Ders çalışamıyorum :((

M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar haftaya vizelerim başlıyo benim ise hiç ama hiççççç içimden ders çalışmak gelmiyor. :çok üzgünüm:

Kendimi bir şekilde motive etmeliyim ama nasıl????? :uhm:

Lütfen fikri olan varsa yardım etsin bu gidişle bütün sınavlardan kalcam senağlama

geçen seneden de alttam dersim var iki tane offff offfff Çok üzgünüm çoook

Benim de yarın vizelerim başlıyo ve ben de doğru düzgün çalışmadım ve vicdan azabı çekiyorum:1no2:
Ama şu andan itibareeen artık başlıyorum!!!kötükedihüso

benim vizelere daha iki hafta var
ilk olarak kk dan uzak kalmam gerekiccek :) böle olmaz
ve son sınıf oldugum için kendimi çalışmak zorunda hissedicem ki okul uzamasın

hemen kalkıp çalışmaya başlamanız lazım.

biz de geçtik o yoldan.... şimdi başlarsanız sabaha anca yetişir... iştaha gelmek için de illa ki son güne gelmek gerekir.......

bu sene 3. yılım olucak hala 1. sınıfı geçmeye çalışıyorum...
Aynı sorun bendede olduğu için + ders konusunda acayip sorumsuz olup sırf sınav yeri uzak geldii yada canım gitmek istemediğim için hala 1. sınıftayım...
Bende ders çalışamıyorum canım çok sıkılıyor... Ayrıca matematiktende hiç yapamıyorum biri anlatırken tamam anladım diyorum tek başıma olduğumu yapamıyorum...Hülyanın yanında bana da bi el atında hep birlikte ders çalışmaya başlayalım :):)

Arkadaşlara katılmakla beraber şunu da söylemeliyim.Hedefleriniz uğruna sevdiğiniz şeylerden fedakarlık yapmanız gerektiğini idrak etmedikçe başarılı olamazsınız.Canınız ders çalışmıyor ama gezmek istiyorsa kendinize şunu söyleyin,ya günümü gün etmek ya da hedeflerime kitlenmek,ikisinden biri.Ben hangisini istiyorum.Taşlı bir yol mu? aydınlık ve rahat bir yol mu hedeflerim için?şunu da unutmayın ki,bilinçaltı gelecek zamanı değil şimdiki zamanı kabul eder.Şimdi çalışıyorum ve beni bekleyen hedeflere gidiyorum,vizelerden iyi notlar alıp alttan derslerimi kurtarıyorum şeklinde şimdiki zaman emirlerini algılar bilinç altı ve beynize bu doğrultuda uyarılar yollar.Her şey gönlünce olsun sevgiler.

sinav sonuclari asildiginda kendini nasil hissetmek istiyorsan öyle davran derim :KK66: eger orda A-B yerine D yada E görmek istiyorsan burda vakitini gecirebilirsin :KK66: ama D veya E görmek sana dokunacaksa,tek görevin olan derslerini geçmeyi bile becerememiş olmanin ezikliğini derinden hissediceksen hemen burdan cik ve derslerine caliş :KK66:

ben kendi kendime motive olamadığım için bunu bir arkadaşıma söyledim ve o beni gaza getirmeye calışıyor.bak herkes atandı bi sen kaldın,bu sene su kadar puan alcan bilmem kacıncı olcan sen bunu yaparken herkes ders calışıyor fln filan.bayağı da ikna edicidir.sağolsun o gün gaza geliyorum ertesi gün geciyor.o yine iş basında.sabırlı da bir insan ki yoksa benle kimse uğrasmaz.

canım benim cuma bitti vizelerim.
çalışmak istedim mi? tabi ki hayır..
çalışmak için öncellikle bilgisayarı kapatmak lazım. ki ben çok beceremedim bu kısmı, Allahtan sınavlardan biri bilgisayar sınavıydı :lepi:
ben sessiz ortamda çalışamam bide, çokk canım sıkılır, salonda çalıştım hep. sessiz ortamda uykum geliyor. mirmirmirmir
bide sandalyede otururken benim böyle sırtım ağrıyormuş gibi geliyor, yatarak çalışıyı diyorum, max yarım saate manyak gibi uykum geliyor. yatarak çalışmaya kalkma. mirmirmirmir
çalışırken kahve içmek çok iyi geliyor mesala.
şey yap, mesala 20 soru çözcem sonra gidip 15 dk ara vercem şeklinde kendini ödüllendirebilirsin.
bu vize döneminde şey yaptım, vizelerim iyi geçerse, kendime ... alcam şeklinde karar verdim, kötü geçerse almicam. o da motive etti mesala, iyi geçti gayet :lepi:

