Çocukluk Dönemi 3 yaş kontrolü

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.391
92.142
Doktorunuz ne yapacak?

Sizden çocuğunuzla ilgili genel bilgi isteyecek.

Çocuğu muayene edecek, boyunu, kilosunu ölçecek.

Kansızlık (demir eksikliğine bağlı anemi) riskini değerlendirecek ve gerekli görmesi halinde kansızlık olup olmadığını anlamak üzere kan tahlili isteyecek.

Çocuğun tansiyonunu ölçecek.

Çocuğun görmesini ve işitmesini kontrol edecek.

Varsa sorularınızı cevaplayacak.

Bu kontrolde doktorunuzla konuşabileceğiniz konular

Çocuğun büyümesi ve beslenmesi, davranışları ve gelişimi, tuvalet eğitimi, çocuğun belli bazı kuralları anlama ve bunlara uyma yeteneği, uyku alışkanlıkları, çocuğun işitmesi ya da konuşmasına ilişkin endişeleriniz, kreşe başlatma planlarınız ve aklınıza takılan diğer tüm konular.

Dikkat!

• Arabada her zaman otomobil koltuğu kullanın.
  • Çocuğun oynadığı yerlerin (park, bahçe, ev gibi) güvenli olduğundan emin olun.
  • Çocuğunuza sağlıklı yiyecekler sunun ve ne yiyeceğine ve ne kadar yiyeceğine kendisinin karar vermesine izin verin.
  • Dişlerini fırçalamayı öğretin. Mercimek tanesi kadar diş macunu kullanabilirsiniz.
  • Çocuğunuz vücut organları konusunda merak gösterebilir. Organlar hakkında bilgi verirken doğru isimlerini kullanmaya özen gösterin.
  • İyi davranışlarını ve her türlü başarısını ödüllerin.
  • Başka çocuklarla oynayama olanağı bulması için planlama yapın.
  • Çocuğa seçenekler sunun ancak sınırları da belirleyin.
  • Tutarlı davranın ve kabul edilemez davranışlarını disipline etmeye çalışın.
  • TV ve video izlemesini günde bir saatten az olacak şekilde sınırlayın, TV’yi onunla birlikte izleyin.

benimde 4 yas oglum var pipisini gidiklaniyor galiba ve oraya buraya surtuyo sonra pipim uyandi diyor biz neyapip nasil ögretiriz bilemiyorum lutfen fikri olan yazsin

öncelikle teşekkür ederim benimde 2-5 yaşında oglum var birşey istediinde hayır diyorum olmaz diyorum bir türlü anlatamıyorum nasıl egitim verecegimi şaşıtdım yardim edin lütfen.

çok teşekkürler paylaşımlarınızın devamını dilerim kazencimkaydirigubbakcemile5

tam 3 yaş dönemindeyiz..

biraz inat,biraz sabırsız ama artık çocukluğa geçtiğimiz bi dönem..

paylaşım için teşekkürler kazen

benim kızımda bu ay 3 yaşına giriyor.bilgiler çok güzel teşekkürler

kızım da 25 aylık oldu aşıları bitti. doktor kontrolu ne zaman olur diye düşünüyordum. Allahım kısmet etsin de kontrola gidelim (daha önce hasta olmazsa). bilgi için teşekürler.

O kadar doktora gidiyoruz hiç tansiyonuna bakılmadı.Bilmediğim birşey öğrenmiş oldum.Teşekkürler...

Arkadaşlar çocuklarınızın düzgün çizgi filmler izleyerek büyümesini istiyorsanız bence türk çizgi filmlerine yönelin. en azından kendi kültürümüzle büyütmüş olursunuz ve arka planda çocuğun aklını karıştıracak oyunlardan uzak tutarsınız. Birçok güncel türk çizgi filmleri için şu site güzel bence Çizgi Film izle Pepe Pepee Yeni Bölümler Caillou izle

X