Bebek Beslenmesi Anne sütü alan bebekler günde kaç kere kaka yapıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

WaterLilly

Rüya'm benim
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2007
490
3
Arkadaşlar kızım bir aylık oldu önceleri nerdeyse her bezinde kaka olurdu yani günde en az 5-6 kere kaka yapardı. son günlerde günde 1-2 ye düştü. sizce bu durum normalmi. ' gün önce kontrolde kilo alımı iyiydi yani sütüm yetiyordu. bu günlerde daha sık emmek istiyor büyüdüğünden mi böyle oldu, yoksa sütümde sıkıntı mı var acaba.
Bir de kaç saatte bir emziriyorsunuz. ben istedikçe emziriyorum ama maximum kaç saat emzirmezsem olur bilmiyorum. yeni doğduğunda 2-3 saatten fazla uyumasın demişti ebeler. şimdi kaç saat olu ki acep?

ilk 20 gün nerdeyse her emme sonrası kakasını yapıyordu 5-6 kere alt değiştiriyordum, şimdi azaldı 3-4 kere değiştiriyorum
ben doğduğundan beri 2 saatte bir emziriyorum zaten daha fazla uyumuyor ama artık sütüm yetmemeye başladı hem çok daha fazla emiyor hemde daha sık emiyor ortalama 1,5 saatte bir emiyor ve önceden tek göğüsle doyarken şimdi 2 göğüs yetmiyor çünkü dolmadan boşaltıyor rezene içiyordum ama humanada içicem artık

ben ortalama 6 tane kirli yani kakalı bez alıyom doğduu zamankiyle arada pek bi fark yok hala emdikten sonra fortlatıyo emme saatini de bilemiycem hanfendi ne zaman istese veriyorum bu 4 ssati de buluyo 15 dk.ı da

benim kuzucuk doğduğundan beri günde 2 yada 3 kez kaka yapıyor her istediğinde emziriyorum zaten vermeme şansım yok çünkü verene kadar susumuyor

ya bu konuyu açman ne iyi oldu watercim.ben de bu dertten muzdaribim.ilk zamanlar her bezi kakalıydı.şimdi zor yapıyo.inliyo inliyo bişey yok kıpkırmızı oluyo.altını açıyorum bekliyorum biraz ozman yapıyo.günde 2 kez 1 akşam 1 sabah o da az yapıyo.kabız mı acaba gerçi anne sütü kabızlık yapmazmış.ama yavrum inlemekten boğazı yırtılıyo nerdeyse:çok üzgünüm:tecrübeli anneler nolur bu konuda fikirlerinizi yazın

merhabalar benim oğluşum da aynı dertten muzdarip garibim inlemekten kıpkırmızı oluyor.gece gündüz hep aynı ama dediğiniz gibi anne sütü kabız yapmaz derler.bende her istediğinde emziriyorum 3 saati geçirmiyorum uyusa bile veriyorum ki uyanmıyor emip uykusuna devam ediyor.yenidoğan bebekleri sık sık emzirmek gerekirmiş ama kilo alımı iyiyse endişelenmeyin sütünüz yetiyor demekki.dün doktora sordum sütüm yetmiyormu diye kilo alımı iyi anne sütüne devam dedi.

Kızım 26 GunLuk Benımde Sutum yetmıyor Artık Ama Sanırım bu benden kaynaklanıo Cunku Istahım kapandı Artık eskısı gıbı yıyemıyorum yedıgım zamanlarda sutum oluyor... Sabah tam 40 Dakıka agzındaydı bos bos cekıyordu.. Ben Suan Calısıyorum yanı 12 gundur arkadasım evlendıgı ıcın onun yerıne bakıyorum bebegım her uyandıgında kayınvalıdem cagırıo benı gıdıp emzırıyorum Acıktıgı Zaman Adeta bı canavara donusuo hıc dayanmıyor :) Ikı Elı bır den agzında :) ama her yedıgındede hemen kakasını yapıo kakasıda normal degıl bugune dek smk gıbı sarı ıdı dunden berı yesıl pek normale donmedı kızım benım ne yapmam gerek? Cunku Cok Sancısı ve gazı oluyor ılac verıyorum etkısını sadece o anda gosterıo uyku yapıo ama sonrasında bır degısıklık yok..

benim oğluşum da ilk zamanlar her bezine yapardı kakasını ama artık sabah ve akşam yapıyor bu normal git gide normale giriyorlar. Memeyide her istediğinde veriyorum çünkü durmuyor anca emince sakinleşiyor o kadar çok emiyorki sayamıyorum bile.

