Maske Tarifleri Buhar banyosu

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

kendimidurduracakdegilim

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2008
3.681
5.881
kızlar yüzüne buhar tutan var mı ? ben tam olarak doğru mu yapıyorum bilmiyorum kaynamıs suyu direk yüzüme tutuyorum yüzüm kızarıyo korktum kılcal damarlarıma zarar gelmesinden sonra hep kırmızı kalabilir. siz nasl yapıyosunuz,?

ben de yapıyorum kaynamış suyun içine biraz nane atıyorum ve yüzüme tutuyorum gözenekleri genişletiyo daha sonra siyah nokta warsa sıkıyorum pamukla sonra tonikliyorum ..bana çok iyi geliyo..tabi kızarma olması mümkün

kızarması normal ısıdan kızarıyor cilt ama bu işlemden sonra gözeneklerin kendini toplaması için cilde mutlaka tonic sürmek gerekiyor yoksa bir süre sonra gözeneklerde genişleme olabilir Allah muhafaza

tesekkürler yani korkulcak bir sy yokk diyosunz
bi yerde yüzdeki kızarlıklığın ciltteki kılcal damarlarla ilgisi olduğunu okumustum buhar dan sonra yüzüme bakınca kılcal damarlarm kızarms ve belirginlesmis gibi hissettm o yuzden sürekli yapmann bi zararı olr mu diye düsndm ama gercekten cok rahatlıyor insan

kızlar yüzüne buhar tutan var mı ? ben tam olarak doğru mu yapıyorum bilmiyorum kaynamıs suyu direk yüzüme tutuyorum yüzüm kızarıyo korktum kılcal damarlarıma zarar gelmesinden sonra hep kırmızı kalabilir. siz nasl yapıyosunuz,?

canım benim bildiğim kadarıyla buhar banyosu saf su ile yapılıyor..musluk suyu kulllanılmıyor..uzaktan tutuluyor..15 - 20 dak gözenekleri çok güzel temizliyor..sonrada güzle bir temizleme ürünü ile açılan gözenekleri temizlemek gerek... ben çok memnun kalıyorum..

kızlar ben yapıyorum kaynar suyu leğene döküyorum başıma havlu atıyorum hafif kızarabilir çok normal ama yüzünüz buharı yedikçe geriliyor çok güsel oluyopr. yaptıktan sonra siyah noktalarınızı sıkın tamamen yok oluyor siyah noktalar.. tabi bi hafta sonra tekrar çıkıyor

canım benim bildiğim kadarıyla buhar banyosu saf su ile yapılıyor..musluk suyu kulllanılmıyor..uzaktan tutuluyor..15 - 20 dak gözenekleri çok güzel temizliyor..sonrada güzle bir temizleme ürünü ile açılan gözenekleri temizlemek gerek... ben çok memnun kalıyorum..

uzaktan tutulmuyor canım leğene koyup eğilip başınıza havlu alın hava alacak yer bırakmayın.. ilk zamanlar nefes ayarlaması zor oluyor daha sonra alışırsınız..

kızlar buhara yüzünüzü tuttuktan sonra yüzünü bir çay bardağının yarısına elma sirkesi yarısına su koyarak karıştırın sonra pamuğu batırıp yüzünüzü sirkeli suyla silin fazla bastırmayın tahriş eder çok nazik yapmalısınız inanamayacaksınız siyah noktaların nasıul gittiğine.

Elma sirkesinin kokusuna dayanabilenler içinde şunu söyliyeyim 2 su bardağı kaynar suya 3 çorba kaşığı elma sirkesiyle buhara tutun yüzünüzü sonrada yukarıda anlattığım şekilde sirkeli suyla yüzünüzü silin. Bi de banyo yaparsanız üstüne muhteşem sonucu göreceksiniz banyodan sonra da azcık bepantene krem yemede yanında yat görenler anında anlayavcak farkı. Banyo yapmasanızda iyice yıkadıktan sonra bepantene sürün gene olur aynı sonuç. Haftada iki kere yapın bunu

kızlar buhara yüzünüzü tuttuktan sonra yüzünü bir çay bardağının yarısına elma sirkesi yarısına su koyarak karıştırın sonra pamuğu batırıp yüzünüzü sirkeli suyla silin fazla bastırmayın tahriş eder çok nazik yapmalısınız inanamayacaksınız siyah noktaların nasıul gittiğine.

