkınızı hissettirmektir.

bu çok klişe ve basit görünmesin. kolay değildir.

neden? örnekleyelim.

akşam dışarı çıktınız, gezdiniz, tozdunuz, içtiniz, eğlendiniz. eve döndünüz, bakıştınız, saatlerce birbirinizi okşadınız, ardından çok güzel bir şekilde seviştiniz. çok mutlu olursunuz, ama ilişkinizde bunlar aşırı sıradışı şeyler değil, ilişkiyi ayakta tutan şeylerdir. sizi mutlu eder, karşı tarafın sizinle iyi vakit geçirdiğini gösterir, size değer verdiğini gösterir. illa ki aşkı gösterir mi? hayır. aşık olmadığınız ama değer verdiğiniz veya çok hoşlandığınız kişiyle de bunu yapabilirsiniz.

mutfakta bir şey kesiyorsunuz, eliniz kesildi, koşup size bant getirdi, elinize pansuman yaptı. çok sevinirsiniz. ama aşk belirtisi midir? şart değil.

romantik bir an geçirdiniz, tuttu sizi güzel bir öpücük verdi, gözlerinizin içine bakıp "seni seviyorum" dedi. muhteşem bir şey. aşık mıdır? neden yalan söylüyor olmasın? belki sizi elde tutmak için?

aşkı hissettirmek, fedakarlık ile olur.

örneklere devam:

karşı taraf ile ilişki yaşayabilmek için hayatınızdan önemli bir zaman dilimi ayırdınız, karşınıza çok iyi fırsatlar çıktı, ama onsuz olacağı için reddettiniz. daha iyi bir kariyeri, daha çok parayı kenara koydunuz, onun yanında olmayı seçtiniz. aşk mıdır? evet.

eli kesildi, hemen koşup pansuman yaptınız, onun eli kesildi diye gözleriniz doldu, ne yapacağınızı bilemez halde canınız acımaya başladı. aşk mıdır? evet.

erkek herhangi bir sebeple üzüldü. morali bozuk, stres içinde çırpınıyor. siz daha çok üzüldünüz, derdi çözülsün diye ne varsa yaptınız, onun üzüntüsü geçmedikçe sizinki de geçmiyor. aşk mıdır? evet.

sevgililer gününde erkek sabah işe gitmeden size bir sürpriz hazırladı ve herhangi bir karşılık beklemiyor. sizi mutlu etmiş olmak onun mutlu olması için yeterli zaten. akşam eve gelmeden telefon açıyorsunuz "ya sevgililer günü tamam ama dışarı yemeğe çıkmayalım, evde yiyelim, yorgunum" diyorsunuz. erkek eve döndüğünde evin her tarafının inanılmaz romantik bir ortama çevrildiğini, kendisi için muhteşem bir sofra ve pasta hazırlandığını görüyor. yemek bittikten sonra da gömlek hastası olan erkeğe çok güzel bir gömlek hediye ediliyor. kadının başka bir yere harcaması gereken parayı gözünü kırpmadan buraya harcaması başka bir şey, bütün gün bunu planlayıp peşinden koşturması ise bambaşka. ve bunların ardından rüya gibi sevişmeler yaşanıyor. gerçek anlamıyla ruhların paylaşıldığı, doğaüstü, cennetsel sevişmeler. aşk bu mudur? evet.

özet olarak aşkı hissettirmenin içinde para olabilir de olmayabilir de. mevzu para değil. mevzu, gerçekten ona aşkı hissettirebilmeniz. bu da, fedakarlıktan ve erkeğin sizin hayatınızdaki önemini anlamasından geçer.

siz yeter ki aşkınızı ona hissettirin. hediye olarak cenneti vermiş olacaksınız.

edit: aşkı en çok hisseden ve hissettirenlerin de olası bir ayrılık durumunda lexington steele, rocco siffredi, peter north, evan stone isimli güzide yıldızların malvarlığının toplamı kadar bir mülkiyeti de en derin yerlerinde hissedeceği bir gerçektir. o yüzden aşkı hissettirdiğiniz ve hissettiğiniz kişiyi doğru seçin ki, bu en nadide hediyeyi yanlış insana vermeyin, fedakarlıkları yanlış kişiye yapmayın. doğru kişiyse cenneti görür ve gördürürsünüz, yanlış kişiyse ayrılık sonrasında cehennemi yaşarsınız."

erkekler karpuza benzer dışından anlaşılmaz kelek mi tatlımı yaşamadan anlayamazsın ama 1-2 ip ucu
sana değer veriyorsa doğum gününü biliyor mu mesela
arada mutlaka arayıp soruyorsa (baymadan)
seni görmek istiyorsa
en önemlisi ailesiyle tanıştırdıysa veya aileden en az birine mesela annesine sizden bahsettiyse
tamam diyebiliriz bunlar işin duygusal boyutu öte yandan kendine değer veren yani giyimine kuşamına oturup kaklmasına önem veren erkek karşısındaki nede değer verir

Gelecekle ilgili konuştuğunuzda ben şunu şunu yapmak istiyorum sende şunu şunu yap, şurada yaşacağız başka yer olmaz diyen erkek değilde sen ne yapmak istersin diyen biri doğru erkek aday adayıdır :KK70:

size asla saygısızlık etmeyen bir erkek doğru erkektir. Bir sürü yanlış affedilebilir, bu size kalmış. Ama lütfen size saygı duymayan adamlarla ilişkinizi sürdürmeyin. Doğru erkeği bulmak elbette zor, belki de hiç bulamayacaksınız, en azından kendi öz saygınızı kaybetmeyin.
Bir sürü basit görünen saygısızlık belirtileri aslında erkeğin şiddet eğiliminin belirtileri olabilir, lütfen gözünüz açık olsun hanımlar.

Eger senin icin fedakarlik yapiyorsa, eger senin icin baska seylerden vazgeciyorsa
eger ondan hicbir konuda utanmiyorsan cekinmiyorsan bir dost, bir abi gibi ona guveniyor sana yardim edecegini biliyorsan

X