Kızım 26 GunLuk Benımde Sutum yetmıyor Artık Ama Sanırım bu benden kaynaklanıo Cunku Istahım kapandı Artık eskısı gıbı yıyemıyorum yedıgım zamanlarda sutum oluyor... Sabah tam 40 Dakıka agzındaydı bos bos cekıyordu.. Ben Suan Calısıyorum yanı 12 gundur arkadasım evlendıgı ıcın onun yerıne bakıyorum bebegım her uyandıgında kayınvalıdem cagırıo benı gıdıp emzırıyorum Acıktıgı Zaman Adeta bı canavara donusuo hıc dayanmıyor :) Ikı Elı bır den agzında :) ama her yedıgındede hemen kakasını yapıo kakasıda normal degıl bugune dek smk gıbı sarı ıdı dunden berı yesıl pek normale donmedı kızım benım ne yapmam gerek? Cunku Cok Sancısı ve gazı oluyor ılac verıyorum etkısını sadece o anda gosterıo uyku yapıo ama sonrasında bır degısıklık yok..

sarı kaka normal bildiğim kadarıyla yeşil kaka üşüttüğünde oluyor. o zaman sancısı çok oluyor. ayaklarını, bacaklarını ve başını sıcak tut. elma yağı kullanıyorum ben. karnına dizlerine ve ayak tabanlarına sürüyorum. ısıtıyor.

Valla ben cok ıyı sarıyorum bebegı ama sarı kakasıda normal degıldı Smk Gıbı O Zamanda gazı var herhalde yada cocugun kakası ole oldumu kılo almıor.

ya bu konuyu açman ne iyi oldu watercim.ben de bu dertten muzdaribim.ilk zamanlar her bezi kakalıydı.şimdi zor yapıyo.inliyo inliyo bişey yok kıpkırmızı oluyo.altını açıyorum bekliyorum biraz ozman yapıyo.günde 2 kez 1 akşam 1 sabah o da az yapıyo.kabız mı acaba gerçi anne sütü kabızlık yapmazmış.ama yavrum inlemekten boğazı yırtılıyo nerdeyse:çok üzgünüm:tecrübeli anneler nolur bu konuda fikirlerinizi yazın

Canim eger anne sutu cok yagliysa kabiz yapar.Yagsiz ve lifli beslenme iyi olabilir.istersen doktorunuza sor.

kayın validemin ve annemin dediğine göre bebeğin kakasının yeşil olması annenin üşüttüğünü gösterirmiş ve annenin kendine devamlı iyi bakması gerekirmiş bunu o kadar sık söylüyorlarki oğlumun kakası yeşil olduğunda kendimi çok kötü hissediyorum ama gerçekten de anne kendine iiii baktığında bebeğin kakası da iii oluyo umarım bu bilgi işinize yarar

benim kızım 3- 4 günde bir kez yapıyor .anne sütü alan bebek kabız olmazmış.sütüm yarıyomuş öyle diyolar...

benim kızım 28 gunluk eskiden her bezi kakalıyken simdi gunde 1 kez yapıyor yani dolduruyo bugun hic yapmadı napmam lazım. bol su iciorum elma meyve bol yiyorum, kuru kayısı hosafı iciorum degismedi

benim de 2 ay 22 günlük bir oğlum var so 20 gündür 3 4 güne bir kaka yapıyor ve kakasıda yeşil oluyor bende çok endişeliyim bu konuda. ne yapacağımı bilmiyorum:KK19:

Arkadaşlar kızım bir aylık oldu önceleri nerdeyse her bezinde kaka olurdu yani günde en az 5-6 kere kaka yapardı. son günlerde günde 1-2 ye düştü. sizce bu durum normalmi. ' gün önce kontrolde kilo alımı iyiydi yani sütüm yetiyordu. bu günlerde daha sık emmek istiyor büyüdüğünden mi böyle oldu, yoksa sütümde sıkıntı mı var acaba.
Bir de kaç saatte bir emziriyorsunuz. ben istedikçe emziriyorum ama maximum kaç saat emzirmezsem olur bilmiyorum. yeni doğduğunda 2-3 saatten fazla uyumasın demişti ebeler. şimdi kaç saat olu ki acep?

Aynı endişe bende de olmuştu fakat kızın büyüyor annesi kakası da düzene giriyor maşallah. Sen yine takibini bırakma ama normal bişey. Benim oğlumda da böyle olmuştu. Doktorumuz büyüyor düzene giriyor demişti.

Daha fazla emmek istemesi bende sütümün az olmasından kaynaklanmıştı maalesef. Doymuyormuş meğer. Mama takviyesi yapmak zorunda kaldım. Sağdığımda anlamıştım. İnşallah sizde öyle değildir.

Sevgiler.

Benim oğlum iki aylık. İlk ay her saat başı bezi kakalıydı. Sarı veya turuncu renkte. Şimdi bazen 5 güne kadar yapmadığı oluyor. Ama kakası katı olmuyor 5 günün sonunda yaptığında. Eğer katı olursa korkulması gerekirmiş. Anne sütü alan bebeklerde normal diye biliyorum ama..

X