progesteron testinde değer kaç çıkmalı

emlytknr

Hayattaki tek doğrum sizsiniz...
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
3.406
191
38
merhabaa
bhcg testi ile beraber progesteron testi yapıldı bana sonucum 60 çıktı. yani bu progesteronun ne işe yaradığını iyi mi değerim kötü mü bilemedim bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar a.s.

sanırım progesteron hormonu düşük sebebi bile oluyormuş. inşallah değer iyidir. aranızda bu testten yaptırıp sonuç alan ve ya bilgisi olan yok mu???

merhabaa
bhcg testi ile beraber progesteron testi yapıldı bana sonucum 60 çıktı. yani bu progesteronun ne işe yaradığını iyi mi değerim kötü mü bilemedim bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar a.s.

canım progesteron bebeğinin tutunmasını ve düşmemesini sağlayan bir hormon normalde bu hormonu vücudumuz salgılıyor fakat hamilelik dönemindeki kanamalar da ya da tüp bebekte destek amaçlı progesteron hapı jeli ya da iğnesi veriliyor ve çok çok önemli...ben sabah akşam ikişer ampul iğnesini oluyorum progesteron değerinin çok fazla oynamaması gerekiyor transfer yapmadan kaç defa test yapıldı bana da ama değerler direk doktora gittiği için bi fikrim yok...

canım progesteron bebeğinin tutunmasını ve düşmemesini sağlayan bir hormon normalde bu hormonu vücudumuz salgılıyor fakat hamilelik dönemindeki kanamalar da ya da tüp bebekte destek amaçlı progesteron hapı jeli ya da iğnesi veriliyor ve çok çok önemli...ben sabah akşam ikişer ampul iğnesini oluyorum progesteron değerinin çok fazla oynamaması gerekiyor transfer yapmadan kaç defa test yapıldı bana da ama değerler direk doktora gittiği için bi fikrim yok...

anladım canım çok teşekkürler. bana da yapılmıştı ama benim de bi fikrim yok ama son olarak bhcg ile yaptırınca sonucumu gördüm. umarım iyi bi değerdir...:Saruboceq:

tatlım bana beta hcg ile birlikte yapılmıştı ve 165 çıkmıştı bu hormon aynı zaman da beta hcg den daha önemli çünkü gebeliğin düşükle sonuçlanmaması ve rahimin sıkılaşması için bize takviyeler veriliyo jel ve iğne gibi bence senin değerin gayet 60 ve üzeri olması gerekiyo zaten zamanlada yerleşiyo ve sabitliyo kendini stres yapacak bişey yok benimki biraz yüksek çıkmış drum ikiz gebelik olma ihtimalin çok yüksek demişti o yüzden yüksek olabilir...bak tatlım biz ne yaparsak yapalım olacak olduktan sonra herşey boş şu an bile bebeğimizi kaybedebiliriz allah korusun bu yüzden içini rahat tutmaya çalış olurmu çok öptüm

canım sağol içimi rahatlattın ne anlama geldiğini bilmiyordum da merak ettim biraz :)

bebişko senin bhcg değerin ne çıkmıştı canım senin progesteron çok yüksekmiş daha sonra bakıldı mı o zaman yükselme oldu mu?

tatlım benim 11.gün 220 çıktı beta hcg ve bi daha tekrarlamamı istemedi dr yeterince yüksek ve garanti dedi e progesteronun yüksek büyük bir ihtimalle çoğul gebelik dedi bakalım başka şu ana kadar hiç bir test istemedi 12 sinde kontrolüm var kalp atışı ve kese için ama test yaptır demedi

tatlım benim 11.gün 220 çıktı beta hcg ve bi daha tekrarlamamı istemedi dr yeterince yüksek ve garanti dedi e progesteronun yüksek büyük bir ihtimalle çoğul gebelik dedi bakalım başka şu ana kadar hiç bir test istemedi 12 sinde kontrolüm var kalp atışı ve kese için ama test yaptır demedi

Günaydın hadi bakalım amiiim işaallah ikizdir kıs darısı başıma ALLAHIIIM ve isteyenlere:nazar::nazar::nazar:

LÜTFEN BANADA YARDIMCI OLUN KAFAYI YİYECEĞİM ÇOK MORALİM BOZUK ŞİM Dİ DOKTORDAN GELDİM PROGESTERON 0,62 ÇIKTI VE BEN PKO DA VAR.:1no2:

LÜTFEN BANADA YARDIMCI OLUN KAFAYI YİYECEĞİM ÇOK MORALİM BOZUK ŞİM Dİ DOKTORDAN GELDİM PROGESTERON 0,62 ÇIKTI VE BEN PKO DA VAR.:1no2:

canım öncelikle sakin ol dr un bişey demedi mi sana yorum yapmadı mı bunun için ilaçlar iğneler var. kullanıyormusun sen ilaç?

