Karşımızdaki doğru erkek mi? Nasıl Anlaşılır? Tavsiyeleriniz nelerdir?Paylaşalım..

Edindiğim tecrübelerden arkadaşlara tavsiyem şudur:

*Ana kuzusu olmayacak, annem izin vermez vs demeyecek. Yani anneci olmayacak.(Hele annesi dulsa evlenince annem yanımda olacak derse kaçın)
*Ailesi ve seninle arasında denge kurabilecek.Ne seni onlara, ne de onları sana ezdirecek.
*Pinti,cimri olmayacak, bana bir kahve de sen ısmarla demeyecek..Senden teklif gelirse gelir, gelmezse zorla sana ısmarlatır gibi konuşmayacak.
*Eğitim seviyenle ve maddi durumunla aşağı yukarı denk olacak
*Kültürler kesinlikle yakın olacak, yoksa adettir, gelenektir işin içinden çıkılmıyor..Canınız çok sıkılır.(Kız tarafı olmama rağmen erkek tarafı adetlerinden gına gelmişti)
*Ailenizi sayacak, saygı gösterecek.."Gelin vermeyiz,gelin alırız"diyip sizi ailenizden uzaklaştırmaya çalışmayacak.Doğu kültürü özellikle kızı ailesinden soğutmaya bayılır,kendi aile büyüklerini saysın sevsin isterler.
*Sizin paranızın,malınızın,mülkünüzün muhasebesini yapmayacak. Karışıyorsa sizi paranız için seviyor demektir.
*Yalan asla ve asla söylememeli ki bu bütün herkes için geçerli.

Ne kadar dogru yazmissiniz ben de karslı bir cocukla nisanlanmistim dedenle ninenle surekli gorusmek yok ben ne zaman istersem o zaman goruceksin derdi beni ailemden sogutuyordu ben batiliyim cok ilginc gelirdi bana en sonunda ayrildim yapamadim cidden bu yazdiginiz seyi aynen yasadim ben şuan çook şaşırdım.

Dürüst merhamet sahibi ve Allah korkusu varsa ona baktığında için ısınıyorsa her zaman ve her koşulda arkanda duruyorsa seni asla geçmişinle yargılamıyorsa doğru erkektir. Ufakta olsa yalanını yakaladığınız kimseyi hayatınızda tutmaya devam etmeyin

Ne kadar dogru yazmissiniz ben de karslı bir cocukla nisanlanmistim dedenle ninenle surekli gorusmek yok ben ne zaman istersem o zaman goruceksin derdi beni ailemden sogutuyordu ben batiliyim cok ilginc gelirdi bana en sonunda ayrildim yapamadim cidden bu yazdiginiz seyi aynen yasadim ben şuan çook şaşırdım.

Çok teşekkür ederim, ben de Erzincan Ilıç'lı biriyle nişanlandım ve kısa bir zaman önce nişanı attım. Gerçekten gelenekleri bizim bölgelerimize uymuyor,kim ne derse desin, alınan da alınsın. Hepsini geçtim, bir de dayatmaları, hegemonya kurmaları yok mu!?! Allahım Allahım..en iyisi doğu ve batı arkadaş kalsın, hısım olmasın. Benim ailem modern ve anlayışlı bir ailedir. Kız evlatları olmama rağmen beni bildikleri için, bana karakter ve kişilik kazandırdıkları için zırt pırt nerdesin, ne yapıyorsun diye aramazlar. Ki normali budur. Bunlar oğullarını sürekli takip peşindeler. Ergen modundan çıkamıyorlar bu yüzden. Düşünsenize annesi yedek anahtar vermiyor,sırf oğlunun gelmesini beklemek ve günün raporunu almak,kaynatmak için..Rabbim evlerden ırak tutsun böyle aileleri, amin.