aynı ben çalısıyorum calısıyorum yok olmuyo ezbere dayalı calıstıgım için yapamıyorum 6saat calısıyorum bir cümle birşey öğrendiğim yok ... bence deers derste dinlenmeli ve notlar alınmalı öyle saatlerce ders çalısmak anlamsız nefsinize zülüm etmeyin!birde çalıstıgının karsılıgını alamayınca insan bidaha calısmak istemiyo ... arkadasın dediği gibi kendini ödüllendir nescafe çok güzel öneri hem uykunu kacırır hemde keyifle çalısırsın yatarak calısma tv olan yerde calısma arkadaşlarınla hiç çalısma o zama hiç çalısamazsın cnm

ooff off bende de aynısı
ct günü evden çıkmadım baya çalıştım ama pazarı aynı verimlilikte degerlendiremedim
sınav salı günü ve işten vakit kalmıyo çalışmaya haftaiçleri
üstelik yüksek lisans ta geçme ortalamasını 75 e çıkarttılar ve bütünlemeyi de kaldrdılaar!
yani kalmamız için tüm koşulla uygun şu anda, ne harika!!!
e bu kdr olumsuz koşul da bana motivasyon olarak geri dönmüyo haliyle..

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar çok teşekkürler msjları okudukça çalışasım gelio öğlende çalıştım zaten a.s.
burda bari birbirimizi motive edelim de ders çalışalım :çok üzgünüm:

Cnm bende yeni mezunum 1 sinifta benimde hic calisasim gelmiyo bide bizim hoxalar cok zorlardi ya bi miral hocam ahh ahh ama mezun oldum bicok arkdasim olamadi:KK43:( hirslan cnm calis insan eline diplomasi alinca kendini güçlü hissediyo calis cnm okul bitince rahatliyosun simdi sikinti cekceksin ama ohhh okulu bitrrr ne güsell calis belki bu 2 hafta cok yorulcaksin cok uykusuz kalcaksin ama vizen iyi olunca finalde iyi oluyoo :)) hepinize basarilarr

canım bence elindekinin kıymetini bil. düşün senin yerinde olmak için çaba gösteren kaç tane öss mağduru var. onları aklına getir sana verilen imkanı değerlendir kendini bu şekilde motive et. a.s
büyük insanların akıl vermesine benzedi cümlelerim ama çok canım acıdı şu öss yüzünden en son uzaktan eğitime kapak attım o kdr isterdim ki örgün eğitimde olmayı pes etmiyorum çalışmaya devam ediyorum. sende pes etme azimli ol eminim çok güzel çalışmaya başlarsın... :1hug:

okuyun kizlar okuyun ben iki af edersiniz zilli yuzunden okulu biraktim o kadar cok pismanim ki ah ah
neyse oldu bitti ama
lutfen okuyun ilerde pisman olmayin
derslerinizi ne kadar guzel ve iyi olmasini istiyorsaniz calisin :KK43:(

imdaaaaaat çalışamıyorum yaaaa sabahtan beri uğraşıyorum bi o derse bi bu rapora bi şu vizeye çalışıyorum ama sürekli moralim bozuluyo çalışıp başaramadığım ödevler sınavlar filan aklıma geliyo yetiştiremicem telaşına kapılıyorum ÇALIŞMAM LAZIM yaaaaaaaa offfffff

imdaaaaaat çalışamıyorum yaaaa sabahtan beri uğraşıyorum bi o derse bi bu rapora bi şu vizeye çalışıyorum ama sürekli moralim bozuluyo çalışıp başaramadığım ödevler sınavlar filan aklıma geliyo yetiştiremicem telaşına kapılıyorum ÇALIŞMAM LAZIM yaaaaaaaa offfffff

cnm aynı şey bende de var haftaya vizelerim başlıo :çok üzgünüm:
öncelikle sakin olmak gerek sakin olup mantıklı düşünelim bir program hazırlayalım ona göre çalışalım o zaman başaramayacağımız birşey olmayacaktır
ben işletme okuorum çalışırkende iş kadını olacağımı düşünüorum ve bunun için çalışmam gerekiyo bu bilgileri öğrenmem gerekiyo diyorum hihoyyyt
yani bi amaç belirleyip ona göre çalışmak en iyisi ama eğer hiç çalışmak istemiyorsan bir gününü hiç ders çalışmadan geçir dersle alakalı hiçbirşey düşünme kafan boşalır ben dün öyle yaptım ii geldi kaydirigubbakcemile5
bugünde çalışacağım inş şutarafagitti

Şu Finallerde ne çabuk geldii yaaa :KK43:

X