Karşımızdaki doğru erkek mi? Nasıl Anlaşılır? Tavsiyeleriniz nelerdir?Paylaşalım..

DingiltereKralicesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
5.746
10
Hepimiz bazı evreleri atlattık, genç olduk, aşık olduk, yeri geldi aşktan gözümüz hiçbir şeyi görmedi :asigim: Gençlikten, masumluktan, tecrübesizlikten hatalar yaptık. Belki bize akıl verecek kimse yoktu, belki de tavsiye dinlemeyecek kadar sağlam buluyorduk aşkımızı...

Bu konuda, karşımıza çıkan erkeğin doğru insan olup olmadığını, evlenmeye değecek biri olup olmadığını, hangi davranışının neyin habercisi olduğunu tartışalım, konuşalım ki genç kızlar, belki de sormaya çekindikleri şeylerin cevaplarını burada bulsunlar.

Paylaşımlarınızı bekliyorum. Doğru erkek nasıl olmalı ? Biz genç kızlara ufak da olsa yol gösterin, yardım edin. Yaşamadan anlamayacağımız şeylerden en azından haberimiz olsun. Şimdiden tüm paylaşımlar için teşekkürler a.s.

tecrübeli değilim fakat aklımda olan sana her konuda sahip çıkıyorsa,düşüncelerine önem veriyorsa,seni en küçük bir davranışıyla mutlu edebiliyorsa bence dogru kişiyi bulmuşsun dmektir.
tabiki bunlarla sınırlı değil aklıma geldikce yazarım canımcım

Sana davranislari degismiyorsa..
sen cok istedigin icin bazi seylerden taviz verebiliyorsa..
nezaman ihtiyacin olsa yanina gelebiliyorsa dogru insandir..

sirf bunlarla bitmiyor tabi.. birde herkes farkli gøsterir sevgisini

sürekli yemin eden
sürekli konusurken ismini tekrarlayan
discolardan cikmayan
arabasinda yüksek sesle müzik dinlerken camindan disari bön bön bakan
dis görünüsünden bile belli olur zipir biri oldugu, mesela jölelenmis saclari, boynunda kolye
kabadayi gibi yürümesiyle, yani resmen itici haliyle kendini belli eden..
sana sürekli güzel oldugunu sürekli seni sevdigini vs. söyleyen
bunlardan uzak durmali kizlar.....

ne olduğu 100 metreden anlaşılan, kadın düşkünü (aslında 3 harfli başka 1 kelime daha iyi karşılıyor anlatmak istediğimi ama buraya yazmak olmaz:lepi:) tiplerle çıkıp da sonra zarar görünce, aldatılınca bütün erkekler aynı diye ağlamayın. çıkcağınız insana dikkat edin. mümkünse 1 süre tanımaya çalışın çıkmadan önce ...

canım güzel bir konuya değinmişsiniz....
nasıl bir doğru kadın yoksa doğru bir erkekte yoktur.
herkesin ufak tefek hataları vardır.buyuk hatalar yapmadığı müddetce kabul edilebilrliği önemlidir..
benden ufak bir tavsiye........

1-Haline şükreden ,
2-elindekilerle yetinmesini bilen...
3-gözü doymuş
4-görmüş geçirmiş
5-aile terbiyesi almış
6-ahlaklı ve vicdanı olan biri dogru erkek diyebilirim

arkadaslar aklınızda bulunsun bi erkegın kendıne aıt kedısı kopegı..vs varsa ve ona gozu gıbı bakıyorsa , veterınr kontrlleri..vs ıhmal etmıyorsa uzun suredır onunla yasıyorsa ve halen cok sevıyorsa o kısı sorumluluk sahıbı, uzun ılıskılerden hoslanan ve ılıskısne deger verecek olan dogru kısıdır :) Bu bir arastırma sonucudur. Bu tarz kısılerın ılıskılerı saglam olur
Aynı sey kadınlar ıcınde gecerlıdır. Bole ınsanlara sonsuz guvenebılırsınız

herkezın bı kusuru vardır herkez kendıne gore yanlıs bulur muhakkak
ozu sozu bır olsun benı aldatmasın
ben aldatmayı sade kadınla olarak gormuyorum lafıylada sozuylede aldatmıcak benı
guvenılır olucak borcuna sadık
temız saygılı terbıyelı
gormus gecırmıs labalı olmayan
daha bunun gıbı bı cok ozellık suan aklıma gelen bunlar cok onemlı

parası olsun, safça ve eli yüzü düzgün olsun yeter:kahve:
şaka bir yana kızlar Allah korkusu olsun ama göstermelik değil kalpten olsun..
Yüreğinde gerçek bir Allah sevgisi-korkusu olan adam ne incitebilir sizi ne aldatır.
Hep adil davranır, ailesiyle aranızdaki dengeyi hep böyle korur...:1closedeyes:

evli değili m ama söyliyeyim çok iyi gözlemlerim çünkü...
eğer ki..ilgilenmek sana önem vermek seni devamlı dakikada bir araması değil...
seni şuraya gitme buraya çıkma şunu giyme demesi değil.....
ilgilenmek..bir toplumda yada sıkıntılı bir durmunda öyle yanında olurki..öyle destek verir ki...
ellerini tutunca öyle güven verirki...

--kendinden önce seni düşünüyorsa
--yanında huzurluysan
--sana karşı saygılıysa
--yalan söylemiyorsa(yakalamadıysanız:) )
--sahipleniyorsa
--incitmiyorsa
--sözüne düşünmeden onay veriyorsa
--güvenini belli ediyosa

aklıma gelenler bunlar şuan...bide benim için sevidiğini söylemesi çok önemlidir .. hoşuma gidiyor yani :))))

sahipleniyorsa.
kıskanıyorsa
ağlamanızdan korkuyorsa
iyi kötü her zaman yanınızdaysa
sadece size değil herese karşı dürüstse
ALLah korkusu varsa
daha çok var tabi aklıma bu kdar geliyo
bide beni sevgilime bağlayan en büyük özelliklerden biri bana, sana dokunmaya kıyamıyorum nikahtan önce erkek eli değmesin sana hiç zarar görme hep tertemiz kal özel kal bunu sana hissettirebileyim diyor... bu devirde nerde böyle erkek sokakta yürürken bakıyorum kimin eli kimin cebinde... aşkları sevgileri ilişkileri de kirlettiler.

ben bunun için bir yol olduğunu ya da herkes için geçerli bir yolu olduğunu düşünmüyorum...
ama insan ilk görüşte de olsa hisediyor,bundan eminim ben..
ilk tanışmamızda anlamıştım ben..
hiç tereddütüm olmadan evlendim,çok da iyi yaptım....

canım herkes için geçerli bir yol bulmak amacıyla değil de, belki bazı öneriler almak için, ne bileyim bizim bilmediğimiz ama tecrübelerinden dolayı bize akıl verecek ablalarımız olabileceği için sormuştum a.s.

Allah mesut etsin herkesi...

X