Elma sirkesinin kokusuna dayanabilenler içinde şunu söyliyeyim 2 su bardağı kaynar suya 3 çorba kaşığı elma sirkesiyle buhara tutun yüzünüzü sonrada yukarıda anlattığım şekilde sirkeli suyla yüzünüzü silin. Bi de banyo yaparsanız üstüne muhteşem sonucu göreceksiniz banyodan sonra da azcık bepantene krem yemede yanında yat görenler anında anlayavcak farkı. Banyo yapmasanızda iyice yıkadıktan sonra bepantene sürün gene olur aynı sonuç. Haftada iki kere yapın bunu
yani bu işlemde siyah noktalar sıkmadan mı yok oluyor sirkeyle silince?

aynen öyle zaten sıktıktan sonra genişliyor gözenekler daha beter oluyor haftada 2 kez yap bu işlemi banyok yaptıktan sonra yüzünü sodayla sil haftada iki kere de mısır unu maskesini yaparsan (bu forumda tarifi var siyah noktayla ilgili) yine banyo sonrası sodayla silersen yüzünü sonuca i-na-na-ma-ya-cak-sın o kadar söylüyorum kesinlikle dene derim pırılllll pırıl oluyo cildin
iyi şanslar

bende naneyle yapıyorum bunu daha önce suylada yapıyodum aynı yaa pek fark yok ikisi arasında ama insanın yüzü çok rahatlıyo gerçekten siyah noktalrıda yumuşttığı için sıkıyorum tabi yine çıkıyo olsun geçici bi yöntem ama napakk..

az önce yaptım ve şuan yüzümde kil maskesi var
ben kaynmış suyu kovaya koyuyprum üstüme de havluyu çekiyorum yüzüm nemlenene kadar tutyorum tabi aralarda nefes almak için kafamı çıkartıyorum öyle 15dk falan tutmuyorum
nemlenene kadar ardında kil maskemi sürüyorum haftada bi kez

arkadaşlar ben buhar banyosu yapıyodum bundan 4 yıl kadar önce doktora danışana kadar kesinlikle önerilmiyo şuan okadar pişmanımki buhar banyosu yaptığıma gözeneklerim çok açık ve kapanması gibi bişi söz konusu değil çok araştırdım yolun başındayken dönün derim.

bende zaman zaman yapıyorum...
sıcak suyun içine papatya atıyorum kuru papatya...
sonra üstüme bir battaniye alıyorum buharı soluyorum hem cildim hem nefesim açılıyor...

Arkadaşlar vurguluyorum ama ben cilt bakımı kursu aldım ve gittiğim kurs doğal bitkiler kullanılan bir kurstu.

Sade su buharı cildi sarkıtıyormuş,
biz içine biraz ıhlamur hatmi çiçeği ve istersekte papatya filan atıyorduk o şekilde suyu kaynatıp buhar banyosu yapıyorduk..
Benim için peeling'in olmazsa olmazıdır buhar,gözenekleri açıp cildi derinlemesine temizliyor ama sonunda iyi bir maske ve tonik gerek yoksa gözenekler genişliyor..

Buhar banyosu esnasına cilt kızarır mı evet bu çok normal bir durum,ancak kılcal damarlarda bir problem varsa buhar banyosunun ona ne etki göstereceğini bilemiyorum...

Arkadaşlar vurguluyorum ama ben cilt bakımı kursu aldım ve gittiğim kurs doğal bitkiler kullanılan bir kurstu.

Sade su buharı cildi sarkıtıyormuş,
biz içine biraz ıhlamur hatmi çiçeği ve istersekte papatya filan atıyorduk o şekilde suyu kaynatıp buhar banyosu yapıyorduk..
Benim için peeling'in olmazsa olmazıdır buhar,gözenekleri açıp cildi derinlemesine temizliyor ama sonunda iyi bir maske ve tonik gerek yoksa gözenekler genişliyor..

Buhar banyosu esnasına cilt kızarır mı evet bu çok normal bir durum,ancak kılcal damarlarda bir problem varsa buhar banyosunun ona ne etki göstereceğini bilemiyorum...

merhaba 1 şey merak etim önce maske sonra tonik mi yoksa ilk tonik sonra mı maske?

X