Kekler - Pastalar Mikrodalga kekim

livaza

rabbim sana emanetizz
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
1.191
4
PİŞTİGİNİ KÜRDAN BATIRIP ANLAYABİLİRSİNİZ

MALZEMELERİN ÖNCE KÜÇÜK YAZILI OLANLARI KARIŞTIRIN 1 SU BRD.AYIRIN DAHA SONRA BÜYÜK YAZILI OLANLARI EKLEYİN KÜÇÜK KARE VEYA DİKDÖRTGEN BORCAM OLSUN MİKRODALGADA DÖNEBİLECEK Bİ FIRIN KABI OLMASI LAZIM.

1 su brd. süt 1/2 su brd.sıvı yag 1.5 su brd. şeker 3 çrb. kaşıgı kakao 2 YUMURTA 1.5 SU BRD.UN KABARTMA TOZU VANİLYA

malzemeyi cırpın borcama alın 750 derecede 7 dakika pişirin sıcakken cıkarıp dilimleyin ayrılan karışımı dökün üzerine cikolata rendeleyip hindistan cevizi dökün cok yakışıyo AFİYET OLSUN

Son düzenleme:
7dkda kek hımmm CADIARZU
yaa mikrodalga çok radyasyon yaydıgı için kullanmamak gerek aslında

RESİM yok kusura bakmayın ama eger mikrodalga fırınınız varsa mutlaka deneyin harika bi browni 3 dakikada hazırlayıp 7 dakikada pişiriyosunuz acil dar zamanınızda imdadınıza yetişecek bi kek

bende böyle bir tariif arıyordum çok teşk.ler livaza.kesinlikle yapacağım ve burdan yorumlarımı yazarım.keşke mikrodalga tarifleri daha çok olsa...

bende böyle bir tariif arıyordum çok teşk.ler livaza.kesinlikle yapacağım ve burdan yorumlarımı yazarım.keşke mikrodalga tarifleri daha çok olsa...

mintecim etiketlere MİKRODALGA diye yazarsan birlac tarif ve öneriler var ordan ögrenebilirsin kolay gelsinhihoyyyt

bu çok güzel ve çok pratik bir tarif ben bunu yaz aylarında yanına iki top dondurma koyupda servis ediyorum biri vanilyalı biri çilekli oluyor topların böylece çokda güzel görünüyor ve herkes ikinci dilimi de istiyor tavsiye ederim kızlar.

valla çok pratik ve kolay hızlı kek
mikrodalga almayı bende düşünüyorum ama
çok radyasyon yaydığını duyunca almakta tereddüt ettim

çok yüksek bi sıcaklık ve kısa zaman hemen pişiyor mu yanmadannn denesem mii bilmiyorum keşke resim olsaydııı

canlarım isterdim resim koymayı ama pc de blutoot yok ekleyemedim yapanlar koyarsa sevinirim cok basit kesinlikle yanmıyo bazı mikrodalgalarda 3 dakika daha istiyor silikon kalıpta da yapabilirsiniz malzemeyi biraz cogaltarak sıcakken kek fanusuna koymanız gerekiyo degilse sertleşiyo aynı reklamlardaki kekler gibi oluyo keşke resim koyabilseydim bi keksever olarak kek uzmanı oldum diyebilirim denemeye deger ayrıca mikrodalga alacaklar radyasyon yayıyo diolar bir yemegi veya herhangi aynı şeyi 2 kere ısıtırsanız zararlı oluyo hem günümüzde pek saglıklı bişide kalmadı bence alın bi evde olması gerekenlerden

süper ben de mikrodalga tarifleri bakıyodum. ya ama benim micrdlganın derece yok medium, high medium, high diye yazıyo bu 750 derece hangisine denk gelir acep?:uhm:

Bugün denedim. sonuç mükemmellll.kaydirigubbakcemile5
çok teşekkrüler tarif için. Bu arada kenwood md de yaparken medium highda 7 dak. pişiriliyor aklınızda bulunsun.

bende bu gün misafirlerime yaptım. çok beğenildi. bundan sonra acil durumlarda en büyük yardımcım. kesinlikle tavsiye ederim.

kızlar begenmenize sevindim bide silikon kalıbı olanlar normal kek malzemesinin içine şeker yerine toz çilekli puding kullanın mikrodalganın kızartma özelligi olmadıgından pembe bi kekiniz oluyo hemde tadı güzel afiyet olsun

ayyyyyyy bende yaptım çok güzel kabardı daha tadına bakmadık ama sabırsızlanıyorum eminim tadıda harikadır çayı bekliyoruz tekrar yazarım teşekkürler

ayyyy cok merak ettım walla bu gece dememeye calıscam sonucu yazarım kızlar hem kolay hem pratik.....

Son düzenleme:
X