Benimde guzel giden bir iliskim vaar. Ailesi evlilik istiyor ama universitedeyim ve 20 yasindayim daha erken oldugunu dusunuyorum. Ona guveniyorum cok seviyo biliyorum tartissak bile bes dakika sonra duzeliyoruz sannirim bu mesafelerden kaynaklaniyor. O izmitte oturuyor bende istanbulda. Her hafta beni gormeye geliyo sabah yedide yola cikiyor onbucuk gibi burda oluyor. Sevmeyen insa gelmez ki. Amaci belli de diyemem, elimi tutar sarilir oper belki cok az ileri de gitmis olabiliriz(dokunmalar surtunmeler) ama cok kiskancim ve bu yuzden guven sorunu arada yasiyorum. Yapmaz diyorum biliyorum da ama icimde bi ses ya yaparsa diye surekli durtuyo lutfen yardim ediin o sesi nasil susturabilirim. Ve sizce gercekten seviyo muduur? Ve sizce yaptigim iyi mi dokunmalr konusunda. Baskasiyla daha kotusunu yasiyicagina bende azini yasasin istiyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba hanımlar, yıllar önce karşıma biri çıkmıştı ve benden dört buçuk yaş küçüktü, hem benden küçük olmasını sorun ettiğimden hem de bazı sorunlardan dolayı yolları ayırmıştık, başkaları ne der, benimle dalga geçerler, dedikodu yaparlar inancı hakimdi bende, ilişkiyi ciddiye almadım, aradan 3 sene geçti ve bir şekilde yine karşılaştık, hala o da yalnız ben de yalnızım, hatta o olmadığı zamanda yaşıtım olan bir erkek yüzünden çok ciddi acılar çektim :KK43: o tekrar başlamak istiyor hatta evlenmek istiyor, ama bende yine aynı takıntılar var, bi yandan da düşünüyorum bu hayatı ben başkaları için mi yaşıyorum diye, bir yandan da içimi hala rahatsız eden o takıntım..sizce ne yapmalıyım bana yardım edin.... :KK53::KK53::KK43:

Seni insanlarin icinde rencide etmiyorsa sana laf soylettirmiyorsa ve her zaman her yerde herkese koruyorsa dogru erkektir :)) hatali olsanda o an yabanciya karsi seni savunan ama hatanida eve gittignjzde yada basbasayken anlatirsa budur iste :)

___dega___

merhaba hanımlar, yıllar önce karşıma biri çıkmıştı ve benden dört buçuk yaş küçüktü, hem benden küçük olmasını sorun ettiğimden hem de bazı sorunlardan dolayı yolları ayırmıştık, başkaları ne der, benimle dalga geçerler, dedikodu yaparlar inancı hakimdi bende, ilişkiyi ciddiye almadım, aradan 3 sene geçti ve bir şekilde yine karşılaştık, hala o da yalnız ben de yalnızım, hatta o olmadığı zamanda yaşıtım olan bir erkek yüzünden çok ciddi acılar çektim :KK43: o tekrar başlamak istiyor hatta evlenmek istiyor, ama bende yine aynı takıntılar var, bi yandan da düşünüyorum bu hayatı ben başkaları için mi yaşıyorum diye, bir yandan da içimi hala rahatsız eden o takıntım..sizce ne yapmalıyım bana yardım edin.... :KK53::KK53::KK43:

Artık devir değişti eğer onun sana olan duygularından eminsen neden olmasın. Bir de evlenmek istiyormuş eğer gerçekten ciddiyse olabilir bence...

Dürüst merhamet sahibi ve Allah korkusu varsa ona baktığında için ısınıyorsa her zaman ve her koşulda arkanda duruyorsa seni asla geçmişinle yargılamıyorsa doğru erkektir. Ufakta olsa yalanını yakaladığınız kimseyi hayatınızda tutmaya devam etmeyin

"Dürüst merhamet sahibi ve Allah korkusu varsa ona baktığında için ısınıyorsa her zaman ve her koşulda arkanda duruyorsa seni asla geçmişinle yargılamıyorsa doğru erkektir. Ufakta olsa yalanını yakaladığınız kimseyi hayatınızda tutmaya devam etmeyin" demişsiniz ama bu devirde gerçekten dürüst birisi var mı? yani iş hayatında filan dürüst insana rastlamak çok zor.