MERHABA.ADET DÜZENSİZLİĞİ DYE DOKTORA GİTTİM DUPHASTONLA BAŞLADIM.SONRA DOK.DEĞİŞTİRDİM BANA POLİKİSTİK OVER VAR DEDİ.DİANE 35 KULLANMAYA BAŞLADIM GEÇMEDİ.SONRA PLOAKTİN HORMON TESTİ YAPTIM 38 ÇIKTI DOSTİNEX KULLANMAYA BAŞLADIM 37 YE İNMİŞ BU AY YİNE DOSTİNEX VERDİ ŞİMDİ KULLANIYORUM BUGÜN ADETİMİN 21.GÜNÜ PROGESTERON YUMURTLAMA TESTİ YAPTIRDI 0,62 ÇIKTI VE BANA YUMURTLAMA OLMAMIŞ DEDİ.EN SON OLARAKTA GLUCOPHAGE 850 MG LIK İLAÇ VERDİ DİANE 35 İLE BİRLİKTE ADETİNİN 5.GÜNÜ BAŞLA DEDİ VE İSTERSEN BAŞKA DOK.GÖSTER BİRDE EŞİNİN SPERM TAHLİLİNİDE YAPTIR. VE DUA ET BENİM YAPACAĞIM BİRŞEY KALMADI 3 AY SONRA İSTERSEN GEL DEDİ. NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM EŞİM ÇOK ÇOCUK İSTİYOR LÜTFEN YARDIM EDİN :çok üzgünüm:

merkaba ben daha yeni hamile kaldım ama kanamam var banada progestan verdiler ama kanamam kesilmedi ve belim arıyor acaba bebegi kaybeticekmiyim cok korkuyorum bilen biri varsa yazsın

adet düzensizliği varsa bu test 21.gün yaplsada sonuc doğru cıkmıyo diye okudm aynı seyler bende de var 0.72 cıktı benimde ama adetim düzensişz ve polikistik over var doktorunm amerikada olduğu iç,in görüşemedim ama doğru olduğunu sanmıyorum bu değerin sende tekrar yaptırdınmı acaba
merak ettim

bende gecen gun yaptırdım hormon testlerimi ve benımkı de 0,6 çıktı, normalde sanırım 1,5 olması gerekıyormus ve doktorum bana doğum kontrol hapı verdı, şimdi kullanmaya basladım 21 gun sonunda bıraktığımda hemen adet olacakmısım...

merhaba pregesteron hormonu 6.5 en az deger olmasi gerekmis saglikli hamilelik ortami olusmasi icin rahimde arkadaslar ben artik anlatnatif tip deniyorum ve cok iyi sonuclar elde ettim sagliginiz daim olsun 15 gun boyunca sabah aksam sogan suyu ictim sonrada 21 gun aslanpencesi ot ictim degerlerim olculunce inamadim sizde deneyin ben artik hormon ilaclari kullanmaktan bikmistim

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba pregesteron hormonu 6.5 en az deger olmasi gerekmis saglikli hamilelik ortami olusmasi icin rahimde arkadaslar ben artik anlatnatif tip deniyorum ve cok iyi sonuclar elde ettim sagliginiz daim olsun 15 gun boyunca sabah aksam sogan suyu ictim sonrada 21 gun aslanpencesi ot ictim degerlerim olculunce inamadim sizde deneyin ben artik hormon ilaclari kullanmaktan bikmistim

:emir_bebek::emir_bebek:--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza klomen kullandıktan sonra 21. gün yani dün progestron testi yaptırdım ve sonuç 25 çıktı ve doktor bişi demedi yumurtalama olmuş dedi sadece şimdi adet dönemini beklicekmişiz ona da daha 10 gün var rahat ama ben hemen bi sonuç almak istiyorum tahminen de bana bi fikir verebilr misiniz

arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza klomen kullandıktan sonra 21. gün yani dün progestron testi yaptırdım ve sonuç 25 çıktı ve doktor bişi demedi yumurtalama olmuş dedi sadece şimdi adet dönemini beklicekmişiz ona da daha 10 gün var rahat ama ben hemen bi sonuç almak istiyorum tahminen de bana bi fikir verebilr misiniz

canım sen büyük ihtimallae hamilesin.süper bi sonuç bu hamilelerin değeri yüksek çıkar dr un seni heycanlandırmamak için sölememiştir...merak ettim durumunu...bende pazartesi yaptrcam inş benmde senin gibi yüksek çıkar...

X