Son düzenleme:
"Dürüst merhamet sahibi ve Allah korkusu varsa ona baktığında için ısınıyorsa her zaman ve her koşulda arkanda duruyorsa seni asla geçmişinle yargılamıyorsa doğru erkektir. Ufakta olsa yalanını yakaladığınız kimseyi hayatınızda tutmaya devam etmeyin" demişsiniz ama bu devirde gerçekten dürüst birisi var mı? yani iş hayatında filan dürüst insana rastlamak çok zor.

Bence var ama çok çok az. Bende iş hayatının içindeyim günde belki 100kişiyle muhattap olmak durumunda kalıyorum. Ayak üstünde kırk tane yalan atıyorlar sanki anlamıyormuşum gibi. Ama dürüst temiz insanlarda var dediğim gibi az. Ben yalanın tehlikeli olduğunu düşünüyorum yalan yalanı doğurur demişler. Karşınızdakinin yalanını yakaladıktan sonra nasıl güvenebilirsiniz? Bir daha her hareketinden her davranışından kuşku duymaz mısınız ben duyarım o yüzden dürüstlük diyorum ne olursa olsun dürüstlük. Başka türlü sağlıklı bir ilişki kurulamaz

Hepimiz bazı evreleri atlattık, genç olduk, aşık olduk, yeri geldi aşktan gözümüz hiçbir şeyi görmedi :asigim: Gençlikten, masumluktan, tecrübesizlikten hatalar yaptık. Belki bize akıl verecek kimse yoktu, belki de tavsiye dinlemeyecek kadar sağlam buluyorduk aşkımızı...

Bu konuda, karşımıza çıkan erkeğin doğru insan olup olmadığını, evlenmeye değecek biri olup olmadığını, hangi davranışının neyin habercisi olduğunu tartışalım, konuşalım ki genç kızlar, belki de sormaya çekindikleri şeylerin cevaplarını burada bulsunlar.

Paylaşımlarınızı bekliyorum. Doğru erkek nasıl olmalı ? Biz genç kızlara ufak da olsa yol gösterin, yardım edin. Yaşamadan anlamayacağımız şeylerden en azından haberimiz olsun. Şimdiden tüm paylaşımlar için teşekkürler a.s.

Doğru erkek deneysel erkektir. hiçkimse bir hafta da bir ayda anlaşılmıyor maalesef bence. :KK76:

Arkan dönükken vicdanını dinleyen, seni üzecek seyleri yapmayan...İçi rahat sekilde arkandan türlü seyler karıstırıp, sen bilmedigin sürece dürüst numarası yapmaya içi el vermeyecek kadar vicdan sahibi, yani sözde degil, gercekten sadık olan...

Şevkatli; yeri geldiginde sana kızıymıs gibi davranan, yeri geldiginde seni annesi olarak görebilen, yeri geldiginde arkadasın, yerin geldiginde sevgilin olabilen...

Her seyi usul usul konusan, yıkıcı degil yapıcı karakterli...

Ögrenmeye meraklı, yenilgilerden pes etmeyen...Yüz kere bin kere yere düsse hepsinde ayaga kalkıp yoluna devam edebilen...

Kıskanma ile kısıtlama arasındaki dengeyi ayarlayabilen. Kısıtlamanın bir anlamı olmadıgını bilecek olgunluga erismis olan ya da o yolda umut vadeden...Sırf sözünü gecirip erkeklik egosunu tatmin etmenin ne kadar gereksiz oldugunun farkına 40'lı 50'li yaslarında degil daha gencken varabilecek yapısı olan...

Ten uyumunun oldugu, dokunmaktan igrenmedigin, yaslansa altına kacırsa altından alırım ben bunun diyebilecegin...Kalbini deli gibi carptırabilen...

Basarılı oldugunda seninle gururlanmasını bilen, basarısız oldugunda seni yermeden yanında olup seni sevklendirebilen...

En önemlisi elini bir kere tuttugunda bırakmayacak olan...

Bunların bir kısmı bile olsa sarıl, tutun, bırakma...

Hepimiz bazı evreleri atlattık, genç olduk, aşık olduk, yeri geldi aşktan gözümüz hiçbir şeyi görmedi :asigim: Gençlikten, masumluktan, tecrübesizlikten hatalar yaptık. Belki bize akıl verecek kimse yoktu, belki de tavsiye dinlemeyecek kadar sağlam buluyorduk aşkımızı...

Bu konuda, karşımıza çıkan erkeğin doğru insan olup olmadığını, evlenmeye değecek biri olup olmadığını, hangi davranışının neyin habercisi olduğunu tartışalım, konuşalım ki genç kızlar, belki de sormaya çekindikleri şeylerin cevaplarını burada bulsunlar.

Paylaşımlarınızı bekliyorum. Doğru erkek nasıl olmalı ? Biz genç kızlara ufak da olsa yol gösterin, yardım edin. Yaşamadan anlamayacağımız şeylerden en azından haberimiz olsun. Şimdiden tüm paylaşımlar için teşekkürler a.s.
Canım bence bir erkek dürüstse niyetini adam akıllı ifade edebiliyorsa,sadece sana karşı değil sosyal çevresindekilerede saygılı ve kibar davranabiliyorsa,içinde Allah korkusu varsa ,merhametliyse iyidir. umarım sizinde karşınıza böyleleri çıkar Aminnn:KK70:

Eller kdir kıymet bilmiyor anne demek istiyorum.Yaşadığımız devirden midir insanların yaşayıp gördüklerinden midir bilinmez ama karşımızdakileri çok aldatır olduk.Bazen yüzde yüz tanıdığını sandığın, koruduğun, laf ettirmediğin, gözünde hayatının en önemli kişisi olan insan bir bakmışsın ki afedersiniz ama hayvanın tekiymiş..

Karşısına doğru insan çıkan şanslı insanlara hayatlarında başarılar diliyorum.Kıymetini bilin :)

ben sevgılıme o kadar guvenııyorum kı o benı çok sevıyor hatta ben ılk baslarda onun bana olan sevgısıne askna asık oldum.. ılk baslarda onun bana olan sevgısıne asık oldgm adam vardı sonra bu durdu bı ılgszdı askere gıdecektı onun telası/korkusu/ yada artık hadı her neyse askerlık oncesı bı devr gecrdk çok korkuyrdm askere gıdınce ya bıterse dıye cunku çok kavgalar ettık çok ayrıldık askerden once sonra ayrıldk en son aydından bır sekılde kalktım gitım ankaraya asker gecesıne gıttım arkadaslryla ırtıbatata gectm gıttm kapadm gozlerını benı gorunce tepkı bıle veremedı yok artık dıye bıldı sarılamadı bıle o kadar şok oldu kı sonra kusluk musuk kalmadı barstk sarılarak yoladm ope koklaya yolladım askerımı sımdı 13. gunumuz bıtıyr vee çok mutluyuz allahım sen bozma smdı askerlıgın bıtmesını beklyrz ınsallah ıstemeye gelecekler.. dogru erkek soyle anaşılır boyle anlaşılr yok bence sız hıssedıyorsunuz onu hıssedılıyor bence arada bı yaptıkları ılgısızlıklerı çok gormeyın sızde bazen farketmeden ılgısz oluyorsunuzdur belkı her ınsan bellı donemlerde ılgısz olabılır bıraz netcede ..

bunu en iyi yine siz anlarsınız..size değerli olduğunuzu hissettiriyorsa gerisi zaten geliyor...birazda şans sanırım bu işler..rabbim herkesin şansını bahtını açık etsin inş:)

ciftler birbirini degistirmeye calismadan oldugu gibi sevebiliyorsa, size benziyorsa, ana kuzusu degilse, sorumluluk sahibi ise, sizi dusunuyorsa, hayattaki siralamasinda 1.sirada esi ve cocugu geliyorsa, konusabiliyorsaniz ve en iyi arkadasiniz ise dogru kisidir

X